Marie a Monika

Jsem Vám vděčná, jak jsme společně zvládly v tak krátké době před odletem dovolenou zařídit. Velmi jste mi pomohla, podpořila, že se to časově stihnout dá, přestože jsem si trochu zoufala.  

Byla to nejkrásnější dovolená našeho života pro nás obě – mě i maminku. Předčila naše očekávání po všech stránkách. Stále vzpomínáme na ty krásné chvíle, milé, usměvavé tváře místních lidi, vynikající jídlo, nádherné pláže, zeleň, moře a šnorchlování. 

V Male mě fascinoval rybí trh. Ve městě se nám líbilo pozorovat místní v jejich aktivitách, akorát jsme byly šíleně unavené po dlouhém cestování a poté nachodily několik km ve městě. Taky jsem bohužel špatně pochopila Vaše instrukce v emailu. Místo, aby nám Faisal vzal kufry na hotel Omadhoo, daly jsme je do úschovny na letišti a nasedly na loď do Male. Poté nám volal Faisal, že čeká na letišti na nás a zavazadla. To už jsme byly na cestě do Male, takže jsem se omlouvala, ze přijel zbytečně. Odpoledne jsme se s nim již setkaly a vzal na na loď směr Omadhoo

Recenze ubytování na ostrově Omadhoo

Fathih byl skvělý, ochotný a vzal mě šnorchlovat. Kvůli mořským proudům jsem se sama neodvážila. Maminka neplave. Sanye kuchař – příjemný společník stejně jako Fathih a výborně vařil s kolegou Ibrahimem. Vzal nás na noční rybaření na molu. To byl také úžasný zážitek. Na Omadhoo bychom se chtěly určitě ještě vrátit. Ubytování bylo krásné, čisté, pohodlné a měly jsme klidné spaní. Skvělá lokalita. Líbilo se mi, že dávali filtrovanou vodu ve skleněných lahvích a ne v plastových. Ulice byly zametané místními lidmi každý pátek. O svůj ostrov se krásně starají a moc se nám tam líbilo. 

Recenze ubytování na ostrově Dhigurah

Lidé jsou tam starostliví, pečliví, snažili se velmi, abychom byly maximálně spokojené. Krásné prostředí stejně jako na Omadhoo. Nechaly jsme jim super hodnoceni na Tripadvisoru. Hodnocení si sami vyžádali. Překvapilo mě, že Omadhoo toto nevyžadovali, přitom to bylo fantastické místo po všech stránkach.

Jediné, co se mi na hotelu Dhigurah nelíbilo, že jsme dostávaly vodu v plastových lahvích k obědu i večeři velké lahve, do pokoje půllitrové. To je neekologické a mohli by to provozovat jako na Omadhoon, šetrněji pro životní prostředí. Negativní zmínku v hodnoceni jsem ale vynechala samozřejmě 🙂 To bych asi nechala na Vás jako možnou cestu do budoucna

Jela jsem na výlet na plavání s mantami, což bylo překrásné. Shaheen a jeho tatínek byli zkušení. Manty jsme našli okamžitě. Po ceste jsme viděli taky delfíny. Pak jsem s nimi ještě jela na další dva výlety šnorchlovat, viděla jsem žraloky, rejnoka a želvu z dálky. Byla jsem jediná turistka a přesto výlet pro mě hotel zorganizoval, což jsem tedy ocenila, protože nemuseli.

Opravdu přesně, jak jste říkala, ráj na zemi, odkud je těžké se vracet do reality všedního života. 

Taky se mi zda, že od Vás byl skvělý nápad zkombinovat dva ostrovy a vidět více míst, poznat více lidi.

Organizačně klaplo všechno, akorát bohužel zrušili let hydroplánu z Dhigurah kvůli počasí, což maminka těžko nesla, ale zvládly jsme to.   

Určitě pojedeme znovu.

Marie a Monika

Fotky k recenzi

Přečtěte si i další recenze pobytů na Maledivách.