Eliška a Jirka podruhé: 2018

Eliška s Jirkou patří mezi naše věrné klienty. Na Maledivy s námi vyrazili již 3x. Poprvé navštívili náš první nabízený ostrov Huraa. Druhou návštěvu v roce 2018 si rozdělili mezi ostrovy Gaafaru a Thoddoo. Třetí a velmi speciální byl ovšem rok 2019, kdy se rozhodli pro ostrovy Omadhoo a Mathiveri. Na Maledivy ale nejeli jen relaxovat a poznat nové ostrovy, na ostrově Omadhoo jsme pro ně zajistili svatební obřad, kde si řekli své ANO!

Jejich dojmy jsou rozděleny do třech samostatných recenzí. Hodnocení druhé cesty na Maledivy si můžete přečíst na této stránce. Další hodnocení: první dovolená 2017, třetí návštěva 2019.

Recenze druhé dovolené, rok 2018:

Protože jsme předešlý rok na Maledivách byli jen na skok (pouhé tři dny, jako výlet při cestách po Srí Lance) a nestačilo to , rozhodli jsme se vyrazit znovu. Tentokrát na dva týdny, samozřejmě prostřednictvím stránek maledivy-levne.cz a za podpory paní Lucie. Vybrali jsme ostrovy Gaafaru a Thoddoo.

Gaafaru

Stejně jako předešlý rok nás na letišti čekal předem domluvený doprovod, který nás dovedl ke speadboatu. Nechal nám pohlídat kufry a prošel s námi město (ukázal nám vše důležité ve městě a v angličtině nám dal menší výklad). V poledne nás vzal (předpokládám) do předem domluvené restaurace, kde jsme za 600 Kč na osobu dostali vypražený tenoučký řízek z tuňáka a pár spálených hranolek. Velké zklamání, ale naštěstí první a poslední z našeho pobytu.

Cesta speadboatem byla v pořádku a trvala přibližně hodinu a půl (velké vlny). V přístavu na nás již čekal zaměstnanec ubytování, naložil nám kufry a odvezl do pokoje. My šli pěšky s ,,šéfem“ ubytování. Byli jsme unavení, tak nám cesta přišla hrozně dlouhá. Druhý den jsme zjistili, že to není tak hrozné a trvalo to pár minut.

Ubytovaní jsme byli v patře s výhledem do ulice na mešitu, kde téměř každý den brzy ráno zvonili (a často zpívali, někdy i večer). Někomu by to mohlo vadit, ale my jsme to brali jako součást atmosféry ostrova Malediv. Pokoj byl čistý, uklizený, teplou vodu jsme si museli zapínat (chtělo to grif, ale manžel to měl hned zmáklé ). Ručníky a povlečení pravidelně měnili.

Jídlo bylo naprosto perfektní! Náš ,,šef“ (jak jsme mu začali říkat, protože se o vše včetně jídla staral celý pobyt) se nás každý den ptal, co chceme k snídani, k obědu, k večeři a v kolik hodin… ). Všechno co nám donesl na stůl, bylo neskutečně dobré. Poprosili jsme langusty, steak z tuňáka, italské špagety, pizzu, francouzké tousty, ryby, hranolky… Všechno donesl a vše bylo výborné!

V ubytování a na celém ostrově (není příliš zelený) jsme byli jediní turisté. Místní byli milí, děti nám nosily mušle a pomáhaly je hledat kolem celého ostrova. Bikini pláž je ohraničená plotem z listů a každý den ji brzo ráno uklízí od naplaveného smetí. Kousek od pláže jsou hned korálové útesy plné barevných rybiček, želv a dokonce jsme viděli i několik přibližně metrových žraloků.

Na ostrově jsme našli jeden krámek s potravinami a dalším základním zbožím (opalovací krém, pasta na zuby… ). My tam chodili na zmrzku Magnum, která byla jediná, co nabízeli.

Všechny výlety jsme měli ušité na míru, byli jsme na nich sami a tak se nám mohl doprovod důkladně věnovat (viděli jsme manty, vrak, želvy, delfíny, nedotčené korály, sandbank).

Na Gaafaru při jedné z našich procházek po pláži, mě přítel požádal (dnes již manžel) o ruku 🙂 Doplnění: svatba se uskutečnila další rok na ostrově Omadhoo.

Thoddoo

Po tranferu z Gaafaru nás v přístavu čekal pracovník penzionu, který nás autem odvezl do ubytování. Ostrov Thoddoo je oproti Gaafaru velký, plný plantáží s papájou, kokosem, rajčaty, okurkami… A vše si rovnou můžete koupit.

Ostrov Thoddoo je hodně zelený a krásný na projížďky na kole (cca 20 min. kolem dokola). Kola mají v ubytování pouze dvě, tak jsme si museli každé ráno přivstat, abychom je ukořistili pro sebe. Cesta na pláž je poměrně dlouhá, tak nám kola dávala super svobodu. Kola se dají také půjčit v místních půjčovnách, to jsme nezkusili, ale vypadali že jsou v mnohem lepším stavu než ty od hotelu (ale co, hlavně, že nás dovezly).

Pláž je poměrně dlouhá, krásná a čistá s pozvolným písčitým vstupem do moře. Moře čisté a průzračné, ke korálům musíte pár desítek metrů doplavat, ale to je jen dobře, protože nejsou polámané od turistů. Na pláži každý den poměrně dost lidí, hlavně rodiny s malými dětmi, pro které je pláž ideální (dost stínu pod palmami a pohodlný mělký břeh bez korálů). Vyhledávaný ostrov převážně ruskými turisty, nebyli nijak hluční ani nepřátelští.

Ubytování bylo čisté, příjemné, nechyběl balkon na sušení prádla.
Jídlo mix kuchyní. Snídaně, obědy i večeře byly částečně servírované a často se opakovaly. Téměř každý den stejná ryba z grilu a ovocný fresh (většinou papájové). Ale vše čerstvé, moc dobré a v dostatečném množství.

Eliška a Jirka (únor 2018)

Fotky k recenzi