Klára, František a Mia

Navštívené ostrovy: Fodhdhoo a resort Villa nautica (Paradise Island).

Děkujeme paní Lucii za zařízení naší vysněné dovolené. Chtěli jsme poznat místní ostrov i resort a tím, že jsme se trošku obávali přesunů, svěřili jsme se paní Lucii.

Vše proběhlo v naprostém pořádku, bez jediné chybičky. Paní Lucie se zajímala i během pobytu, zda jde vše podle plánu, připomínala nám přesun atd.

Stále si prohlížíme naši fotoknihu z Malediv, která má 112 stran a koukáme na video. Byla to opravdu snová dovolená 🙂

FODHDHOO

Na lokálním ostrově Fodhdhoo jsme si vybrali seaview villu, kterou doporučujeme všemi deseti.

Vila je velmi prostorná, takže i s přistýlkou pro dítě máte stále dost prostoru. V koupelně najdete vířivou vanu, sprchu a také venkovní sprchu, což je úžasný zážitek. Před vilkou máte terasu, která je obrostlá rostlinami, takže máte naprosté soukromí, lehátek na odpočinek je před vilami také dostatek, navíc všude naleznete plno různých houpaček a sítí, které ocení nejen děti.

Restauraci najdete hned vedle vilek, doslova pár kroků. Restaurace je neskutečně útulná, obrostlá rostlinami, všude v restauraci jemný písek, který děti zabaví a vy si v klidu vychutnáte jídlo a drink. Jídlo je velmi chutné a obsluha nejen v restauraci velmi přátelská a milá.

No a moře? Jedna velká nádhera! Nečekejte mělké moře, jaké jsme zažili na resortech, ale ihned jdete min. po pas do vody. Ve vodě jsou kameny a korály, takže počítejte buď s botami do vody nebo opatrně našlapujte a nejlépe se hned potopte a plavte, protože to, co v moři uvidíte je neskutečné.

Byli jsme i na lodním výletu na delfínech a určitě doporučujeme, nepřekonatelný zážitek.

Dovolená na lokálním ostrově a resortu Maledivy

Villa Nautica (Paradise Island resort)

Před odletem jsme si chtěli užít naprostý komfort resortu, takže jsme si vybrali plážovou vilu s bazénem, kde jsme měli opět naprosté soukromí. V minibaru naleznete, co potřebujete během dne, proto když nechcete, tak mimo hlavních jídel nemusíte vůbec z vily vycházet.

Vyjdete totiž ze svého soukromého bazénu a jste hned na pláži. I když jsme byli v plné sezóně, tak jsme na té obrovské krásné pláži téměř nikoho nepotkali a většinu času tam byli úplně sami.

západ slunce v resortu

Každý večer v 7 hodin je na pláži vedle hlavního bazénu krmení rejnoků, kde vás pustí téměř k nim, abyste si je mohli prohlédnout, udělat fotku. Na druhém místě (u vodních vil) také v 7 hodin krmí zase žraloky a to je také skvělá podívaná.

Jídlo bylo bezkonkurenční – obrovský výběr, jen Jedna malá výtka … nenaleznete tu mimo snídani moc jídel pro děti, takové klasiky jako pizza, obyčejný nekořeněný a nepálivý plátek masa nebo nuggety s hranolkami, které vždy zachrání situaci, tady prostě nejsou.

Dovolená na lokálním ostrově a resortu

Nejprve jsem si říkala, zda jsme to moc nepřekombinovali, jestli jsme neměli zůstat na jednom místě, když je nám tak fajn, ale nakonec jsme byli moc rádi, že jsme to nakombinovali, protože každý ostrov byl naprosto jiný a jsme rádi, že jsme obě místa mohli poznat.

Určitě jsme nebyli naposledy!

Klára, František a Mia

Další fotky k recenzi:

Kam dál?