Daniela

Recenze Dhangethi. Na Maledivy jsem se rozhodla jet sama a díky skvělé práci této cestovní agentury o mě bylo naprosto perfektně postaráno. Paní Lucie mi dala velice užitečné rady, zařídila vše potřebně ohledně transportu na ostrovy a zařídila ubytování.

Cesta na Maledivy

Vzhledem ke zpoždění mého přistání v Male mi ujela loď, která mě měla dopravit na ostrov Dhangethi. Ale než jsem se stihla dostat z letadla, tak mi přišla smska, že o všem vědí a že se nemusím bát, že je vše zařízené. Na letišti na mě čekal doprovod, který mi zařídil náhradní ubytování v Hulhumalé a jelikož jsem byla sama tak byli tak strašně moc hodní, že mi dali místního ,,bodyguarda,, který se o mě naprosto perfektně staral, abych se cítila bezpečně. Druhý den mě dopravili k lodi, která mě odvezla na ostrov. Opravdu naprosto perfektní komunikace a musím vyzdvihnout jak bylo vše zařízené.

Ostrov Dhangehti

Když jsem dorazila na ostrov Dhangehti spadla mi brada nádherou. Naprosto vhodně zvolený ostrov pro mě. Kvůli covidu na ostrově bylo opravdu málo lidí. Takže pláž skoro jenom pro mě, naprosto ideální pro odpočinek. Personál v hotelu neuvěřitelně milý. Měla jsem plnou penzi a řeknu vám – mít jídelnu přímo na nádherné pláži, to je prostě sen.

Ráno jsem se mohla rozhodnout zda chci s lidmi z hotelu jet na nějaký výlet. Jezdí se hotelovou lodí, takže lidi jenom z hotelu, kde bydlíte. Výběr je široký, stačí se jen domluvit s manažerem co chcete dělat. Jestli zrovna vidět želvičky nebo žraloka velrybího nebo si jen tak šnorchlovat.  Naprostá nádhera. Po ostrově musíte dodržovat jejich pravidla a oblečení, ale na bikini pláži, která je zhruba minutu od hotelu, můžete být v plavkách.

Ostrov Dhigurah

I přes covidovou situaci, jsem se díky této agentuře mohla podívat ještě na další ostrov Dhigurah. Zhruba 15 minut lodí z Dhangethi. Tento ostrov je mnohem větší, ale bohužel velice zanesený odpadem z moře. Místí se s tím snaží bojovat, ale zatím marně. Super bylo, že ani turistům to není jedno a spoustu z nás uklízelo pláže, abychom pomohli.

Příroda neskutečná, hodiny jsem mohla sedět na pláži a jenom pozorovat ten neskutečný výhled.

Každý den dlouhá procházka až na sand bank.

V hotelu opět moc příjemný personál, ale mě opravdu nejvíc učaroval penzion Dhangethi.

PCR test pro cestu zpět mi zařídil hotel, odvezl mě do odběrového centra a do 24 hodin jsem měla výsledek. Manažér hotelu mi pomohl zkontrolovat všechny potřebné formuláře pro opuštění země. Papírování trochu složitější v době covidové, ale všichni jsou na připraveni, takže nikdo nemá problém Vám s tím pomoct.

Cestu zpět jsem měla z Dhigurah lodí, která mě dopravila na lokální letiště, odtud letadlo do Male a z Male pak už směr ČR.

Opravdu bych moc chtěla poděkovat této cestovní agentuře za spolupráci, komunikaci i zájem o to jestli se mi tam líbilo a bylo vše v pořádku.

Pokud váháte a nevíte zda zvolit resort nebo lokální ostrov, tak za mě rozhodně lokální ostrov. Místní lidé jsou opravdu moc příjemní a pokud dodržujete jejich pravidla, tak není nic problém.

PS:

Na místních ostrovech se neprodává alkohol, takže počítejte s tím, že to je takový detox. Ale rozhodně to na zážitcích ani kráse neubere.

Děkuji za vše, Daniela 

Příspěvek Daniely na Instagramu:

Kam dál: