Dana a Míša

Na přelomu ledna a února 2022 jsme navštívili Maledivy prostřednictvím cestovní agentury paní Mgr. Lucie Michalakové. 

Vždy jsem si myslela, ač jsme procestovali strašně moc i vzdálených lokalit, že Maledivy jsou cenově nedostupné, protože dát 80.000 Kč za pobyt v rezortu na osobu na jeden týden mně připadalo moc.
Proto jsem uvítala, když jsem náhodou objevila na internetu webovou stránku maledivy-levne. Ihned jsem si obstarala letenky (Qatar airways) a spolu s pomocí paní Lucie vybrala vhodnou kombinaci dvou ostrovů na celkem 10 nocí.

První ostrov

Již od počátku byla spolupráce s paní Lucií i panem manželem výborná. Na ostrově Fulhadhoo jsme strávili 7 nocí v penzionu Three hearts. Splnil naprosto naše představy. Menší, útulný penzion se vším, co je na dovolené potřeba. Ocenila jsem i to, že výborně fungovala i z pokoje wifi, takže jsem mohla komunikovat přes WhatsApp. Měli jsme zaplacenou plnou penzi, jídlo bylo výborné, nikdy se neopakovalo, většinou ryby, někdy i kuřecí maso, velice chutné, mladý kuchař Andrej z Ukrajiny vaří skvěle. V penzionu se domluvíte anglicky i rusky. Majitel pan Sembwe a jeho žena paní Elvira původem z Kazachstánu, jsou vždy velmi nápomocni poradit, tedy pobyt v Three hearts hodnotíme velice kladně a rádi bychom se tam někdy vrátili.

Ostrov Fulhadhoo je krásný, obyvatelé milí, předností ostrova je 3km dlouhá pláž Bikini, lehátka zdarma, pláž i moře je překrásné, cca. 7-8 minut od penzionu na konci sandbank. Není to sice ráj pro šnorchlaře, ale na koupání fantastické. Na pláži bylo většinou tak 25 turistů, vždy jsme sehnali nějaké volné lehátko.

Ostrov není pro ty, kteří  vyhledávají zábavu, vše se odehrává mezi sedmou ranní a osmou hodinou večerní, takže je pouze pro ty, kteří hledají klid, jeden z posledních rájů na světě a odpočinek. 

Po sedmi nocích jsme se přesunuli přes Male na druhý ostrov Ukulhas. Nikdo se nemusí bát přejezdů, fungují perfektně. Mluvíme sice anglicky a rusky, ale myslím, že by to s pomocí paní Lucie zvládli i turisté, kteří nehovoří cizími jazyky. Paní Lucie je totiž vždy nápomocna i na dálku. 

Přesun na ostrov Ukulhas

Ostrov Ukulhas je již daleko turističtější, první odpoledne jsme byli trochu zklamaní po Fulhadhoo, ale pak se nám i tady zalíbilo. Pláž u hotelu je divoká, pouze pro šnorchlaře, byly tam i větší vlny, ale zase je tam krásný stín.

Nicméně, chodili jsme na pláž vzdálenou asi 4 minuty od hotelu, ta je krásná a i když více turistů, koupání bylo senzační. Leželi jsme na cípu ostrova, i přes více turistů nebyl problém s lehátky.

Hotel byl velice dobrý, bydleli jsme sice ve starší části hotelu, ale měli jsme pěkný pokoj v prvním patře s obrovskou terasou, kterou jsme využívali pouze my na sušení plavek. Trochu starší vybavení této části (avšak vše naprosto vyhovující) vynahradí velice milý personál hotelu, všichni chlapci z personálu byli velice příjemní, usměvaví, okamžitě ochotni se vším pomoci.

Výborná kuchyně, výběr z mnoha jídel z jídelního lístku, snídaně formou bufetu. Za tuto kvalitu odpovídala velice příznivá cena. Manažer hotelu pan Hamil mluví výborně anglicky, je ochotný, čeká s kolegy na Vás v přístavu a zpět opět doprovodí při odjezdu, velice nám pomohl jednak s testováním na covid, které jsme museli absolvovat a zejména poté, kdy shodou okolností vypadlo na pár hodin internetové spojení. Zrovna v okamžiku, kdy jsme měli jen půl dne k vybavení všech potřebných formalit a získání QR kodu. Ochotně vše zařídil a vytiskl.

Jak již jsem uváděla, ostrov je více turistický, je tam plno obchodů s potravinami, hodně restaurací. Shodou okolností jsme potkali dva přátele  jedny z Brna, se kterými jsme byli před 18 lety na dovolené v Thajsku a poté svého kolegu z Plzně s manželkou – neuvěřitelná náhoda.

Takže shrnu-li, výborná práce cestovní agentury paní Lucie, ještě jednou děkujeme a  doufáme, že opět využijeme její služby při další návštěvě Malediv. Vřele doporučujeme. 

Dana a Míša

Kam dál: