Petr a Simona

V úvodu bych velmi rád poděkoval za skvělou organizaci Lucii a Markovi Michalakovým. Služby jejich agentury jsme využili podruhé a opět se nám potvrdilo, že to byla správná volba. Nápad vrátit se na Maledivy vznikl v polovině března 2021 a již 9 dubna jsme odlétali z Prahy přes Dubai do Male. Doprava byla kombinací Emirates a Fly Dubai. Emirates služby jako vždy naprosto skvělé, bohužel do služeb Fly Dubai nás přivedly minimální časy na přestupech. Asi takto vydržet se to dá, ale s žádným velkým komfortem nepočítejte.

Cesta na Maledivy

Po příletu ráno do Male nás, jak bylo s Lucií domluveno, na letišti čekala velmi milá paní, která nás přivítala a doprovodila do terminálu místních letů, odkud jsme pokračovali na ostrov Maamigili. Odbavení bylo velmi rychlé a ještě se nám podařilo, s ohledem na malou obsazenost letadla společnosti Villa Air, letět dřívějším letem, než bylo původně v plánu. Po přistání na letišti v Maamigili jsme přímo z letadla nastoupili do přistaveného minibusu, který nás odvezl do přístavu, kam rovněž společnost Villa Air přivezla i naše zavazadla. Toto bylo jedno z mnoha příjemných překvapení, jak dokáží být na Maledivách organizované služby pro turisty. Po cca 5 minutách čekání nás v přístavu vyzvedl menší rychlý člun, který nás dopravil na vysněný ostrov Dhigurah, místo výskytu žraloka obrovského. V přístavu byl již připraven kolega Alliho z hotelu, kde jsme byli ubytování.

Ubytování na ostrově Dhigurah

Hotel na ostrově Dhigurah je velmi příjemné, čisté a útulné ubytovací zařízení, jehož nemalou výhodou je vlastní potápěčská základna s velkou lodí. Hotel nabízí služby restaurace, přičemž i v době Ramadánu se zde jídlo podávalo bez jakýchkoliv problému. Pokoje jsou prostorné, mají vlastní sociální zázemí. Úklid je prováděn každý den a to včetně výměny ručníků a velké láhve vody. S majitelem Allim, je možné si domluvit různé výlety podle toho, co Vás bude nejvíce zajímat.

Nás na ostrov Dhigurah přivedla touha vidět na vlastní oči žraloka obrovského, což se nám povedlo až na druhý pokus. Dále jsme měli možnost vidět, delfíny, manty, želvy, žraloky tygří, chobotnice, murény a velké množství korálů různých barev a tvarů a tisíce různých druhů malých a velkých ryb.

Ostrov Dhigurah

Dhigurah nás okouzlil svým palmovým hájem a neskutečným sandbankem v jižní části ostrova. Možná to měla na svědomí covid doba, kdy lidé omezují cestování, ale několikrát se nám stalo, že na 3km dlouhé bíle pláži nebyl nikdo, jen my dva. Bikini pláž byla od hotelu vzdálena cca 10 minut volné schůze, přičemž byla možnost jít celou cestu jak po pláži nebo okrajovou části ostrova, kde po pravé ruce máte palmy a moře a po levé nejdříve budovy penzionů a následně pak poslední třetina cesty místní džunglí (palmový háj).

ostrov Dhigurah

Koupání i šnorchlování na bikini je super, všude čistý bílý písek a ve vodě korál a barevné rybičky. Ke vstupu do vody ani nepotřebujete boty do vody. Určitě doporučujeme navštívit restauraci Long Beach, která se nachází cca 5 minut schůze od Athiri Beach. Jídla zde podávaná Vás okouzlí nejenom chutí ale i dobrou cenou.

Lidé jsou na Dhigurahu tak, jako na ostatních ostrovech Malediv, velmi milí a přátelští.

Závěrem ještě jedno velké poděkování Lucii a Markovi za skvělý servis a věříme, že letošní návštěva Malediv nebyla naše poslední a příští rok se sem opět vrátíme.

Petr a Simona

Úžasné fotky od Petra a Simony

Kam dál: