Délka letu na Maledivy

Maledivy leží na jihu Asie ve vzdálenosti 7500 km od Prahy. Z České Republiky zatím žádná z leteckých společností nenabízí přímé letecké spojení na Maledivy. Pokud chcete absolvovat pouze jeden let bez přestupu, musíte letět z Německa (Frankfurt, Mnichov), nebo z Rakouska (Vídeň). Lety z Německa provozuje společnost Lufthansa, z Rakouska společnost Austrian Airlines. Tyto dvě společnosti nabízí špičkový servis, ovšem letenky patří do vyšší cenové kategorie.   

Délka letu z Prahy na Maledivy

Pokud by z Prahy existovalo přímé letecké spojení, délka letu na Maledivy by byla 9,5 hodiny (při průměrné rychlosti letu 800 km/hod). Při tak dlouhé cestě se při špatných povětrnostních podmínkách může délka letu prodloužit až o 10%.

Letecké trasy na Maledivy

Existuje několik možností jak letět na Maledivy. Z Prahy jsou nejoblíbenější lety přes Dubaj s leteckými společnostmi Emirates a Flydubai. Další možností je letět s Aeroflotem přes Moskvu, s Turkish Airlines přes Istanbul nebo přes Dohu se společností Qatar Airlines.

  • let přes Dubaj – z Prahy do Dubaje trvá let 6 hodin, z Dubaje na Maledivy 4 hodiny
  • let přes Moskvu – z Prahy do Moskvy trvá let 2,5 hodiny, z Moskvy na Maledivy 8 hodin 
  • přímý let z Německa – Frankfurt / Mnichov – délka letu je 10 hodin
  • přímý let z Rakouska – délka letu z Vídně je 9 hodin

 

Maledivy leží daleko od Evropy, ale za unikátními ostrůvky v Indickém oceánu se rozhodně vyplatí cestovat. 

Taková odměna Vás čeká po dlouhé cestě na Maledivy:

 

Další články na blogu:

kokosy na Maledivách  jak se pije káva na Maledivách  podmořský život na Maledivách  fotbal na Maledivách  délka letu na Maledivy  jak se mluví na Maledivách  nejlepší videa z Malediv  Maledivy last minute   Video soutěž Adventures of Maldives 2017  Blahodárné účinky dovolené u moře  5 způsobů jak přežít let  podvodní restaurace na Maledivách

Nabízíme ubytování na těchto maledivských ostrovech:

Huraa  Gaafaru  Thoddoo  Fulidhoo  Fodhdhoo  Mathiveri