Hanka a Lukáš

Pohádkový ostrov Fulhadhoo

Je to asi týden co jsme se s manželem vrátili z nejkrásnější dovolené v našem životě. Doteď jsme zastávali názor, že pokud máme možnost poznat svět, nebudeme se vracet na stejná místa. Ale myslím – jsem si jistá – že pokud to půjde, na Maledivy se minimálně ještě jednou v životě vrátíme!

Pár let zpátky jsem si ani nepředstavovala, že by se tento sen mohl stát skutečností… Už jen z toho pomyšlení jsem měla husí kůži. 🙂 Dobře, začala jsem zjišťovat informace, hledat, pročítala recenze. Každé brouzdání na netu mě ale zavedlo na stejnou webovku: maledivy-levně.

Rozhodla jsem se Lucii oslovit. Po prvních pár vyměněných emailech jsme měli jasno, kupujeme letenky 🙂

Cesta na Maledivy

Ono to cestování v covidové době opravdu není to pravé, ale „kdo chce, hledá způsoby…“Všechny informace jsme si našli na netu, věděli jsme jaké formuláře vyplnit, kdy jít na testy, co požaduje letecká společnost. Kdykoliv jsem si nebyla něčím jistá, vždy jsem ověřovala info u Lucie – ta reagovala hned a jasně.

Podle plánu jsme se po příletu na letišti v Male setkali s pánem, který nás doprovodil k lodi. Speedboat je zážitek sám o sobě. Po pár minutách si však většina lidí zvykne a snáší i velké vlny dobře. Po příjezdu na ostrov nás již čekal pan domácí z místního penzionu, kde jsme byli ubytovaní. Milé přivítání i s jeho ženou a osvěžující welcome drink.

Cesta zpět z ostrova byla klidnější, vlny na otevřeném oceánu byly menší. Speedboat vyjíždí hned ráno, do Male jsme dorazili kolem desáté dopoledne. Letadlo nám letělo až před půlnocí, takže po domluvě nám Lucie zabookovala i hotel u letiště, kam jsme před obědem hodili kufry a šli si projít město. V ceně pobytu v hotelu byl i odvoz na letiště, takže vše zařízeno.

Ostrov Fulhadhoo

Ostrovy v nabídce jsme procházeli pečlivě a nelitujeme výběru neokoukaného ostrova Fulhadhoo, turismem velmi málo dotčeného. RÁJ. Nádhera. Všude čisto, dlouhááá bílá pláž bez chybičky a téměř bez turistů. Mohla mít snad 3 km a bylo na ní tak 10 lidí včetně nás? :D.

Když člověk vyjde z džungle, úzkou pěšinkou, a naskytne se mu takový pohled.. nemám slov. Ty odstíny modré, zelené, tyrkysové. To musí člověk vidět na vlastní oči, nejde popsat takovou krásu. Z našeho guesthousu to bylo na pláž několik minut a cesta opravdu stála zato – nedotčená příroda, bohatá džungle se vším všudy. Tolik zeleně.

V ubytování velmi milý personál. Domácí, Elvíra i Simbe, jsou nesmírně vstřícní a ochotní, starají se každý den. Pokoj velký, stále uklizeno, žádný problém. Nabízené výlety jsou báječné a je jich fakt dost! Želvy, manty, delfíni, chobotnice, rybaření, svítící plankton, výlet na opuštěný ostrov Innafushi- ten doporučuji nejvíc. To byla pohádka. Spousta dalšího, kajaky, vybavení na šnorchlování.

Měli jsme plnou penzi – jídlo velmi chutné, nejen ryby. Ovoce ke každému chodu a výborné polívky u večeře. Na ostrově pár menších obchůdků, kde jsme nakoupili „Bondi“ – místní sladká mňamka, tu jsme si zamilovali, určitě doporučuji vyzkoušet:)

Bylo tak těžké odjíždět. Vrátit se zpět do reality. Ale to k tomu také patří. Jsme plni dojmů, tolika zážitků. Jsme nadšeni.

Děkujeme ještě jednou Lucii za zprostředkování naší nejkrásnější dovolené !! 🙂 a doufáme – zase příště 🙂

Hanka a Lukáš