Petr a Simona – potřetí

Ostrůvek Rasdhoo a naše třetí dovolená na Maledivách s cestovní agenturou MALEDIVY-LEVNE.CZ

Nápad navštívit Maledivy v průběhu našeho evropského léta přišel někdy v polovině července. Vzhledem k neskonale výborným zkušenostem se službami Lucie a a Marka z předchozích dvou pobytů na Maledivách (Dhigurah v dubnu letošního roku a Fulidhoo, Mathiveri a Ukulhas v únoru 2019) padla i v tomto případě volba na www.maledivy-levne.cz

Dovolená Maledivy 2021

Po konzultaci s Lucií, kdy naše přání bylo navštívit ostrůvek s dobrý přístupem na korálový útes s bohatým podmořským životem, padla volba na ostrov Rasdhoo.

Naše cesta začala 8.srpna 2021 a na Maledivy nás dopravila letecká společnost Qatar Arwais. Služby této letecké společnosti jsme využili opakovaně a vždy k naprosté spokojenosti. V Male letadlo přistálo po sedmé hodině ranní a tak, jak je to u Lucie a Marka obvyklé, na letišti již čekal jejich zástupce a odvedl nás k přístavnímu molu, které je de facto součástí letištní haly. Naše loď na Rasdhoo odjížděla v cca 11 hodin a na její trase je Rasdhoo první zastávka. Loď dále pokračuje na další ostrovy mimo jiné Ukulhas a Mathiveri. Cesta trvala asi jednu hodinu a až na menší vlnky, kdy se loď lehce pohupovala, byla cesta dobrá.

Na přístavní mole na Rasdhho nás již čekal Ameen, manager penzionu Acqu Blu. V přístavu nás též přivítala docela početná skupinka žraloků vouskatých. Penzion je od přístavního mola vzdálen necelé tři minuty chůze. Ameen nás ale odvezl svým malým elektřinou poháněným vozítkem kam naložil nás dva i naše zavazadla. Penzion má k dispozici asi 8 různě velkých pokojů. „Hotelový“ servis je naprosto dokonalý, výměna ložní prádla a ručníků je velmi častá a každý den je možné si na recepci vzít čisté velké osušky na pláž. My jsme měli během pobytu zvolenu polopenzi a určitě si nebylo, co se týká výběru jídla z místního jídelního lístku, na co stěžovat. Během našeho pobytu byla večeře několikrát i formou bufetu. Ke každému jídlu včetně snídaně byla vždy podávána chladná voda, džus a talíř ovoce.

Ostrov Rasdhoo

Ostrov Rasdhoo není velký (cca 650×550 metrů) na jeho jižní straně je velká bikini pláž, kde jsou volně k dispozici lehátka. Přístup do vody je pozvolný, přičemž bych s ohledem na zde ležící odlomené korály doporučoval boty do vody. Z bikini pláže budete vidět vedlejší resortní ostrov Kuramathi, který od Rashdoo odděluje cca 700 metrů široká mořská úžina. Samotný Kuramathi je téměř 3km dlouhý na šířku úzký ostrov po celé délce lemovaný nádherným a velmi zachovalým korálovým útesem. Na tento útes jsme se několikrát vydali šnorchlovat a bylo to vždy úžasné. Pakliže se sem vydáte, spatříte velké množství barevných korálových ryb, želvy, žraloky, rejnoky, murény a další úžasné mořské tvory.

Další úžasné místo v blízkosti (10 minut malou lodí) od Rasdhho je neobydlený ostrůvek Madivaru Finolhu, který tvoří nádherný sandbanks. I v jeho blízkosti naleznete úžasná místa na šnorchlováni, či potápění.

Jestli máte zájem poznat SKUTEČNÉ A NEFALŠOVANÉ MALEDIVY, volte lokální ostrovy, jedině tak poznáte život Maledivanů. Lidé na Rasdhoo jsou neskutečně milí a udělají pro to, abyste byli spokojeni, vše co budou jen moct. To vše i zásluhou Ameena, který si zaslouží náš obdiv a velké poděkování. Věřím, že se na toto úžasné místo i proto ještě někdy vrátíme.

Závěrem ještě jednou velký dík Lucii a Markovi za zprostředkování těchto úžasných zážitků a jejich stoprocentní servis.

Video z našeho pobytu na ostrově Rasdhoo

Překrásné fotky od Petra a Simony

Kam dál: