Petr, Simona, Alena, Josef, Míla, Luboš a Eva

Naše čtvrtá návštěva Malediv v režii Lucie a Marka Michalákových s www.maledivy-levne.cz.

Tentokrát parta sedmi skvělých lidí a na programu ostrovy Dhangethi, Omadhoo a Dhigurah.

Na úvod velká poklona a díky Lucii za naprosto dokonalý servis při zajištění našeho pobytu. Lucie nám mimo ubytování na lokálních ostrovech zajistila veškeré transfery lodí a letadlem. Vy, co cestujete poprvé, nemějte obavy. Po příletu do Male vás bude na letišti čekat „koordinátor“, který vás doprovodí na místo, odkud bude pokračovat vaše cesta.

Hodnocení Maledivy

Po příjezdu na ostrov vás přivítá personál hotelu/penzionu, kde budete trávit dovolenou. Obavy, že budete bloudit po ostrově a hledat vaše ubytování, nechte doma.

Hodnocení Maledivy

Naše cestování začalo v Praze s přestupem v Doha. Po příletu do Male pokračovala naše cesta speed boatem na malý ostrůvek Dhangethi. Cesta trvala cca 2 hodiny, nic méně oceán byl naprosto klidný a cesta proběhla v pohodě. Ubytování nám Lucie zajistila v krásném penzionu přímo na pláži. Na snídaně a večeře přímo na pláži vzpomínáme do dnes. Bikini pláž je od penzionu vzdálená cca 2-3 minuty volné chůze, stromy na pláži poskytují dostatek stínu, v moři u pláže je krásná laguna, kde je možné pozorovat úžasný podmořský život. Personál penzionu byl velmi přátelský a v nabídce bylo velké množství výletů. Nám se poštěstilo na celodenním výletu potkat velké hejno delfínů a šnorchlovat na několik krásných pointech.

penzion na ostrově Dhangethi

Přesun na Omadhoo

Po čtyřech nocích na krásném ostrově Dhangethi následoval 30minutový transfer speed boatem na ostrůvek Omadhoo, kde jsme byli ubytování v malém rodinném penzionku.

pláž na ostrově Omadhoo

Ubytování Omadhoo: servis, jaký vám zde poskytnou, se jen tak nevidí.

Na večeři na pláži, kterou nám tato rodina připravila, nikdy nezapomeneme. Skvěle připravené ryby, grilovaná zelenina a místní sladkosti, fantazie. Omadhoo má úžasnou bikini pláž s možností šnorchlovat a pozorovat zdejší bohatý podmořský život. Skvělým zážitkem je i večerní krmení rejnoků na pláži nedaleko od penzionu. Občas zde zahlédnete i malé žraloky vouskaté, kteří se rovněž nechají nakrmit. U dlouhého mola je možné těsně před západem slunce pozorovat tzv. Eagle ray (paryba z řádu rejnoků).

Další zastávka ostrov Dhigurah

Pět nocí na Omadhoo uteklo jako voda a my se opět za pomocí speed boatu přesouváme na nedaleký ostrov Dhigurah. Cesta trvá cca 40 minut. Vzhledem ke krásnému počasí, které nás provázelo po celou dobu naší dovolené na Maledivách, byl tento transfer zároveň i hezkým výletem po hraně jižního Ari atollu. Ubytování nás čekalo v hotelu. Personál je tvořen mladými lidmi několika národností a panuje zde přátelská atmosféra. V nabídce hotelu je řada výletů. Samotný ostrov Dhigurah je více jak 3 km dlouhý a na svém jižním konci přechází v úžasný sand back.

pláž na ostrově Dhigurah

Pokud navštívíte tento ostrov , určitě se vydejte na jeho jižní stranu. Barvy oceánu, které zde uvidíte, nenajdete ani na kýčovitých fotografiích katalogů cestovních kanceláří. Bikini pláž je od hotelu vzdálená cca 5 minut chůze. Hotel nabízí, jak je na lokálních ostrovech Malediv zvykem, velké množství výletů. My jsme se vydali za žralokem obrovským – Whale shark. Při každé zastávce (bylo jich celkem pět) jsme měli štěstí tohoto úžasného tvora vidět na vlastní oči na vzdálenost jen několika málo metrů.

žralok obrovský

Nezapomenutelné zážitky

Posledním výletem bylo šnorchlování se žraloky vouskatými – Nurse shark poblíž ostrůvku Dhiggiri, který se nachází na vedlejším atolu. Šnorchlování s těmito žraloky je nezapomenutelným adrenalinovým zážitkem a proto doporučujeme si jej nenechat ujít.

A to byla vlastně tečka za naším pobytem na třech lokálních Maledivských ostrovech. Následoval transfer lodí z Dhigurahu na ostrov Maamigili, kde se nachází místní malé letiště a odsud 25minutový přelet do Male.

Co napsat na závěr. Nemějte obavy z cestování po lokálních ostrovech Malediv. Zárukou vaší maximální spokojenosti vám budou profesionální služby Lucie a Marka.

Děkujeme za zprostředkování úžasných zážitků při našem pobytu na Maledivách a věříme, že se na Maledivy brzy vrátíme.

Petr, Simona, Alena, Josef, Míla, Luboš a Eva

Další fotky k hodnocení

Kam dál: