Jana

Díky paní Lucii z agentury Maledivy-levně se mi mohl splnit i můj sen, a to dovolená na Maledivách.

Dle našeho přání nám paní Lucie vybrala 2 ostrovy: Bodufulhodhoo a ostrov Ukulhas.

Byla to volba přesně pro nás.

Sny se mají plnit

Na prvním ostrově Bodufolhudhoo byl absolutní klid, relax, přesně to, co jsme potřebovaly. Jedná se o malý ostrůvek (ale i tak jsme se v malých, zcela totožných uličkách téměř ztratily). Hotýlek přímo na pláži, takže ti, co bydleli v přízemí, vylezli z okna a už se opalovali. Hotýlek nový, personál příjemný. Strava skromnější, nejdříve večer bufet, pak vzhledem k méně hostům výběr z menu.

sny se mají plnit

Velmi oceňuji neustálý přísun vody. Lidiček málo, rybiček hodně. U vedlejšího hotelu večer krmení žraloků a rejnoků. Zprvu jsem vůbec nechápala, že toto plave volně v moři, kde plavu i já.

Ukulhas

Druhý ostrov byl Ukulhas. Tento ostrov je již o něco větší, ale stále ho v pohodě projdete křížem, krážem. Hotel krásný, stylový. Výborné jídlo a stále se usmívající personál. Pláž dlouhá, časem téměř prázdná, časem (v odpoledních hodinách více zaplněná), ale lehátko i stín vždy najdete. Ve vodě průměrně 4 lidé.

Tady v podstatě lze šnorchlovat přímo z mělčiny, při odlivu i v místech s korály i spousty rybek cca půl metra hloubka. Hned u břehu se prohánějí malí žraločci. Úžasná podívaná. Téměř na břehu jsme viděly i malou murénu, z mola pak želvu. Nejsme příliš dobré šnorchlistky, ale i tak jsme si to užily.

Paní Lucie byla s námi pořád v kontaktu a bezprostředně reagovala na naše případné dotazy.

Cesta

Na letištích vše klaplo (jely jsme takto na půl soukromě poprvé, tak jsme měla zpočátku obavy, zda to dáme). Speedboat byl docela zážitek, z Male na ostrovy jsme vůbec nechápaly systém, zdálo se nám to zcela chaotické, ale ano, vše se podařilo. Cesta na B. docela náročná, ač moře klidné. Lodivod měl rád rychlou jízdu, kupodivu zvraceli jen místní. Cesta zpět na pohodičku, míjeli jsme černá mračna i jakési podobné tornádu, při příjezdu do Male sprška a pak sluníčko.

Tak jako i po celou dobu pobytu. Občasný mráček nám nevadil, protože i přes faktor 50 jsme se spálily. Takže pro světlou pleť určitě doporučuji vyšší a repelent proti hmyzu též. Co nás na pláži poštípalo, nevíme, ale štípanců bylo dost.

Co na závěr? Příště mám naplánované na Maledivy alespoň 15 dní a 3 ostrovy. A opět s Maledivy-levně. Neb sny se mají plnit.

Jana

Fotogalerie

Kam dál: