Putování po Srí Lance – 5 dnů

Putování po Srí Lance. Nabízíme Vám 5ti denní okruh po Srí Lance s následujícím programem.

putování po Srí Lance

Putování po Srí Lance – 1. Den

Vyzvedneme vás na letišti a zamíříme do slavného sloního sirotčince Millenium Elephant Orphanage, které se věnuje sloní problematice na Sri Lance. Pro zájemce bude možnost jízdy, koupáni a krmení slona.

2. Den

Navštívíme spolu skalní pevnost z dávných dob jménem Sigiriya a poté skalní chrámy v městečku Dambulla. Budete okouzleni jejich krásou.V době oběda je možno absolvovat village safari, nahlédnout tak do života místní srílanské vesnice. Ochutnat zde můžete tradiční speciality včetně národního jídla Srí lanky.

3. Den

Ráno před snídaní si dopřejete zážitek na jednom z nejslavnějších jeep safari v národním parku Minneriya nebo národním parku Kaudulla.
Po cestě do Kandy, jednoho z nejslavnějších měst Srí lanky, se zastavíme v ayurvédské zahradě, kde můžete zrelaxovat jak své tělo,tak i mysl. Místní ayurvédský lékař vám představí blahodárné účinky exotických rostlin a koření. V Kandy navštívíme dílnu, kde můžete sledovat výrobu ručně dělaných šperků. Poté se přesuneme k nejznámější buddhistické památce na ostrově, a to do chrámu Buddhova zubu. Večer navštívíte představení tradičních srílanských tanců.

4. Den

Z Kandy se vydáme do nejvýše položeného města Srí lanky, do Nuwary Eliya, které se přezdívá „Malá Anglie“, sami poznáte proč. Předtím však ještě budete mít možnost nahlédnout do královské botanické zahrady v Peradeniyi, předměstí Kandy. Po cestě si dopřejeme návštěvu čajové továrny, čajových plantáží a uvidíte známé vodopády v oblasti Ramboda.

5. den

Zažijete ranní jízdu vlakem, při které můžete obdivovat nádhernou přírodu a čajové plantáže. Poté bude následovat odjezd na letiště a Váš odlet na Maledivy.

Ceník okruhu 5 dnů

V ceně balíčku je zahrnut:

  • klimatizovaný van s řidičem a palivem, česká průvodkyně, vstupné na výše popsané místa a zážitky ( vyjma fakultativních)
  • ubytování s klimatizaci, teplou vodou a snídaní 

V případě účasti dítě do 11,99 věku je sleva – 50 USD.

Fotky – balíček 2 – okruh 5 dnů

Máte zájem o jiný jiný balíček? Ozvěte se nám.

Další standardní balíčky putování po Srí Lance: