Obchůdky se suvenýry

Maledivy nejsou jen o bílých písečných plážích, tyrkisové vodě a podmořském světě. Tato ostrovní destinace, klenot Indického oceánu, je také domovem bohaté kultury a tradičního řemesel.

Při návštěvě tohoto malebného místa je těžké odolat pokušení přivést si něco, co by vám připomínalo tento nezapomenutelný zážitek. Ať už máte v plánu nakupování na trzích hlavního města Male, v resortech, nebo na klidných lokálních ostrovech, suvenýry z Malediv vám umožní mít kousek tohoto tropického ráje vždy po ruce.

V tomto článku vám představíme některé z nejautentičtějších a nejzajímavějších suvenýrů, které můžete na svých cestách po Maledivách objevit.

magnetky Maledivy

Suvenýry z Malediv

Zde je seznam druhů suvenýrů, které můžete na Maledivách, zejména na lokálních ostrovech, zakoupit:

Rukodělné výrobky mušlí a i korálů

Ačkoliv je dnes těžba korálů na Maledivách zakázána kvůli ochraně životního prostředí, můžete najít různé rukodělné výrobky z již dříve vytažených korálů, např. náhrdelníky, náušnice nebo dekorace.

Výrobky z korálů prosím nekupujte.

Korále náhrdelníky a další šperky

Místní umělci jsou velmi zruční. Zpracovávají materiály které mají po staletí k dispozici. K dostání jsou náhrdelníky, přívěšky na krk, náušnice a prsteny. Šperky jsou často doplněny výrazným prvkem jako např. žraločí zub.

nakupování na Maledivách

Pohlednice a magnetky

Tyto klasické suvenýry s maledivskými motivy koupíte na každém ostrově.

Dřevěné výrobky

Jde o tradiční maledivské řemeslo, kdy se dřevěné předměty, jako jsou krabičky, mísy nebo suvenýrové předměty, ručně lakují v různých barvách a designech.

večerní obchod se sevuenýry

Mats z pandanusových listů

Tradiční ručně pletené koberce či podložky vyrobené z pandanusových listů, často zdobené tradičními maledivskými vzory.

Koření a sušené potraviny

Maledivy mají bohatou kuchyň plnou exotických koření. I když se většina koření dováží z Indie, můžete objevit i místní výrobky. Sušený tuňák, různá koření a pikantní omáčky jsou oblíbenými suvenýry mezi turisty.

Oblečení

Na některých lokálních ostrovech můžete najít ručně tkané tašky, klobouky a další předměty z přírodních materiálů. Většinou se ovšem setkáte s tradičním sortimentem: trička, šaty, šátky a pokrývky hlavy.

šaty v obchodě

Maledivské hudební nástroje

Boduberu je tradiční maledivský bubínek, který je často používán v místní hudbě. Může být skvělým a originálním suvenýrem.

Kosmetika a tělová péče

Mnoho místních obchodů a trhů nabízí kokosový olej a další přírodní kosmetické produkty vyrobené přímo na Maledivách.

kosmetické výrobky na Maledivách

Kniha o Maledivách

Pro ty, kteří chtějí více vědět o historii, kultuře nebo přírodě Malediv, je kniha ideálním suvenýrem.

Doporučuji podporovat místní řemeslníky a obchodníky, kteří prodávají tradiční výrobky. Je to skvělý způsob, jak podpořit místní ekonomiku a zároveň si přivést domů autentický kousek Malediv.

suvenýry z Malediv

Nakupování v resortech

Většina resortů na Maledivách disponuje butiky, kde naleznete od plážového oblečení po luxusní šperky, včetně mezinárodních značek i místních řemeslných výrobků. Nabídku často doplňují produkty z resortových spa, jako prémiová kosmetika či esenciální oleje, exkluzivní potraviny a alkoholické speciality nebo i elegantní módní kousky.

I když ceny v resortech jsou vyšší než v místních obchodech, luxusní charakter a vysoká kvalita nabízených produktů činí nakupování v těchto buticích nezapomenutelným zážitkem.

obchod se suvenýry v resortu

Co přivézt přátelům z Malediv?

Chcete-li přinést kousek autentických Malediv domů, nezapomeňte zakoupit tradiční kokosovou tyčinku zvanou bondi. Tato sladká pochoutka je bohatě nabitá chutí kokosu. Bondi nejen lahodí vašim chuťovým pohárkům, ale také vás seznámí s místní kulturou a tradicemi. Její jedinečná chuť vás okouzlí. Kokosová tyčinka bondi je originálním a nezapomenutelným dárkem, který určitě potěší Vaše blízké.

tradiční kokosová tyčinka bondi

Fotogalerie

Jsme cestovní agentura. Od roku 2014 nabízíme ubytování a další služby na Maledivách.