Maledivy 2019

V tomto článku Vám přinášíme novinky na Maledivách pro rok 2019. 

Na Maledivy každoročně přijíždí stále více turistů. Přesto ale patří mezi klidné lokality. Většina lokálních ostrovů nabízí rozumný počet ubytovacích kapacit, pláže tedy nebývají přeplněné tak jako v evropských destinacích. 

Nejdůležitější novinky 2019

Od konce roku 2018 se z letiště do hlavního města jezdí po novém mostě. Oficiální název mostu je Sinamalé Bridge. Jeho délka je 2,1 km. Postavila ho čísnká společnost China Harbor Engineering. Od 18.září 2018 slouží na letišti v Male (Velana Airport) nová ranvej. Letiště má nyní k dispozici dvě ranveje pro mezinárodní lety. Na ostrově Hulhumale probíhá velké rozšiřování ostrova a masová výstavba nových bytových domů.

Ubytování na Maledivách 2019

Do naší nabídky na rok 2019 jsme zařadily ostrovy Fulhadhoo a Dhigurah. Oba dva tyto ostrovy nabízí něco mimořádného. Na ostrově Fulhadhoo najdete jednu z nejkrásnějších a nejdelších pláží na Maledivách. Ostrov Dhigurah nabízí velmi bohatý podmořský život a možnost spatřit žraloka obrovského. V naší nabídce naleznete ubytování jak u letiště Male, tak i u druhého mezinárodního letiště na Maledivách – letiště Gan. Pro kratší pobyty nově nabízíme i nejznámější ostrov na Maledivách – Maafushi.

Video ostrova Fulhadhoo

Doprava na ostrovy

I v dopravě na turistické ostrovy je několik novinek pro rok 2019. Na turistické ostrovy jako je Ukulhas, Thoddoo nebo Omadhoo je již běžná přeprava turistů i v pátek. Některé společnosti také začali odjíždět na vybrané ostrovy přímo z letiště, nemusí se přejíždět do Male.

Vánoce 2019

Vánoce v zahraničí tráví stále více lidí. Jinak tomu není ani na Maledivách. Toto období (spolu s únorem) patří mezi nejvíce žádané termíny. Pokud tedy chcete oslavit Vánoce nebo Nový rok na Maledivách, termín si rezervujte co nejdříve. Vánoční termíny bývají plné i několik měsíců dopředu.   

Novinky na ostrově Huraa

Velké změny proběhly na ostrově Huraa, který byl prvním ostrovem, kde jsme v roce 2014 začali nabízet ubytování. Majitel Mustafa předal provoz penzionu svému zeti Tholhatovi a synovi Fazzanovi. Skončila také oblíbená manažerka Nataša. Postupně se redukuje počet pokojů a pracuje se na jejich revitalizaci. 

Samotný ostrov doznal také velké změny. Východní část ostrova s lagunou se celá zasypala pískem a celý ostrov se tak téměř zdvojnásobil. Vybudovala se zcela nová bikini pláž. Novinkou je také sdílený speedboat za 10 USD na osobu a cestu, který jezdí asi 4x denně a jednou i v pátek

Fotogalerie nové pláže na ostrově Huraa


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov