Pan Žák s dcerou a vnoučaty

Jmenuji se Vilém Žák, je mi 79 let a na Maledivy jsem jel v době pandemie se svou dcerou a dvěma vnoučaty.

Dovolenou v ráji narychlo vymyslela má dcera, která se obrátila na skvělou paní Lucii Michalákovou. Ta trpělivě odpovídala na všechny naše otázky, kterých v době pandemie nebylo málo, a skvěle se starala o vše pro nás potřebné a důležité před i během pobytu.

Z ostrovů Omadhoo a Dhigurah jsem byl unesen, neboť splňovaly mé představy o panenské přírodě mimo bohaté rezorty. Snažil jsem se držet krok s mladými nejenom při pobytu na neskutečně krásných i divokých plážích, ale i pod vodní hladinou, což se mi podařilo, a díky tomu jsem prožil mnoho nádherných okamžiků.

ostrov Omadhoo

Na ostrově Omadhoo jsem nejvíce ocenil potápění na korálovém útesu, který se táhl kolem celého ostrova a pak se prudce svažoval do velkých, téměř bezedných mořských hloubek. Na jeho okraji jsem se mohl potěšit s tisíci pestrobarevných rybek různého druhu. Ovšem nejsilnější dojmy jsem si odnesl z potápění u mola, kde si člověk mohl pod vodou doslova hrát se dvoumetrovými rejnoky i žraloky. A večer po západu slunce si jejich krásu vychutnat z mola.

Velmi jsem ocenil pěkné ubytování a také dobrou domácí kuchyni a pohostinnost místních lidí. Rozhodně doporučuji i navštívit jejich pláž a v případě příznivých okolností obeplout ostrov. Ubytovatelé nám rovněž zařídili úžasný výlet za mantami, obrovskými žraloky a želvami na širé moře s výborným obědem na osamoceném písečném ostrůvku (sandbank). Vše jsme podnikli během jednoho dne a potkali jsme dokonce i delfíny.

ostrov Dhigurah

Ostrov Dhigurah nezklamal svou pověstí ostrova s jednou nejkrásnějších písečných pláží na Maledivách a troufnu si říct i na světě. Okolní moře sice nebylo tak zážitkové u pláže Bikini jako na Omadhoo, za to umožňovalo neskutečný a naprosto fenomenální zážitek, který možná nikde jinde ani nenajdete. A to přejít během odlivu přes moře po několika písečných ostrůvcích několik kilometrů až do bohatého rezortu.

Kouzelné byly západy slunce do moře pod palmami sklánějícími se až k mořské hladině. Když k tomu připočtu ještě dobrodružnou cestu nádhernou džunglí přes celou délku ostrova, pěkné ubytování v nových bungalovech, velkou vstřícnost hostitelů a výborné večeře i posezení ve vedlejší restauraci Long Beach, tak to prostě nemělo chybu. Dojmů je opravdu hodně a člověk by se tam hned vrátil.

Vilém Žák

Kam dál