Katka a Tomáš s dětmi a babičkou

Moc děkujeme za zprostředkování dovolené, vše proběhlo dle plánu, domluvy a jsme na 100% spokojení a určitě budeme rádi doporučovat dál😊

dovolená s dětmi

Plán vyrazit na Maledivy se zrodil původně tak, že jsem chtěla jet na Srí-lanku a u plánů mě napadlo to spojit s Maledivami, přitom jsem nějak náhodně narazila na stránky Maledivy-levne a najednou mě hrozně nadchla možnost jet právě na lokální ostrovy a Maledivy tak poznat. Nejsme totiž příliš milovníci resortů a jen válení se na pláži, ale zároveň máme dvě malé děti, takže úplně akční dovolená, na kterou jsme běžně zvyklí, také teď není to ideální.

Volba Maledivy

Musím říct, že vyjet na Maledivy byla skvělá volba. Webové stránky jsou úžasně přehledné, dovolenou jsem plánovala dlouho a moc mě bavilo prohlížet jednotlivé ostrovy, ubytování a číst recenze. S Lucií jsem komunikovala ještě před nákupem letenek, abych se ujistila, že mnou vybrané ostrovy jsou dobrá volba, Lucie mi poradila, zodpověděla všechny dotazy😊

Na dovolenou jsme vyrazili hned začátkem ledna i s dvěma dětmi ( 4,5roku a 1,5 roku) a také jsme sebou vzali 79letou babičku😊

babička na pláži

Dovolená s dětmi začíná

Měli jsme pouze 10 dní a výběr tak padl na dva ostrovy kousek od sebe. Dhangethi a Dhigurah. Naším snem bylo letět hydroplánem, bohužel cca den před příletem jsme se dozvěděli, že byl nějaký problém s rezervačním systémem a hydroplánem to nepůjde. Naštěstí to nevadilo, protože nám zbývala ještě cesta zpět, na kterou nám Lucie hydroplán zařídila.

odpočinek v moři

První ostrov

Na ostrově Dhangethi jsme byli první 4 noci v apartmánu, ubytování bylo boží. Nikdy v životě jsem neměla tak nádherný výhled hned po probuzení jako právě zde.

výhled z okna na moře

Super byla i plná penze, která se podávala na pláži přímo před penzionem. Vybíralo se z lístku a vše nám moc chutnalo, najedl se i náš 4 letý nejedlík, nebo nebyl žádný problém, že mu udělali těstoviny podle jeho přání apod. Penzion je krásně čistý, každý den perfektní úklid, stále přítomný manažer velice vstřícný, denně si s námi povídal, upozornil nás na svítící plankton, abychom ho nepropásli, sehnal nám léky v lékárně, když jsme potřebovali, vše potřebné zařídil. Stejně tak všichni z personálu od číšníků po uklízeče byli stále milí, usměvaví a ochotní. Nenašla jsem zde jedinou chybu.

oběd

Bikini pláž byla jen kousíček pěšky od ubytování, bylo zde vážně málo lidí, takže vždycky k dispozici lehátko na ležení, pláž moc hezká, pro děti super houpačky a mělká voda, jen na plavání to moc nebylo.

Absolvovali jsme také výlet na delfíny, bohužel jsme měli smůlu a žádné neviděli ☹

Druhý ostrov

Druhou část pobytu jsme byli na ostrově Dhigurah, kde jsme měli rodinný mezonetový apartmán v hotelu. Apartmán byl super, jen naše akční děti bylo potřeba hodně hlídat, aby nespadli ze žebříku, který vedl do druhého patra, takže pro úplně malé děti bych ho nedoporučila. Jinak všechny služby v hotelu byli super, opět naprosto vstřícný personál, který s námi stále komunikoval, jestli je vše ok, na recepci samé mladé a velice milé slečny.

zábava na pláži

Syna štípnul komár do oka, které mu celé nateklo, že neviděl a slečna z recepce nám půjčila vlastní mast na alergii, která mu pomohla a nemuseli jsme k lékaři apod. Měli jsme zde na doporučení od Lucie jen snídaně ( které byli vynikající!!!) a na jídlo jsme si pak chodili jinam, většinou do vedlejší restaurace Long beach.

Absolvovali jsme výlet na Safari šnorchlování – dvě zastávky, z toho jedna na želvy a pak ještě zastávka na sandbanku, a bylo to skvělý, a dokonce jsme cestou neplánovaně viděli delfíny😊

Pláž na Dhigurahu je dlouhá 3 km, takže i když je zde více lidí, vůbec to nepoznáte. Dvakrát jsme byli až na konci ostrova na sandbanku, kde jsme byli úplně sami a nic krásnějšího jsem dlouho neviděla, máme úžasné videa z dronu😊, s malými dětmi jako máme my doporučuji nechat se na konec za 10 dolarů odvézt vozíkem od hotelu a mít pak více času přímo na místě😊. Jen bych určitě doporučila sebou boty do vody, hned první den jsem si rozřízla nohu.

dítě na pláži

Hydroplán na závěr

Cestou na letiště nám Lucie zajistila hydroplán, což byla úžasná tečka celé dovolené a skvělý zážitek.

Dovolená stála za to, doporučila bych každému, i s takto malými dětmi a skoro 80 letou babičkou jsme si to všichni báječně užili, oba ostrovy a oboje ubytování byly super, Všude se chovali skvěle k dětem! Jak v obou ubytováních, tak i všude na ostrovech, všichni místní jsou hrozně příjemní, usmívají se, v obchodě dávali dětem zadarmo lízátka apod.

na pláži

Na Dhangethi byl skvělý výhled z apartmánu v hotelu, úžasná atmosféra při jídle na pláži, klid. Na ostrově Dhigurah byl boží sandbank. Určitě doporučuji jako kombinaci.

Katka a Tomáš dětmi a babičkou

Kam dál: