Homolovic

Homolovic na výletě

V prvé řadě bych ráda poděkovala paní Lucii za vše, co pro nás v této nelehké a dá se říct i šílené době udělala. Cestování za COVIDové situace je složité, nicméně ničeho nelitujeme.

Naše šestičlenná skupina si vybrala kombinaci ostrovů Mathiveri a Ukulhas. Letěli jsme se společností Emirates. Ve zkratce k letu.. vše probíhalo v naprostém pořádku, jídlo a pití super, dostatek místa a člověk se i po cestě zabaví, k dispozici je hromada filmů a her.

MATHIVERI

Cesta z letiště, až na dvě spálené ruce od sluníčka, proběhla v pořádku, měli jsme objednaný soukromý speedboat. Na ostrově nás čekal majitel hotýlku a dovedl nás k ubytování. Hotýlek malý, čistý, k dispozici voda a káva celý den. Před hotelem je palmový háj, kde jsou rozvěšené houpačky a udělané posezení, úplný ráj na zemi 🙂 Jídlo jsme měli formou plné penze. Na snídani byl výběr z místní a kontinentální snídaně. Oběd a večeři jsme si objednávali z jídelního lístku. Jídlo bylo většinou jedno velké překvápko, protože to co bylo v jídelním lístku, nikdy nebylo na talíři. Nicméně vždy to bylo dobré, ale prostě Caesar nebyl Caesar 🙂 Jeden večer jsme si objednali i mořské plody, které byly exkluzivní!

Obrovskou výhodou ostrova je Sandbank, na který lze buď doplavat nebo přejet na kánojích, které jsou k dispozici u hotelu. Na sandbanku nejsou vzrostlé stromy, takže doporučuji na kánoj přihodit i slunečníky. U hotýlku bohužel není bikiny pláž, což mě osobně dost vadilo. Sice je kousek od hotelu..cca 5 minut, ale je to obrovská škoda, protože ta pláž, co je u hotelu je nejhezčí. Pořádkovou službu tam zabezpečuje pár místních, jejichž práce je chodit po pláži a sledovat turisty, jestli neodhalí trochu víc, než je přípustné. Celkově místní nejsou moc přátelští…

Na ostrově doporučuji navštívit přístav ve večerních hodinách, každý den tam krmí žraloky. To byl opravdu krásný zážitek. Z přístavu jsme si všimli kotvící lodi, ze které se ozývala hlasitá hudba. Místní nám prozradil, že je to párty loď, na které se podává alkohol. Jelikož večer nebylo nic jiného v plánu, rozjeli jsme se tam, dali si pár drinků, poslechli Míšu Davida a jeli zpět na ostrov. 🙂 Co se týče výletů.. využili jsme potápění s mantami a šnorchlovačku na korálové zahradě. Zase další překrásný zážitek 🙂

Celkově jsem ale z pobytu na Mathiveri zmatená.. božský klid, turistů minimum, krásný sandbank, příjemné ubytovaní, hoši naprosto milí a úžasní… na druhou stranu bohužel místní nejsou na turisty moc zvědaví. Ostrov je neudržovaný, všude povalující se odpadky.. je to strašná škoda, ale prostě to tak je, žijí jinak než my.

UKULHAS

Ukulhas je opravdu turistický ostrov, docela jsem se bála, že to bude jak v létě v Bibione, ale zmýlila jsem se 🙂 Ubytovaní jsme byli v hotelu West Sands a super…hotel je udržovaný a stále se na něm pracuje. Pokoje moderní a čisté. Jídlo jsme měli také formou plné penze. Snídaně a večeře formou buffetu, oběd byl daný, většinou kombinace rýže se zeleninovým salátem a třeba rybou, nebo kuřecím.

Pláže překrásné, čisté, k dispozici slunečníky a lehátka, šnorchlovačka pár metrů od pláže. Na korálovém útesu vidíte želvičky, žraloky a hejna krásných rybek. Pokud si přivstanete, tak jsou z břehu krásně vidět žraloci na lovu v hejnech malých rybek. Na pláži je několik barů s ovocem, ovocnými drinky a nealko pivkem, které je i dokonce pitelné 🙂 dále je na pláži půjčovna paddleboardů a je možné využít i vodní atrakce.

Udělali jsme si výlet na sandbank, na kterém byl opravdu jen písek. Po cestě jsme zastavili na třech korálových útesech. Jeden z nich byl celý živý, to byla náramná podívaná. Tento výlet opravdu moc doporučuji 🙂

Celkově je ostrov udržovaný, místní jsou milí a přátelští. V porovnání s Mathiveri se mi určitě více líbilo tady.

Homolovic

Přečtěte si i další recenze: