Potápění Thoddoo

Potápění Thoddoo Maledivy. Ostrov Thoddoo nabízí velký počet zajímavých potápěčský pointů. Na ostrově funguje několik certifikovaných potápěčských center. 

Na ostrově Vám rádi zajistíme ubytování a potápění v jednom balíčku. Přečtěte si recenzi potápěčské skupiny které jsme zajistili ubytování, přesun na ostrov i potápění.

Můžeme Vám zajistit výhodné ceny ponorů. Pro více informací nás prosím kontaktujte

Videa z potápění na ostrově Thoddoo

Popis potápěčských pointů u ostrova Thoddoo

Boduga – proud, stěny – hloubka 5-20 metrů, Boduga znamená velký kámen a všichni potápěči ví proč. Pod vodou je velká skála, která stoupá z 20 metrů na povrch. Jedno z nej míst na potápění se želvami, často jsou tam vidět i šedo a bíloploutví žraloci. 

Kuramathi Wreck – vrak, noční potápění – 20 metrů – 40metrová loď se potopila před 30ti lety a od té doby se stala uměleckým útesem porostlým měkkými i tvrdými korály a zdrojem potravy a úkrytu pro mnoho ryb. 

Caves – jeskyně, 20 metrů – speciální místo na korálové stěně, visící korály tvořící tunely, kterými se dá proplouvat. Vevnitř potkáte shluky rybek a murény.

Thoddoo West – proud, stěna, 10-30 metrů – jednoduchý ale zajímavý point. Můžete začít korálovou zahradou nebo skočit rovnou do propasti. Ploskozubci, čtverzubci, chňapalové, kanici, barakudy, netopýrníci tam pózují jako fotomodelky. 

Madivaru corner – stěna, proud, noční potápění – 15-30 metrů, jedno z nejhlubších míst, stěna jde až do 60 metrů – lampy s sebou. Na terasách a pod převisy jsou zajímavé věci a vždycky tam potkáte žraloky 

Rasdhoo – proud, 5-30 metrů hloubka. Vody širokého kanálu jsou bohaté na plankton a proto tam najdete manty. Stěny kanálu jsou zdobeny korály a měkkými houbami. Žraloci a rejnoci milují relax na písečném dně. 

Fan Reef – stěna, 5-30 metrů hloubka. Moc pěkná stěna se spoustou maličkostí k vidění. Korálové formace jsou skvělým místem pro jedovaté stonožky, murény vystrkují hlavy z úkrytů. Klipky vybírají jídlo mezi větvemi korálů. S jejich prodlouženým čenichem se dostanou do míst, kam ostatní druhy ne. Rudozubí čtverzubci pobývají podél stěny. 

Three Palms – stěna, 15-30 metrů. Podvodní krajina se postupně mění a slibuje zajímavé objevy. Sandbanky pokryté korály, které vystupují nad hladinu poskytují úkryt a potravu pro nahožabřé. 

Miyaru faru – proud, 10-30 metrů. Žraločí útesu je 5 km dlouhá stěna, která láká spoustu druhů ryb jako perutýny, murény, ježíky a další jako bílo a šedoploutvé žraloky.  

Bodu Miyaru Faru – proud, stěna, 10-30 metrů. Skvělé místo pro pozorování žraloků s několika čistícími stanicemi, kde prochází manty hygienickým procesem. 

North Channel – proud, 5-20 metrů. Voda z oceánu přináší hodně potravy relativně nízkými branami do laguny. Proto jsou tyhle místa vždy nacpané barakudami, tuňáky, perutýny. Viditelnost je někdy jen do 10 metrů, ale je tu velká šance potkat manty. 

Turtle beach – proud, stěna, 5 -30 metrů. Místo se lehce pozná podle skalnatého ostrova blízko pláže. Korálová zahrada vede až do 30 metrů a žijí tam 2-3 želvy. Je i dobrým místem pro noční ponory, můžete při nich vidět lovící murény, chobotnice a někdy dlouhoploutvé žraloky. 

Vacation Home Corner – proud, stěna, 5-30 metrů. Nejlepší místo na Thoddoo pro šnorchlování a základní potápění. Můžete začít korálovou zahradou nebo rovnou skočit do propasti. Jsou tu k vidění druhy ryb jako skaláry, čtverzubci, ploskozubci,  bodlokovití, murény, rejnoci,..

Two towers – proud, stěna, 5-30 metrů. Krásná korálová stěna a ponor v proudu. Rejnoci, manty, pyskouni, murény a žraloci. 

Manta point – stěna, 5-25 metrů. Jen několik set metrů od přístavu a najdeme zde manty a to ráno mezi 7 a 8. 

Veligandu North, Veligandu East – proud, 5-30 metrů. Potápění podél korálové stěny.

Madivaru Beyru – stěna, proud, noční ponory – 5-30 metrů. Místo známe taky jako picnic island je jedním z nejlepších míst na pozorování žraloků. 

Hammerhead point – proud, 30 metrů. Jedno z míst, kam se musíte podívat a je třeba dorazit tam brzo ráno. Odměnou Vám bude pohled na kladivouny vyplouvající z propastí.

Kam dál: