Martinova rodinná dovolená se žádostí o ruku

Měli jsme kombinaci dvou ostrovů Thoddoo a Ukulhas. Nejdříve jsme jeli na Thoddoo. Jelikož neumíme anglicky tak jsme si vybrali maledivy-levne.cz aby nám s tím pomohli. Od samého začátku až do konce dovolené byli k dispozici a se vším poradili.

Recenze dovolené na Maledivách

Recenze dovolené na Maledivách

Začnu příletem do hlavního města Male. Po příletu jsme našli prodejce sim karet a zakoupili datovou sim kartu protože 360Kč/MB jsem nehodlal platit. Prodejce nám za 50$ prodal sim kartu se 100gb dát a sám simku dal do telefonu a telefon nastavil.

Za hodinu a půl nás pán od stolečku kde jsme měli čekat dovedl ke člunu kde jsme měli domluvené místa a vyrazily jsme směr ostrov Thoddoo. Cesta byla dobrá trochu to houpalo ale dalo se to. Po příjezdu a cca 2 hodinové plavbě na nás čekal již pán od hotelu a na golfovém vozíku nás odvezl na ubytování.

naše dcera

Pobyt na ostrově Thoddoo

 V ubytování nás přivítali kokosem a dcera měla radost že vidí papouška který vedle recepce byl každý den. Po ubytování jsme se hned rozhodli že půjdeme na pláž kouknout jaká je, jestli je to jako na fotkách. Jelikož ubytování je v uprostřed ostrova cesta na pláž byla cca 10-15 minut krásnou nedotčenou tropickou přírodou po cestičce. Po příchodu na pláž to bylo lepší než na fotkách. Naprostá bomba. Málo lidí a ten kontrast vody, písku a zeleně kolem no prostě super. Jelikož jsme něco o Maledivách načetli tak jsme si koupili trička s UV ochranou . No ještě že jsme si je koupili. Ruce jsme po 2 dnech měli jak raci a to jsme si v místním obchodě koupili krém na opalování s faktorem ochrany 90.. nepomohlo a už by jsme to nekoupili ale radši by jsme si dovezli od nás kvalitní 50ku, kterou jsme pak na sebe mazali a byla účinnější než místní 90ka.

Ubytování na Thoddoo

Ubytování jsme měli v malém penzionu a musím říct že se o nás starali senzačně. Měli jsme zakoupenou polopenzi a úplně to stačilo. K snídani jsme něco zobli a na oběd jsme každý den zakoupili nějaké ovoce u pláže. To doporučuji lepší jsme ještě neměli. Ovoce krásně prodejce nakrájel akorát do pusy. To doporučujeme ochutnat protože tolik ovoce jako na tomto ostrově jsme nikde jinde neměli a v tom teple k obědu to úplně stačilo a v porovnání s Ukulhasem bylo na Thoddoo 3x levnější.

Na ubytování je klimatizace která běžela i když jsme tam nebyli tak to bylo super že jsme měli pokoj vychlazeny. Ostrov je ale hrozně vlhký. Žádné věci co jsme měli mokré neuschli ani po 2 dnech. Tak jsme měli klimatizaci spuštěnou na odvlhčovaní to už trochu pomohlo.

část ostrova z dronu

Výlety z ostrova Thoddoo

Na recepci nám domluvili výlet na manty, žraloky, a sandbank. Ráno na nás čekal na recepci balíček se snídaní a přijel pro nás golfový vozík který nás odvez do přístavu kde jsme sedli na loď a jeli jsme na výlet. Po asi hodině plavby jsme dojeli na první zastávku. Manty nic moc protože jsme je viděli hrozně v hloubce tak jsme jeli cca 30 minut na žraloky které u jednoho resortu krmí aby se tam zdržovali. No musím vám říct když jsem z lodi viděl 40 a víc žraloků pod vodou a řekli nám jump, tak jsme měl zadek pěkně stažený.

No skočil jsem a musím říct že to byl neskutečný zážitek. Po asi 20 minutách jsme se vydali na cestu na sandbank kde jsme si to prošli.  Byl to krásný ostrůvek takový jako jsou na fotkách krásná voda a ten písek.. Vše bylo super jako v ráji.

já a hejno žraloků

Menší zdravotní komplikace

Bohužel dcera chytla kašel tak jsme psali na maledivy-levne.cz jestli neznají nějaký sirup který by dceři pomohl a můžeme ho zakoupit na Thoddoo. I když jsme psali večer tak odpověď přišla téměř okamžitě za což ještě jednou děkujeme.

šnorchlujeme

Lékárna

Bohužel v lékárně nám to nechtěli prodat bez kontroly lékařem tak jsme šli s dcerou do místní kliniky kde jsme zaplatili 15 dolarů za kontrolu doktorem a byl jsem překvapen úrovní. Jelikož neumíme anglicky tak jsme to naťukali do překladače a doktor hned nám také tak super. Když jsme vyšli od doktora tak byla už půlnoc a lékárna už byla zavřená ale funguje na zavolání a mají služby tak paní přijela asi za 20 minut a léky nám vydala a zaplatili jsme necelých 20 dolarů.

Po 2 dnech se dceři ulevilo a mohli jsme přejet na Ukulhas.

naše malá ve vodě

Cesta ferry na Ukulhas

Ráno nás opět vyzvedl golfový vozík a dovezl do přístavu kde jsme nejeli už speedboatem ale ferry. Musím říct že úspora je ohromná místo 135 dolarů za 3 osoby jsme platily cca 3 dolary za nás 3 na cestě z Thoddoo na Ukulhas. Cesta trvala asi 2.5 hodiny ale úplně v klídečku bez vln tak dcera na velké lavici usnula. Po příjezdu na ostrov Ukulhas na nás opět čekal pan který nás dovedl na ubytování.

Hned po příjezdu jsme si všimli že je to úplně jiný ostrov než Thoddoo, míň zeleně a víc staveb. Byli jsme ubytování v hotelu ostrov. Pokoj byl větší než na Thoddoo a parádní místo na snídaně a večeře. Cca 15 metrů od snídaně začínala pláž tak jsme tam byli hned.

hotel Maledivy

Pláž na ostrově Ukulhas

Krásná dlouhá pláž a hlavně pod stromy jsou lehátka na kterých jsme byli furt 🙂 snídaně i večeře probíhala formou švédských stolů ale večer když bylo min hostů tak jsme si vybrali z jídelního lístku a kuchař nám to uvařil a dcera měla i zmrzlinu kterou má ráda.

Jeli jsme na manty, korálový útes a sandbank. Zajímali nás hlavně manty které jsme špatně viděli na předešlém ostrově. Ráno v den výletu bylo zataženo a blížil se déšť ale řekli jsme že jedeme a na šnorchlování a potápění to nevadí. 

Cestou jsme potkali delfíny tak dcera byla jak ve snu. Moc se jí líbilo jak skáčou. Dojeli jsme na místo kde jsou manty a opravdu tam byli všude  je to překrásný tvor. Byli u nás třeba na 2 metry a větší množství.  Krásný zážitek. Poté jsme jeli na sandbank a jelikož bylo zataženo tak jsme tam byli sami. Barbora nám nachystala občerstvení a udělali pár fotek a šnorchlovali kolem asi hodinu. Poté jsme jeli na korálový útes.  Jelikož je na maledivach spodní proudy tak nás vysadil kapitán na kraji útesu a pomalu nás táhnul proud podél korálů.  Opravdu krásné kolik rybiček jsme viděli a korálů.

šnorchlování na korálovém útesu

Nečekaná žádost o ruku

Poté co jsme se vrátily na ostrov jsem si řekl že když už jsem tady tak bych mohl přítelkyni požádat o ruku že lepší místo asi nenajdu. Na recepci ochotně že udělají pro nás stůl na pláži a večeři při západu slunce. Vybral jsem jídlo v jídelním lístku domluvil cenu a čekal na půl 6 aby jsme se ke stolu na pláži přesunuli.

Přítelkyně byla překvapená a já také jak to bylo hezky připravené. Jen dcera byla unavená tak u večeře usnula tak jak se vzbudila zjistila že mamka má prstýnek a ona nemá tak museli do obchodu koupit nějaký plastový aby měla také a byla spokojená 🙂

spící dítě u večeře

Cesta zpět

Týden zase uběhl jako voda a chystali jsme se na odjezd. Zase nám odvezli věci do přístavu a jeli jsme do Male. Jelikož jsme měli let o půl 11 ráno tak jsme se rozhodli poslední noc strávit tam ať se tak nebojíme kdyby náhodou ráno člun nejel aby jsme stihli letadlo.

Hlavní město Male

Male je už prostě betonová džungle. A musím říct pláže nic moc a hrozný bordel na ulicích ale to už asi k městu patří i zde v Česku. Ráno nás z hotelu odvezli zdarma na letiště a odletěli jsme do Čech kde nás čekalo 40cm sněhu a teploty -7stupňů.

Musím říct že jsem byl Maledivami překvapen jak jsou hezké a už vybírame jiné ostrovy přes maledivy-levne.cz kam by jsme jeli příští rok protože tam jsme si opravdu odpočinul.

Martin, Lucie Radka a Malá Karin

Další krásné fotky k recenzi

Kam dál: