Dovolená a svatba na ostrově Fodhdhoo

Ani slovy nedokážeme vyjádřit, jak moc jsme vděční paní Lucii za zprostředkování naší vysněné dovolené a zároveň svatby na krásném ostrově Fodhdhoo.

Společná fotka při západu slunce

Poprvé s cestovní agenturou

Ze začátku jsme měli strach z neznáma, nikdy jsme tímto způsobem necestovali a po odmítnutí mnoha agentur, kdy nám s úsměvem bylo oznámeno, že s našimi finančními prostředky se na Maledivy nemůžeme dostat, nám paní Lucie řekla že s její agenturou můžeme a ještě ušetříme. Obavy nám nezabránili to nezkusit a udělali jsme to nejlepší rozhodnutí v životě.

Veškeré naše otázky nám byly s velkou trpělivostí vysvětleny a vše bylo vyřízené na jedničku. Od příletu do Male bylo o nás postaráno a nic nemělo chybu. 

Hodnocení svatby na Maledivách

Ubytování ve vile na pláži

Po příchodu na ostrov nás ubytovali v krásných vilách s výhledem na moře. Před vilou nádherná zeleň a vlastní osobní prostor pro lehátka. Okolo nás všude palmy jak z filmu. Písečná pláž byla dokonalost sama, bílý jemný písek o kterém každí sní. Ovšem doporučujeme boty do vody pro citlivější nožky, při vstupu do moře se nachází korály dosti blízko u břehu a šlapat na ně bosou nohou není úplně příjemné.

vila na pláži

Nádhera pod hladinou

Podmořský svět byl neuvěřitelný. Žádný Egypt se nemůže ani z daleka vyrovnat s tím, co jsme vše viděli. Velké množství druhů ryb všech barev a velikostí. Krásné želvy, murény, rejnoci, malí i velcí žraloci co sice budili respekt ale nebyl důvod se bát. Pro ten modrý svět se stojí za to vracet zas a znovu. 

Moře bylo krásně teplé s křišťálově modrou barvou, žádné znečištění jak jsme byly zvyklý z evropských destinací.

manta pod hladinou

Stravování

Co se jídla týče, snídaně jsou ve formě bufetu. Pečivo, lívance, různé cornflakes, čerstvě usmažená vejce, párečky a hromada ovoce. Samozřejmostí byla voda, džus, káva nebo čaj. Obědy i večeře byly skvělé, mohli  jsme libovolně vybrat hlavní chody z jídelního lístku což bylo příjemné si vždy zvolit jídlo dle chuti. Za poplatek není problém Cola Cola, Sprite, Fanta, Nescafe a jiné nápoje. Na ostrově jsou dva obchůdky s potravinami a hygienou a jeden malý obchůdek u recepce s dárkovým zbožím.

sladká snídaně

Nádherné výlety

Výlety byly úžasným zážitkem na celý život. Zvolili jsme rybaření, šnorchlování, výlet za delfíny a nakonec na manty což byla naprosto úžasná a osvobozující podívaná. Personál co cestoval s námi byl vždy naprosto vstřícný a milý. Na každý výlet nám vozili sebou vodu a talíř s kokosem.

Moc se nám líbilo, že se nejednalo o masivní výlety plné turistů kde narvou co nejvíce lidí na jednu loď – naopak. Vše bylo v kontrastu s přírodou a to bylo moc příjemné. Nikdy jsme nepotkali jiné lodě na stejném místě, kde se konal náš výlet, vždy jsme byly sami uprostřed moře. Nutno dodat že při výletu na šnorchlování nám zastavili na krásném neobydleném ostrově s lagunou a nic tak krásného jsme snad ještě neviděli.:) Opravdu velký zážitek.

delfín u hladiny

Hodnocení svatby na Maledivách

Svatba na sandbanku byla jedním slovem dokonalá. Nikdy jsme se nesmířili s představou radnice a svíčkové s knedlíkem. Chtěli jsme něco nezapomenutelného, něco co naprosto vybočuje z komfortní zóny.

Já, jako nevěsta jsem si přála svatbu, kde vše zařídí za mě a já si jen užiji ten den bez stresu a přesně to mi bylo splněno. Skvělý manažer hotelu s námi konzultoval naše přání a vysvětlil průběh svatby, mohli jsme si vybrat píseň co hrála při příchodu k oltáři a vše točil na dron. Díky tomu máme krásnou vzpomínku na celý život.

Následovala soukromá večeře na pláži kde jsme byly úplně sami a byla připravená naprosto dokonale. Nakonec nás s manželem vzali po druhé na sandbank, abychom si užili poslední den před odletem trochu soukromí a nechali nás tam dvě hodiny o samotě s občerstvením a vodou.

Pár slov na závěr

Závěrem chceme dodat odvahu každému kdo váhá a má strach cestovat přes půl světa. Svěřte se do rukou paní Lucie a zažijete dovolenou snů jako my.:)  Pokud má někdo pocit, že Maledivy jsou jen pro movité lidi, je to v dnešní době naprostý nesmysl. Samozřejmě něco taková dovolená stojí ale není to nic nereálného. My nelitujeme jediné koruny a už šetříme na další takovou dovolenou.

Tímto Vám Lucinko chceme z celého srdce poděkovat za všechno a dál dělejte co děláte, protože to děláte skvěle a plníte lidem jejich sny.:)

Veronika a Miroslav

Kam dál: