Svatební cesta Marie a Jan

Moc děkujeme za zprostředkování naší svatební cesty. Já jsem tedy původně chtěla trochu akčnější destinaci, ale byla jsem mile překvapena, že tam zas taková nuda není 😁.

Svatební cesta na Maledivách

Svatební cesta na Maledivách

Měli jsme kombinaci lokálního ostrova a resortu. První polovinu jsme tedy trávili na lokálním ostrově Fodhdhoo. Malý ostrůvek z poloviny obydlený, z půlky džungle, kam jsem chodila ráno běhat. Neuvěřitelné, že na tak malém místě najdete všechno, jako místní školu nebo nemocnici.

Na ubytování jsme si vybrali plážovou vilu. Takové jakoby řadovky schované mezi palmami a jinými rostlinami, takže z pláže, která byla asi 20 m před domečkem, nešli skoro vidět 🙂

Bikiny pláž pro turisty jsme tedy měli hned před domem a skoro sami pro sebe. Bylo nás tam ubytovaných okolo 30, ale každý den někdo jezdil na různé výlety, takže na celé pláži nás bylo vždy max 10, takže opravdu soukromí. Houpačky a houpací sítě na každém rohu, ať už na slunci nebo ve stínu palem.

houpačka na pláži ostrov Fodhdhoo

Výlety a šnorchlování

My jsme také absolvovali pár výletů, za mantami, šnorchlování na dalších třech korálových útesech, vyzkoušeli jsme si rybaření na obyčejný vlasec a vodní skútr. Pokud však chcete zůstat na ostrově, o podmořské poklady nepřijdete. Korálový útes je kolem dokola celého ostrova, který můžete v klidu obeplavat. Prý to trvá okolo 1,5 h, nám to však trvalo skoro 3h, protože jsme se každou chvíli zastavovali a pozorovali želvy, rejnoky nebo žraloky. První setkání se žralokem není asi pro nikoho příjemné, ale brzy se otrkáte a přijdete na to sami, že jsou opravdu “friendly” jak vám tvrdí místní 😁.

na motorce pod vodou

Jak se nám líbilo na Fodhdhoo

Jídlo a pití je tady samozřejmě skromnější než někde v resortu, ale nebylo nic co by jsme nesnědli nebo nám nechutnalo. Chtěli jsme ochutnat vše s názvem “Maldivian” a všechno bylo výborné. A ty ryby… Tak velké steaky a bez kostí. Prostě top! Tak jako personál. To jsou tak milí a skromní lidé.

Milo, hlavní vedoucí celého týmu, se tam o vše dokonale staral, několikrát denně jsme spolu vše probírali a povídali si o všem na ostrově. Je fakt sympaťák a člověk na právem místě ❤️.

posíláme pozdravy

Překvapení – soukromá večeře na pláži

Moc děkujeme za uspořádání soukromé večeře na pláži v rámci našich líbánek. Vůbec se nám nechtělo odjíždět, i když jsme na Maledivách zůstávali a měli za cíl jen jiný ostrov.

naše nejkrásnější večeře na pláži

Fotky z pobytu na Fodhdhoo

Resort

Další zastávkou nám byl tedy resort Villa Nautica, starší název resortu je Paradise Island. Tam jsme měli vodní vilu s vlastní terasou a přístupem do vody. Překvapilo mě, jak jsou i zde prázdné pláže. Resort je vlastně přes celý ostrov, tak jsme ho také mohli prozkoumat a celý projít.

To už je ale taková klasika, bazén se sladkou vodou, bary, s all inclusive neomezená konzumace jídla a pití, obchůdky, posilovna a jiné sportoviště. Výlety byly výrazně dražší než na lokálním ostrově, ale opět nikam nemusíte a uvidíte krásu podvodního světa přímo tady.

Konkrétně na tomto ostrově bylo hodně žraloků. Měli tam přímo jejich “feeding point” tak je asi pochopitelné, že se na to naučí a vracejí se tam. Ale opět, můžete být v klidu, opravdu se bojí lidí víc než my jich 🙂

Co se týká kuchyně, ta zde byla zaměřena hodně na Indii. Hodně ostrých jídel, což manželovi nevadilo, ale já jsem se teda od druhého dne, kdy jsem si vzala i obyčejný míchaný salát ostrý, fakt už musela ptát co je a není ostré 🙈, ale výběr obrovský, jak asi každý zná z all inclusive – spoustu hlavních jídel, ovoce, zeleniny, míchaných salátů a dezertů.

Večer jsme chodili do hlavního baru, kde měli vždy nějaký večerní program. Nicméně i přesto, že resort je prostě luxus se vším všudy, za mě je to resort jako každý jiný a mnohem víc nás okouzlil lokální ostrov. Tam zažijete kouzlo obyčejného života lidí na ostrově a mnohem více osobní přístup.

Všem lokální ostrovy doporučuji a říkáme si, že se určitě znovu na Fodhdhoo a další ostrovy znovu vydáme. Bylo to boží ❤️

Marie a Jan

Fotky z resortu

Kam dál: