Na Maledivy s WizzAir. Jak to vypadá v praxi?

Od října 2022 nabízí společnost WizzAir lety na Maledivy. Z České republiky se na Maledivy létá s přestupem v Abú Dhabí, Spojené Arabské Emiráty. Letový řád aktuálně zahrnuje čtyři lety týdně.

Let se nekupuje na jedné letence. Je třeba koupit letenku do Abú Dhabí a druhou letenku z Abú Dhabí – Male. Musíte tedy počítat s přespáním v Abú Dhabí – nabídka ubytování je tam ale velká a za dobré ceny.

na maledivy s WizzAir

Kolik stojí letenky na Maledivy s WizzAir?

Zpáteční letenky na Maledivy s WizzAir začínají na částce 8 tis. Kč. Jedná se nejlevnější možnost jak se dostat na Maledivy. Čeká Vás ale dlouhý přestup v Abú Dhabí. Pokud nechcete atrávit noc na letišti, je třeba počítat s dalšími náklady: cesta do města a ubytování v hotelu.

letadlo wizzair

O společnosti WizzAir

Wizz Air je nízkonákladová letecká společnost se sídlem v Maďarsku.

Založení: Wizz Air byl založen v roce 2003 a první lety začala provozovat v roce 2004.

Společnost provozuje lety do mnoha destinací po celé Evropě, ale také do některých míst v Asii a Africe. Má rozsáhlou síť zejména ve střední a východní Evropě.

Wizz Air provozuje letouny typu Airbus, zejména modely A320 a A321.

Jako nízkonákladová společnost se Wizz Air zaměřuje na nabídku základních leteckých služeb za nízké ceny. Mnoho služeb, které jsou u tradičních dopravců zahrnuty v základní ceně, je u Wizz Airu za příplatek, například zavazadla do nákladového prostoru či občerstvení na palubě.

Od svého založení v roce 2003 si Wizz Air vybudoval silnou pozici na trhu nízkonákladových dopravců a rozšířil svůj dosah do mnoha zemí.

logo letecké společnosti wizzair

Recenze letu na Maledivy s WizzAir

Na Maledivy s WizzAir, ANO nebo NE? Přečtěte si popis cesty na Maledivy s WizzAir.

Co se týče našeho letu do Maledivy, zvolili jsme variantu s Wizz Airem. Je to sice nízkonákladové společnost, ale nebylo to nic, co by se nedalo vydržet.

Vyráželi jsme v pátek dopoledne z Vídně (měli jsme odlétat zhruba v 10:30, ale nakonec jsme měli necelou hodinu zpoždění). Z Vídně jsme letěli do Abú Dhabí, což byla naše přestupní destinace. Doba letu byla zhruba 5,5 hodiny.

wizzair ve vzduchu

Další recenze z našeho facebooku:

Věrka: Ahoj letěli jsme z Katowic do AbuDhabi a pak do Malé, každý let cca 4,5h, ideální je, si to naplánovat se zastávkou v Abu. Lety totiž nenavazují, musí se v Abu přespat. Přelety v rámci možností přesné, dát si pozor na letišti v AbuDhabi, abyste si vyměnili svou QR kód letenku na jejich papírovou, v kiosku Wizzair, kde se odbavují kufry. Wizz to popisuje dost nepřesně: (print your ticket in advance, airport not accept mobile tickets.) Nám kvůli tomu minulý rok uletělo letadlo v Abu, všude nás Wizz QR letenka pustila, jen do letadla nám zamítli vstup. Na to opravdu pozor.

Jinak určitě mohu doporučit, náš konkrétní let na lednový termín přišel 1osobu na cca 8500Kč. (2lety tam, 2lety zpět, s batohy a 1kufrem Wizz priority) Dalo by se i levněji, ale termín nám vyhovoval tento. Takže kdo váhá, jděte do toho. Je to ale prostě klasická nízkonákladovka. Výběr sedadla za příplatek, z praxe není problém se s někým vyměnit abyste seděli spolu. Veškeré jídlo a pití na palubě za peníze. Dá se platit i kartou. Pozor, Revolut to na palubě nebralo, ale Mbank ano.

Klára: My jsme s nimi letěli v září trasu Vídeň-Abu Dhabí – Abu Dhabí- Male a zpět. Byly to mé první lety (hned 4) a vše super. Hladká přistání (četla jsem spoustu hanění, ale za mě vše ok 😁).

Lenka: Vím, že Wizz operuje na trase Vídeň-Abú Dhabí-Male. My letěli s touto společnosti trasu Vídeň-Abú Dhabí-Salalah. Je to klasická nizkonákladovka, kde si jídlo kupujete a ještě ani není dobré, takže doporučuji se na to připravit. Pití v pohodě, ceny podobné jako jiné společnosti. Letěli jsme s nimi po Evropě mnohokrát, vždy na čas. Jen z Gruzie v roce 2023 zpoždění 6 hod, ale dali kompenzaci cca 14.000 Kč za dva. Takže Omán jsme letěli „zdarma“. Říkali jsme si, že zkusíme i Maledivy….zůstat v Abú by nebyla žádná hrůza, kdyby se něco stalo, bylo tam hezky a je to kousek do Dubaje. Vím, že se dá koupit od ceny okolo 6tis zpáteční. Takže pokud bych toto využila, tak opět třeba s 2 denním stopem v Abú a tím pádem je to absolutně pohodová cesta….cca 5 hodin a pak 6 hodin, tak nějak. Takže pohodička.

Přestup

Do Abú Dhabí jsme doletěli přibližně v 17:00 českého času (19:00 místního času). Let na Maledivy nás čekal až následující den (v sobotu), tudíž jsme si v Abu Dhabí zařídili předem i hotel -Southern Sun. Na hotel jsme se plánovali přemisťovat autobusem, ale nakonec to bylo složitější, než jsme čekali, tudíž jsme si vzali Uber.

pohled na Abú Dhabí z letadla WizzAir

Cesta na hotel nám tak zabrala necelých 40 minut, zatímco autobusem bychom museli jet přes hodinu. Co se týče autobusu, musíte si koupit speciální karty, které si potom musíte nabít určitou částkou. Karty lze kupovat pouze v jejich měně, nelze platit kartou. Autobusy večer už nejezdí moc často (zhruba 1x za hodinu).

Ale stále tady ta možnost je. Po příjezdu na hotel bylo vše v pořádku, všichni byli milý a příjemní. V rámci hotelu byl i bazén, fitness, pokoje byly moc hezky zařízeny.

Vyrazili jsme večer ještě do města, na jídlo. V blízkosti hotelu se nacházela řada restaurací, bistra a obchody. Běžné jídlo v bistru i s pitím vycházelo zhruba do 200 Kč – takže za nás fajn ceny. Další den ráno, tedy v sobotu nás čekal odlet na Maledivy.

Odlétat jsme měli až 14:05, takže jsme se rozhodli ještě navštívit mešitu šejka Zayeda.

mešita šejka Zayeda Abú Dhabí

Kolik místa je v letadle WizzAir?

Místa v letadle je více než na evropských linkách. Přesvědčte se na vlastní oči:

místo na nohy v letadle wizzair

Ubytování na Maledivách

Přestože lety s WizzAir mohou občas mít zpoždění, s námi nemusíte mít obavy o svůj člun na ostrov. Jako cestovní agentura jsme připraveni na všechny komplikace. Zajistíme vám nezapomenutelný pobyt na Maledivách za nejvýhodnější ceny.

hotel na pláži

Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov