Eliška a Jirka potřetí: 2019

Eliška s Jirkou patří mezi naše věrné klienty. Na Maledivy s námi vyrazili již 3x. Poprvé navštívili náš první nabízený ostrov Huraa. Druhou návštěvu v roce 2018 si rozdělili mezi ostrovy Gaafaru a Thoddoo. Třetí a velmi speciální byl ovšem rok 2019, kdy se rozhodli pro ostrovy Omadhoo a Mathiveri. Na Maledivy ale nejeli jen relaxovat a poznat nové ostrovy, na ostrově Omadhoo jsme pro ně zajistili svatební obřad, kde si řekli své ANO!

Jejich dojmy jsou rozděleny do třech samostatných recenzí. Hodnocení třetí cesty na Maledivy si můžete přečíst na této stránce. Další hodnocení: první návštěva 2017, druhá návštěva 2018.

Recenze třetí dovolené na Maledivách, rok 2019:

Stále nejsme nasyceni krásou Malediv a tak jsme vyrazili objevovat další ostrovy. Jak jinak než se stránkou maledivy-levne.cz a podporou paní Lucie.

Omadhoo + svatba

Tento ostrov a jeho služby je těžké ohodnotit, protože vše zastínil jeden jediný západ slunce a to ten, kdy jsem řekla svému muži ,,ANO“. Kluci z ubytování nám společně s místními připravili doslova „SVATBU SNŮ“.

Dlouho jsme váhali jaký ostrov si pro náš svatební obřad vybrat. Jediné co jsme měli rozhodnuté bylo, že to musí být právě na Maledivách. Průběh obřadu je vždy asi dost podobný, ale výzdoba je výrazně odlišná (usuzuji tak z fotografií). Nejsme příliš dobří angličtináři a bojíme se konverzace, takže se v cizině ptáme vždy jen na to životně důležité .

Od paní Michalakové jsme rámcově věděli, co máme ve svatebním balíčku, detaily jsme nevyzvídali, doufali jsme… Nemuseli jsme se ale bát, všechno bylo do puntíku načasované a připravené. Před obřadem mě a mou mamku nalíčila slečna, vlasy nám upravil kadeřník, obojí probíhalo v našem pokoji a bylo s námi konzultováno. Nasmáli jsme se a dokonce se na nás přišli podívat i příbuzní slečny… Bylo to takové super ,,vesnické“ a uvolněné.

Po přípravách odešlo mužské osazenstvo na místo obřadu a pro nás přijeli kluci na motorkách. Jeli jsme napříč ostrovem a místní nám mávali, kolem pobíhali pištící děti a dokreslovali uvolněnou atmosféru. Dorazili jsme na místo a šlo se rovnou k obřadnímu altánku.

Hned co jsem vystoupila z motorky, se za mnou rozezněly bubny, popadla jsem Jirku a za zvuku bubnů jsme šli uličkou vysypanou okvětními lístky. Altán byl úžasně nazdobený, to se můžete pokochat ve fotkách níže. Po obřadu jsme měli rozkrajování dortu (lepší jsem snad nejedla, byl lehký a nepřeslazený) a focení s fotografkou (také místní). Všelijak nás štelovala a nakonec jsou z toho krásné fotky.

Po západu slunce nám přímo na pláži připravili večeři. Skládala se z langust (ty jsou za příplatek) a švédských stolů (čínské nudle, zelenina, ovoce, maso, těstoviny, zákusky… ). Všechno výborné a bylo toho tolik, že bychom to měli na dva dny . Po celou večeři nám hrál na kytaru a nádherně zpíval místní kluk (mix starých a nových romantických písniček v angličtině, i pár maledivských zaznělo).

Pak první novomanželský tanec v písku, při světle loučí, s takovým hudebním doprovodem… Neměli jsme slov! Vydržel hrát a zpívat bez přestávky cca 2,5 hodiny. Nechápali jsme. Náš svatební den jsme uzavřeli procházkou zpět do ubytování. Mezitím kluci vše sklidili a uklidili odpadky. Nezůstal po nás žádný čurbes a toho si velmi ceníme.

Svatba (obřad, bez úředního stvrzení) na tomto ostrově s rodinou a kluky, kteří se o nás starali, byla dokonalá… Hlavně bez stresu se zařizováním svatby v Čechách. Jediné co jsme řešili, byly prstýnky a svatební šaty. Nemusíte se bát, ani když neumíte dobře jazyk.

Ostrov je klidný, poměrně čistý a lidé velmi milí. Pláž je sice na druhé straně od ubytování, ale rádi jsme se prošli. Po cestě si koupili vodu, zmrzku a nakrmili kocoura. Jídlo výborné a v dostatečném množství. Každý den jiná čerstvá ryba, to jsme oceňovali nejvíce. Kluci se nás i ptali, co chceme k snídani (často jsme si říkali o palačinky s čokoládou). Běžná snídaně byl toast, vejce, sýr, salám, ovoce, barevná limonáda…

Ubytování čisté a příjemné. Ze začátku jsme trochu bojovali se zápachem z odpadu v koupelně, ale to kluci vyřešili během pár minut (ochotně a bez negací)

Mathiveri

Po týdnu na Omadhoo jsme se soukromým speadboatem přemístili na ostrov Mathiveri, kde na nás již čekal doprovod z ubytování. Odvezli nám kufry a my vyrazili napříč ostrovem do ubytování. Po cestě nám byl vysvětlen denní režim ubytování a co a jak na ostrově (pláž, obchody, výlety, zajímavosti).

ubytování na nás čekal tradičně tradiční chlazený kokos s brčkem. Ihned nás ubytovali v krajních pokojích, které měli okna i dveře přímo do ,,zahrady“. Ostatní pokoje mají okna i dveře do hlavní místnosti (jídelny), tzn. méně soukromí a hlavně světla. Je pravda, že se tam pouze spí, ale pro nás je ranní sluníčko wau. Pokud to tak máte také, doporučujeme tyto pokoje .

Co se týká jídla, tak první den byla pizza (výborná), další dny k snídani vajíčka, marmeláda, párky, pečivo, čaj, káva, nějaké ovoce… Obědy servírované (na oběd nás chodilo málo) a večeře formou bufetu. Převládala rýže, těstoviny, pečené ryby, ovoce, saláty, puding. Všeho bylo dost a každý si vybral.

Bikiny beach jsme nevyužívali, oproti ostatním ostrovům nebyla tak čistá a dno moře bylo takové nazelenalé a porostlé. I lidí bylo dost, stín nestačil pro všechny. My jsme chodili na ostrůvek hned vedle našeho ostrova. Dalo se na něj přejít, přeplavat, půjčit si kanoe nebo se nechat převážet lodičkou.

Ostrov je krásný, čistý do té doby než přišel víkend a přijeli místní. Všechno co si přivezli a už to nepotřebovali, nechali poházené pod stromy a na pláži. (PET lahve, alobal, zbytky jídla, rozbité hračky, vytahané živé mušle z moře, děti se bavili sběrem poustevníků, které nacpaly do PET lahví a nechaly je na sluníčku…). Byli jsme zděšení a zklamaní, my se snažíme za sebou nechat co nejmenší stopu a oni si tak krásné místo dobrovolně ničí. Šli jsme tedy a ostrov uklidili (Co šlo, jsme nanosili do sudů, které byly připraveny k těmto účelům, ale místní návštěvníky to nechalo chladné.). Jinak to byl ráj, ve kterém jsme byli sami. Šnorchlování krásné, všude mušle a neskutečně modrá voda.

Celkově byl tento ostrov díky picnic islandu jeden z nejlepších na kterém jsme byli a vřele ho doporučujeme

Rozhodně se na Maledivy hned další rok vrátíme a to za podpory Lucky, která vždy dobře poradí.

Eliška a Jirka (únor/březen 2019)

Další fotky k recenzi

 

Přečtěte si i další recenze pobytů na Maledivách.