Natálie a Zdeněk

recenze Dhangethi

Hledáš exkluzivní hotelový komplex? Animační programy, reprodukovaná hudba, kde alkohol teče proudem? V tom případě jeď někam jinam… My jsme hledali klid, co nejméně turistů, menší penzion na pláži, krásné moře, vynikající obsluhu. To jsme objevili právě na Dhangethi.

Při příletu do Male nás čekal na letišti majitel penziónu, pomohl se zavazadly a v domluvený čas nás doprovodil na speedboat. Cesta trvala asi dvě hodiny. V přístavu nás čekali zaměstnanci penzionu, naložili zavazadla a odvezli nás do penzionu.

Přivítání bylo skvělé. Všichni velice příjemní a přátelští celý pobyt. Nic nebyl problém. Všichni velice přátelští. Snažili se odpovědět na všechny naše otázky, poradili, ukázali a kdykoliv jsme něco potřebovali, byť maličkosti, vždy nám bylo vyhověno. 

Ubytování výborně situované. Veškeré jídlo se podává venku. Sedíte téměř u moře, hledíte na hladinu, kde se občas vynoří žraločí ploutev nebo spoustu jiných ryb. Vylézají a zalézají krabi. Na snídani vás přiletí pozdravit žebrající vrány. Na ty pozor, jsou schopny uzmout cokoliv k jídlu ze stolu, pokud jim dáte prostor. 

Pláž u penzionu není na koupání, je tam mělko a jsou tam vodní listy. Nejdřív jsme to brali jako negativum, ale pak jsme zjistili, že ten klid, který při jídle panuje je neskutečný, nikdo se nám nečvachtal pod nosem…

Jídlo bylo podle toho, jak si kdo co domluví předem. Není výběr z desítek jídel, nejsou švédské stoly. Protože v penzionu bylo tak 6-8 hostů. To ale bylo super. Jídlo bylo vždy výborné. Jen snídaně, ta byla celkem stejná. Párek, vaječná omeleta, sladké lívance, marmeláda. Třetí den jsme se ozvali, jestli nemají něco jiného a pak se nám snažili celý pobyt dělat snídani pestřejší. 

Obědy a večeře jsme nejdříve vždy domlouvali předem, pak jsme se ale domluvili na tom, že se necháme vždy překvapit. A nikdy jsme nelitovali.

Ubytování bylo neskutečně čisté, každý den uklizeno, vydezinfikováno, nové ručníky a osušky. Wifi výborné připojení v celém penzionu. Zkrátka co se týká ubytování, vše na výbornou.

Koupání je na jediné bikini pláži, která není ani malá ani velká. Na celém ostrově bylo tak cca 10-12 turistů, tak nebyla nouze o lehátka ani o místa na pláži. Pláž je z poloviny pod palmami, takže kdo se nechce trápit na slunku, jednoduše si šoupne lehátko do stínu. Voda je tam mělká, plavat se dá. Až k útesu se vždy dosáhne na dno. Šnorchlování jako pro koho.

Potápěči půjdou asi jinam. Ale pro normální smrtelníky je naprosto dostačující. Mnoho krásných barevných ryb, při troše štěstí je vidět žralok, želva, rejnok. Kdo chce šnorchlovat hluboko, tak není problém se domluvit s klukama z penzionu. Kousek od ostrova cca 5 min člunem je sandbank, kde je úžasný útes. Tam jsme jeli opakovaně. 

Na ostrově je i potápěčské centrum, které ale skoro nikdo nevyužíval, protože prostě turisté nebyli. Nabízeli i kajtování, půjčení vodního skútru nebo surfu. Nikdo z turistů toto nevyužil. 

Nemůže být ale vše bez chyby. Protože se jedná o ostrov lokální, nikoliv resort, tak při procházení ostrova ( který se dá obejít rychlou chůzí za 10 min) jsme narazili i na místa, kde nebylo vše hezké. V přístavu, kde se opravují staré lodě ( nikdo je ale zrovna nespravoval) je celkem nepořádek. Od tohoto přístavu pár metrů je místo, kde místní pálí odpadky. Ty zasahují až do moře, kde je ale nataženo pletivo a odpadky se zde zachycují. Odpadky jsou ale problém většiny ostrovů. I mnohem luxusnějších.

Nejhezčí pláž byla pláž u našeho penzionu. Pak Bikini pláž. Tyto jsou upravovány každý den. Bohužel jedna strana ostrova je taková neupravovaná, během procházky se válí plastové láhve a podobné odpadky celkem dost. Není ale důvod tam chodit.

Střed ostrova tvoří pár uliček bez asfaltu a chodníku, pouze písek, ale to nám vůbec nevadilo, naopak. Místní lidé mají celkem těžký život, jsou chudí, tomu odpovídá i ubytování. Ale je tam mnoho barevných příbytků, vše originální, nic vyumělkovaného, to se nám líbilo. Většinou jsme v uličkách nikoho nepotkali.

„Nejrušnější“ ulice byla taková jakoby hlavní, bylo na ni pár obchůdků se suvenýry, většinou zboží hodně podobné, vyrobeno z místních surovin. (Např. dřevo kokos, mango, perleť, korály aj.) V jednom obchůdku s potravinami (asi ze dvou na celém ostrově) prodávali denně čerstvé kokosy, denně jsme pili čerstvou kokosovou vodu. Ceny jsou normální, podobné jako u nás. 

Celou dobu jsme byli v kontaktu s Lucií. Nebylo potřeba nic řešit, nebyl jediný problém. Přesto se Lucie sem tam dotazovala přes WhatsApp jak se máme a jestli je vše v pořádku. Věřím, že kdyby problém nastal, Lucie by nám jistě pomohla.

Když to shrnu, kdo hledá klid, krásné moře, teplo ( ale ne horko, příjemně pofukuje), nic vyumělkovaného, výborné čisté ubytování, vše za normální peníze tak toto je ta správná volba. Kdyby nebylo těch maledivských ostrůvků tolik, jistě by jsme se vrátili znovu.

Natálie a Zdeněk

Přečtěte si i další recenze pobytů na Maledivách.