Putování po Srí Lance – 7 dnů

Náš nejdelší okruh po Srí Lance. Nejdelší z námi nabízených okruhů putování po Srí Lance.

okruh po Srí Lance

Okruh po Srí Lance – 1. den

Vyzvedneme vás na letišti a zamíříme do slavného sloního sirotčince Pinnewalla, kde uvidíte největší žijící sloní stádo v zajetí v celé jižní Asii. Pro zájemce bude možnost jízdy a koupáni slona.

Okruh po Srí Lance – 2. den

Přesuneme se do královského města Pollonaruwa, kde můžete obdivovat muzea, zbytky královského paláce a další pamětihodnosti z dávných dob Srí Lanky. V době oběda je možno absolvovat village safari, nahlédnout tak do života místní srílanské vesnice a ochutnat tradiční speciality včetně národního jídla Srí lanky.

Okruh po Srí Lance – 3. den

Navštívíme spolu skalní pevnost z dávných dob jménem Sigiriya a poté skalní chrámy v městečku Dambulla. Budete okouzleni jejich krásou.

Okruh po Srí Lance – 4. den

Po cestě do Kandy, jednoho z nejslavnějších měst Srí lanky, se zastavíme v ayurvédské zahradě, kde můžete zrelaxovat jak své tělo,tak i mysl. Místní ayurvédský lékař vám představí blahodárné účinky exotických rostlin a koření.
V Kandy navštívíme dílnu, kde můžete sledovat výrobu ručně dělaných šperků. Poté se přesuneme k nejznámější buddhistické památce na ostrově, a to do chrámu Buddhova zubu. Večer navštívíte představení tradičních srílanských tanců.

Okruh po Srí Lance – 5. den

Z Kandy se vydáme do nejvýše položeného města Srí lanky, do Nuwary Eliya, které se přezdívá „Malá Anglie“, sami poznáte proč. Předtím však ještě budete mít možnost nahlédnout do královské botanické zahrady v Peradeniyi, předměstí Kandy. Po cestě si dopřejeme návštěvu čajové továrny, čajových plantáží a uvidíte známé vodopády v oblasti Ramboda.

Okruh po Srí Lance – 6. den

Tento den bude v duchu dobrodružství, čeká nás jeep safari. Můžete si vybrat z dvou národních parků, Yala anebo Uda Walawe. Odpoledne vás čeká návšteva gejzíru Hummnaya.

Okruh po Srí Lance – 7 . den

Kdo miluje zvířata, může poslední den našeho okruhu ještě absolvovat pozorování delfínů a velryb. V odpoledních hodinách nás čeká návštěva portugalci založeného historického města Galle. Možné je i navštívit záchrannou želví stanici a vidět slavné rybáře na kůlech.

Ceník okruhu 7 dnů

V ceně balíčku je zahrnut:

  • klimatizovaný van s řidičem a palivem, česká průvodkyně, vstupné na výše popsané místa a zážitky ( vyjma fakultativních)
  • ubytování s klimatizaci, teplou vodou a snídaní 

Fotky – okruh 7 dnů

Další standardní balíčky putování po Srí Lance: