Nejkrásnější pláže na světě

Nejkrásnější pláže na světě najdete i na Maledivách. Čas od času se na internetu objeví žebříček nejkrásnějších pláže na světě. I když se jedná o naprosto subjektivní záležitost, lze si z nich vzít inspiraci.

Karibik, Seyschely, Tichomořské oblasti, jihovýchodní Asie – také ve Vás tyto destinace vyvolávají příjemné pocity? Zde všude nalezneme úžasné pláže. Mezi lokality s nejlepšími plážemi na světě bezesporu patří Maledivy.

V případě, že žebříček nejkrásnějších pláží na světě sestavuje renomovaná agentura, a výsledky zveřejní nejčtenější deníky na světě, může to dané lokalitě prokázat medvědí službu. Masová turistika už dokázala znehodnotit mnoho překrásných lokalit.

nejkrásnější pláže na světě

Nejkrásnější pláže na světě? Na Maledivách!

V žebříčcích TOP pláží na světě se vždy vyskytují i pláže na Maledivách. Nejčastěji se zmiňují pláže na ostrovech Fulhadhoo a Dhigurah. Za zmínku určitě stojí i pláž na ostrově Feridhoo. Některé obydlené ostrovy na Maledivách mají písečnou pláž téměř po celém ostrově: příkladem je Omadhoo

Další kategorií jsou malé ostrůvky a sandbanky (česky řečeno písčiny). Ty se skládají pouze s písku. některé se objevují pouze při odlivu. Při přílivu zmizí pod hladinou oceánu.

písčina Maledivy

Nejkrásnější pláže na světě

Naše planeta je domovem nesčetných přírodních divů, a pláže jsou jedním z jejích nejúchvatnějších pokladů. Od osamělých zátok, přes živé pláže s krystalově čistou vodou, až po exotické písčité pobřeží – každá nabízí únik do ráje.

Tento seznam 50 nejkrásnějších pláží na světě je sestaven s pečlivostí a láskou k detailu, aby vám přinesl inspiraci pro vaše příští dobrodružství. Od těch nejznámějších destinací, jako je Grace Bay na ostrovech Turks and Caicos, až po skryté perly, jako je Vaeroy v Norsku, naše výběr zahrnuje místa, která fascinují svou přírodní krásou a pozoruhodnými vlastnostmi.

Některé pláže jsou obklopeny bujnými tropickými lesy, jiné se mohou pochlubit neopakovatelnými korálovými útesy nebo jsou známé díky svému barevnému písku, který se mění od růžové po zlatou. Každá pláž představuje ideální místo pro odpočinek, zábavu a prozkoumání nejen vodních radovánek, ale i místní kultury a historie.

Ať už hledáte místo pro rodinnou dovolenou, romantický únik, nebo dobrodružství plné aktivit, v našem seznamu najdete pláže, které splní každé vaše přání. Připravte se na objevování nezapomenutelných krajin, vzrušující vodní sporty a bezstarostné dny strávené pod sluncem. Prozkoumejte nejkrásnější pláže světa, kde každý zážitek se stává neocenitelnou vzpomínkou.

Seznam nejkrásnějších pláže na světě:

Žebříček 50 TOP pláží sestavený britským deníkem Daily Mail v roce 2019.

1. Grace Bay, ostrovy Turks and Caicos, Karibik
2. Whitehaven Beach, Austrálie
3. Anse Lazio, Seychely
4. Pink Sands Beach, Bahamy
5. Navagio Beach, Řecko
6. Baia Dos Porcos, Brazílie
7. Playa Paraiso, Mexiko
8. Hyams Beach, Austrálie
9. Hidden Beach, Mexiko
10. Trunk Bay, Panenské ostrovy
11. Maya Bay, Thajsko
12. Pig Beach, Bahamy
13. Blue Lagoon, Fidži
14. El Nido, Filipíny
15. Muri Beach, Cookovy Ostrovy, Nový zéland
16. Saltwhistle Bay, Svatý Vincenc a Grenadiny
17. Half Moon Bay, Antigua a Barbuda
18. Lucky Bay, Austrálie
19. Flamenco Beach, Portoriko
20. Reynisfjara Beach, Island
21. Île aux Cerfs, Mauricius
22. Fulhadhoo Beach, Maledivyubytování na Fulhadhoo
23. Vaeroy, Norsko
24. Cayo Coco, Kuba
25. Seven Mile Beach, Kajmanské ostrovy
26. Anse Source d’Argent, Seychely
27. Horseshoe Bay, Bermudy
28. Honokalani Beach, Hawaj29. Turquoise Bay, Austrálie
30. Elafonissi Beach, Řecko
31. Champagne Beach, Vanuatu
32. Tunnels Beach, Hawaj
33. Kaputas Beach, Turecko
34. Dhigurah Island, Maledivyubytování na Dhigurah
35.  Île aux Nattes, Madagaskar
36. Cala Goloroitze, Itálie
37. Los Roques, Venezuela
38. Long Beach, Kanada
39. Grand Anse, Grenada
40. Boulders Beach, Jihoafrická republika
41. Lanikai Beach, Hawaj
42. Cala Mitjana, Španělsko
43. Shoal Bay, Anguilla
44. One Foot Island, Cookovy ostrovy
45. Ao Nang, Thajsko
46. Radhanagar Beach, Indie
47. Eagle Beach, Aruba, Nizozemsko
48. Ageeba Beach, Egypt
49. Diani Beach, Keňa
50. Cannon Beach, Oregon, USA 

Grace Bay, ostrovy Turks and Caicos, Karibik

Grace Bay na ostrovech Turks and Caicos je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě, což dokazují i četná ocenění. Tato ikonická pláž se rozprostírá na severovýchodním pobřeží ostrova Providenciales a je známá svými nádhernými bělostnými písky a křišťálově čistými vodami. Díky své pozici chráněné korálovým útesem jsou vody Grace Bay neuvěřitelně klidné, což z ní dělá ideální místo pro plavání a šnorchlování. Turisté zde mohou obdivovat bohatý podmořský život, včetně barevných korálů a různorodých ryb. Grace Bay také nabízí prvotřídní resorty a restaurace, které dotvářejí luxusní atmosféru destinace. Pobřežní promenáda umožňuje dlouhé procházky a je perfektním místem pro sledování zapadajícího slunce nad Karibikem, což přidává na magii tohoto místa.

Whitehaven Beach, Austrálie

Whitehaven Beach na Whitsunday ostrovech v Austrálii je známá svými neuvěřitelně bílými písky a nádhernými tyrkysovými vodami. Tato sedm kilometrů dlouhá pláž je často označována za jednu z nejčistších a nejkrásnějších pláží na světě. Její písek je téměř 100% čistý křemen, což mu dodává jemnou texturu a zářivě bílou barvu, která se nepálí na slunci, což je v tropickém klimatu výjimečně příjemné. Whitehaven Beach je dostupná pouze lodí, což pomáhá udržovat její nedotčenou krásu a klid. Pro návštěvníky je k dispozici několik vyhlídkových míst, z nichž nejslavnější je Hill Inlet, místo na severním konci pláže, kde se při odlivu vytváří úchvatné směsi písku a vody tvořící nádherné obrazce, které jsou oblíbeným objektem fotografů. Toto magické místo je také součástí Great Barrier Reef Marine Park, což znamená, že je chráněno s ohledem na ochranu jeho jedinečného mořského a pobřežního prostředí.

Anse Lazio, Seychely

Anse Lazio na ostrově Praslin na Seychelách je právem v seznamu nejkrásnějších pláží světa. Tato okouzlující zátoka je obklopena granitovými skalami a hustou tropickou vegetací, která dodává pláži pocit soukromí a izolace. Písek na Anse Lazio je jemný a světlý, a vody jsou čisté a teplé s nádhernou smaragdově modrou barvou, což činí pláž ideálním místem pro plavání a šnorchlování.

Anse Lazio je známá svými klidnými a chráněnými vodami, díky čemuž je bezpečná i pro rodiny s dětmi. Během dne se zde můžete setkat s mnoha druhy barevných tropických ryb, které obývají korálové útesy těsně u břehu. Pláž je také populární pro pikniky, díky dostupnosti stínů pod vysokými stromy takire, které lemují břeh.

Přestože Anse Lazio je oblíbeným cílem turistů, stále si udržuje pocit nezkrotné přírody a klidu. Nedaleko pláže najdete několik restaurací a kaváren, které nabízejí možnost ochutnat místní kuchyni a užít si výhled na moře. Své kouzlo si Anse Lazio udržuje i přes svou popularitu, což ji činí jedním z nezapomenutelných klenotů Seychel.

Pink Sands Beach, Bahamy

Pink Sands Beach na Bahamách je jedinečná a okouzlující destinace, která si získala světovou slávu díky svému rozsáhlému pobřeží s jemným růžovým pískem. Tento neobvyklý odstín písku je výsledkem drobných rozdrcených korálů a skořápek foraminifer, což jsou mikroskopické mořské organismy s červeným a růžovým pláštěm.

Pláž se nachází na východním pobřeží ostrova Harbour Island, který je snadno dostupný trajektem z hlavního ostrova Eleuthera. Pink Sands Beach je ideální pro plavání díky chráněným a klidným vodám, které jsou ohraničeny korálovým útesem. Tento útes nejenže dodává vodě klid, ale také přitahuje množství mořského života, což činí šnorchlování zde obzvláště poutavým. Díky své malebné kráse a romantické atmosféře je Pink Sands Beach oblíbenou destinací pro svatební cesty a fotografování.

Navagio Beach, Řecko

Navagio Beach, známá také jako Shipwreck Beach, je jednou z nejikoničtějších a nejnavštěvovanějších pláží v Řecku, nacházející se na ostrově Zakynthos. Tato izolovaná zátoka je přístupná pouze lodí a je proslulá svým bělostným pískem a křišťálově čistými vodami, které se mění od tyrkysové až po hlubokou modř. Její dominantním prvkem je vrak obchodní lodi, která ztroskotala v roce 1980 a dodnes leží uprostřed pláže, což přidává na jejím mysteriózním a fascinujícím vzhledu. Obklopena vysokými vápencovými útesy,

Navagio Beach nabízí dechberoucí výhledy a je oblíbeným místem pro fotografování, díky čemuž se stala ikonou řeckých pláží. Navštívit tuto pláž znamená nejen koupání ve výjimečně čisté vodě, ale i obdivování jedinečného spojení přírodní krásy a lidské historie.

Negativní důsledky nadměrné turistiky – pláž Maya Bay

Film „Pláž“, který byl natočen v roce 2000 a ve kterém hrál hlavní roli Leonardo DiCaprio, se odehrává na idylické thajské pláži Maya Bay na ostrově Phi Phi. Natáčení tohoto filmu však mělo značný dopad na místní ekosystém, což vyvolalo řadu kontroverzí.

Před natáčením filmu byly provedeny značné změny v krajině, aby se pláž více podobala popisu v románu, na kterém byl film založen. Tyto změny zahrnovaly odstranění některé vegetace a úpravy písečných dun, což mělo vliv na přirozenou erozi a drenáž oblasti. Tyto aktivity vyvolaly obavy o dlouhodobé poškození lokálního ekosystému a vedly k právním sporům mezi filmovými producenty a místními ochránci životního prostředí.

Navíc, po uvedení filmu do kin se Maya Bay stala extrémně populárním turistickým cílem. Masivní příliv turistů, který následoval, vedl k dalšímu ekologickému stresu pro tuto oblast. Pláž a okolní vody trpěly nadměrným znečištěním, poškozením korálových útesů a obecným narušením místní fauny a flóry. V roce 2018 thajské úřady rozhodly o dočasném uzavření Maya Bay pro veřejnost, aby umožnily regeneraci poškozeného ekosystému. Uzavření bylo nakonec prodlouženo, aby se příroda stihla plně zotavit.

Tento případ ukazuje, jak důležité je přistupovat k filmování a turismu v citlivých přírodních oblastech s maximální opatrností a respektem k ochraně životního prostředí.

Video nejkrásnějších pláží na světě

Podívejte se na video nejkrásnějších pláží na světě v rozlišení 8K.

Fotky nejkrásnějších pláží na světě

Naše nabídka

Jako cestovní agentura vám zprostředkujeme nezapomenutelnou dovolenou na nejúchvatnějších plážích Malediv. Připravte se na kouzelné zážitky v ráji, kde bělostný písek a azurové vody tvoří dokonalou kulisu pro váš odpočinek.


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov