Lucka a Robert

V Říjnu 2021 jsme se začali bavit o dovolené. Říkali jsme si kam poletíme. Lucky sen byl vždy Maledivy. A protože Robert byl na Maledivách už v roce 2019 právě přes Maledivy levně (hodnocení zde), tak hned kontaktoval paní Lucku. Nechtěli jsme nikam daleko od Male, tak nám doporučila pár ostrovů a my se rozhodli pro kombinaci Thoddoo a Rasdhoo. Musíme říct, že jsme zvolili dobře.

kombinace Thoddoo Rasdhoo

Přílet na Maledivy

Po přistání na Male na nás čekal pán s cedulkou, který nám zajistil, abychom nasedli do správného speedboatu. Potřebovali jsme ještě maledivské sim karty. Ty nám zařídil prakticky okamžitě. Nemuseli jsme čekat frontu u místního operátora, ale u východu byl malinký stánek a pán, který nám sim karty okamžitě vyměnil. Do 15ti minut na nás čekal speedboat, který nás dovezl přímo na Thoddoo.

První ostrov

Hned po příjezdu na ostrov na nás čekal zaměstnanec hotelu a na „golfovém“ vozíku nás dovezli i s kufry přímo k hotelu.

vstupní nápis na ostrově

Ostrov Thoddoo

Ostrov je vetší a většina ostrova je pokryta plantážemi. Pěstují na něm melouny, papáju, marakuju, okurky, dýně apod. Celý jsme ho ani neprošli, ale alespoň polovinu jsme projeli na kolech. Na ostrově se nachází několik obchůdků se smíšeným zbožím a objevili jsme i dva obchůdky se suvenýry.

Hotel na Thoddoo

Hotel je přibližně uprostřed obydlené části ostrova. Po příjezdu na hotel nás přivítal ochočený papoušek Lagoon. Následně nás ubytovali, dali nám chvilku na aklimatizování a jeden ze zaměstnanců s námi prošel ostrov. Ukázal nám pláže, restauraci a obchod.

Hotýlek je malinký, je tam přibližně 9 menších pokojů se sociálním zařízením, klimatizací, malou ledničkou, fénem na vlasy, varnou konvicí a posezením před pokojem. Každý den jsme měli uklizený pokoj a vyměněné ručníky. Hned vedle recepce je kohoutek s pitnou vodou, takže jsme si mohli kdykoliv načepovat vodu do lahví. Všichni na nás byli neskutečně milí a ochotní.

Na hotelu je možnost půjčit si zdarma kola a výbavu na šnorchlování.

Restaurace Thoddoo

Restaurace je ve vedlejší ulici přibližně 100 metrů od hotelu. Jídlo se pohybuje 10 – 15 USD, ale určitě doporučujeme plnou penzi. Dostávali jsme dvou až tříchodové menu. Obrovské porce a opravdu výborné jídlo. Jídelníček mají velice pestrý. Těstoviny, ryby, steak z tuňáka, pizzy. Ke každému jídlu jsme dostali salát a fresh z čerstvého ovoce.

Pláže na ostrově Thoddoo

Na ostrově se nachází dvě pláže. Každá je jiná a každá má něco do sebe. Obě pláže jsou od hotelu přibližně 10-15 minut pěšky nebo 3-5 minut na kole. Je na nich sociální zařízení a sprchy. Na obou se dá schovat do stínu pod palmami a jsou na nich typické maledivské houpačky. Obě pláže jsme navštěvovali střídavě.

pláž na ostrově Thoddoo

Západní pláž Thoddoo

Je větší, delší. Do vody je krásný pozvolný vstup bez kamínků. Po levé straně pláže se nachází korály, kde jsou prakticky ochočené rybičky a želvy, takže kdo má rád šnorchlování a miluje podvodní svět, tak je to přesně pro vás. Hned u vstupu do pláže jsou dva stánky s čerstvými kokosy a ovocem. Sluníčko tam svítí prakticky celý den a je tam vidět nádherný západ slunce.

Východní pláž Thoddoo

Je menší a klidnější. Je na ní méně lidí, jen doporučujeme na této pláži boty do vody. Hlavně při přílivu jsou naplaveny úlomky korálů. Sluníčko je na ní spíše dopoledne.

Druhý ostrov

Šestý den naší dovolené jsme přejeli na ostrov Rasdhoo. Cesta speedboatem trvala přibližně 30 minut. U přístavu nás přátelsky přivítal provozní hotelu Ameen, který s námi došel k hotelu a při cestě nám ukázal kde se co nachází.

pláž na ostrově rasdhoo

Ostrov Rasdhoo

Ostrov je oproti Thoddoo menší a řekli bychom, že je civilizovanější a modernější. Je méně turistický a bohužel bylo vidět, že pandemie se na tomto ostrově podepsala a některé obchody byly zavřené. Ale i přes to jsou na něm dvě ulice s obchody se smíšeným zbožím, kosmetikou a minimálně s pěti obchody se suvenýry. Také se zde nachází spousta potápěčských center. Místní obyvatelé jsou velice přátelští a rádi si
povídají. Když jdete po ulici, tak vás automaticky téměř každý pozdraví. Na ostrově je také nemocnice, policejní stanice, krásná moderní mešita a nové fotbalové hřiště, kam si ráno a večer chodili místní i turisté zaběhat.

Hotel Rasdhoo

Hned při vstupu do hotelu nás místní kuchař přivítal welcome drinkem v podobě ovocného džusu a vlhkým ručníkem na osvěžení. Dostali jsme celkem velký pokoj s klimatizací a balkónkem. Před hotelem je uzavřená zahrádka s posezením a jídelnou. Snídaně a obědy fungují formou švédských stolů a k večeři vám kuchař uvaří co si vyberete z jídelního lístku.

V nabídce jsou pizzy, burgery, sendviče, těstoviny rýže atd. Jídla byla skvělá a nic nám nechybělo. Kuchař je z Bangladéše stejně jako obsluha hotelu Alamen, se kterým jsme se skamarádili a po večerech si s ním povídali. Dokonce jsme ho naučili i „jednodušší“ verzi Prší. On byl moc rád, že si s ním někdo povídá a díky tomu jsme měli menší nadstandard oproti ostatním a k jídlům jsme dostávali větší sklenice džusu a jednou nám k obědu utrhl i kokosy z jejich palmy.

Pláž na ostrově Rasdhoo

Pláž se nachází asi 3 minuty chůzí od hotelu. Je u ní sociální zařízení a celkem dost lehátek. Na části pláže jsou palmy pod kterými se můžete schovat před sluncem. Co se týče koupání, tak na klasické plavání je tato pláž hlavně při přílivu, ale šnorchlování opravdu stojí za to. Podél celé pláže jsou korály a kolem nich hejna různě barevných rybiček. Poštěstí se vám i zahlédnout želvu nebo malého žraloka černoploutvého.

Sandbank Madivaru Finolhu

Rozhodně stojí za to navštívit nedaleký sandbank Madivaru Finolhu. Je asi 5 minut člunem od ostrova. My byli dvakrát. Ameen nám nachystal slunečník a dostali jsme ledničku se zásobou vody na celý den. Dokonce nám v poledne přivezli i oběd. Rozhodně si nezapomeňte vzít s sebou věci na šnorchlování. Hned u sandbanku je krásná laguna plná rybiček. Dokonce se odtud dá i přebrodit na další menší sandbanky. Jen na přebrodění je to pohodlnější s obuví do vody.

sandbank Rasdhoo

Krmení žraloků

Co opravdu doporučujeme, je krmení žraloků v přístavu. Je to krásný zážitek a podívaná. Viděli jsme žraloky vouskaté a již zmiňované žraloky černoploutvé. Na malý moment se nám ukázal i rejnok. Tímto děkujeme paní Lucce, že nám to u Ameena domluvila.

žraloci

Kombinace Thoddoo Rasdhoo

Tímto bychom chtěli moc poděkovat za vše Lucce a Markovi z Maledivy levně. Byli s námi prakticky denně v kontaktu. Pomohli a poradili ve všech možných situacích. Mají neskutečný přehled ve všem a přesně takto si představujeme péči o klienty. Zkrátka 100% servis.

Rozhodně to není naše poslední dovolená na Maledivách a vašich služeb do budoucna opět využijeme.

Děkujeme, Lucka a Robert

Kam dál: