Jana a Martin

S odstupem dvou dnů, co jsme se vrátili z ráje, a kdy jsme byli v jednom kole rodiny …. Protože všichni chtějí vědět, jaké to je na Maledivách, jelikož tato destinace, je pro okruh našich známých opravdu symbolem luxusu, Vám píšu.

Když jsem někdy na podzim loňského roku kontaktovala Vaši agenturu, s přáním, splnit si sen, a k 50. tým narozeninám si dát dárek v podobě dovolené na Maledivách, netušila jsem zdaleka, co mne, a se mnou i mého muže, tedy nás, čeká.

Nemáme slov, a to z mnoha důvodů.

Maledivy jsou krásné.

Navštívili jsme zatím jen dva z těch mnoha ostrovů, Mathiveri a Rasdhoo. Každý má své kouzlo. Mathiveri je opravdu klidný ostrov, téměř bez turistů, s romantickou, rodinnou atmosférou, ale také, bohužel tak trošku s problémem likvidace odpadků, což je ale vizitkou civilizace dnešní doby jako takové. Krásné bělostné pláže s palmami zde však mají neopakovatelné kouzlo, a náš „WAUUU“ zážitek hned první den po příjezdu, kdy jsme šli k moři, nám zůstane v srdcích napořád. Laskavá péče, které se nám dostalo na penzionu, přispěla k naší naprosté spokojenosti pobytu na Mathiveri.

Rasdhoo je udržovaný, rozkvetlý, se svěží sportovní náladou, a parta kluků v penzionu je prostě boží. Milí, veselí, pracovití, pozorní. Fakt nás to tady hodně bavilo, a to, co je zde vidět pod vodou za krásu, se nedá popsat, stejně jako ten pocit, kdy s GoPro v ruce sledujete pod hladinu žraloky a tuňáky. Prostě bomba.

Na co určitě zrovna tak nezapomeneme, to jsou přejezdy „SPEATBOODEM“. Pro suchozemce super zážitek, pravda, když nejsou vlny, což jsme zažili při cestě z Rasdhoo do Male na letiště. Horská dráha je proti tomu procházka po Václaváku, to je pravda.

K naší naprosté spokojenosti, a nadšení z celé dovolené patří ale především Vaše péče Lucie. Vydali jsme se takto daleko, bez bezpečí cestovní kanceláře, poprvé v životě. Anglicky neumíme ani pípnout, domlouváme se rukama, nohama, prostě jak to jde, a přesto jsme tu cestu, a pobyt zvládli krásně. Naopak nám to, po mnoha stránkách, velmi prospělo, zjistili jsme, že není vůbec špatně, se stále učit, a překonávat svoje „BARIÉRY“, a za to jsme velmi rádi. Já si poprvé v životě ulovila rybu, dokonce jsme na vlasci měli cosi, co se nám ale nakonec nepodařilo z vody vytáhnout. Ameen říkal, že to byl žralok. No, to by byla vůbec pecka, vytáhnout žraloka.

Vaše překvapení, připravené pro mne k narozeninám, v podobě romantické večeře na pláži, mne rozplakalo, a přeji toto zažít každé ženě.

Podtrženo, sečteno krása nesmírná, prostě líbánky v ráji, jak mají být. A za to Vám ještě jednou velmi děkujeme, a zároveň se těšíme na další poznávání tohoto pohádkového místa na Zemi.

Tedy Maledivy 2023 už jsou v seznamu našich cílů.

Milá Lucie,

Moc Vás zdravíme, a také všechny, kteří Vám pomáhají ve Vaší krásné práci. Přejeme Vám a Vaší rodině mnoho radostných dnů, a Vaší agentuře jen samé spokojené klienty.

Jste kouzelnice nádherná.

S úsměvem Jana a Martin

PS: už máme vybráno na příště, Thoddoo a Fulhadhoo

Kam dál: