Petra a Štefan

Dovolená na Maledivách byla splněným snem. Na Maledivy jsme se chystali poprvé, a tak jsme agenturu maledivy-levne kontaktovali pro výběr ostrovů a rezervaci ubytování. Požadavky byly krásné tyrkysové pláže a dobré jídlo.

Jaký ostrov zvolit?

Výběr ostrovů naprosto předčil naše očekávání. Byly nám doporučeny ostrovy Fulhadhoo a Fehendhoo.

Nejnáročnější pro nás byla cesta speedboatem z letiště na první ostrov Fulhadhoo, která trvala dvě hodiny a ve velkých vlnách to nebylo nic příjemného. Počáteční nepříjemnosti však předčila krása ostrova. V guesthousu bylo každý den výborné jídlo, pokoj byl čistý, a pláže byly něco neuvěřitelného.

Zásnuby na Maledivách

Na dovolené jsme byli v srpnu a na nejbližší bikini pláži jsme byli téměř vždy sami, maximálně s dalšími dvěma lidmi. Velká bikini pláž která se nachází na konci ostrova nám naprosto vyrazila dech. Neskutečné barvy a široko daleko nikdo. Z výletů jsme si vybrali šnorchlování s mantami což byl krásný zážitek. T

Třešničkou na dortu dovolené byly naše zásnuby při večeři na pláži, kterou příjemný personál penzionu dokonale připravil.

zásnuby na Maledivách
Zásnuby na Maledivách

Druhý ostrov

Dále jsme se přesunuli na ostrov Fehendhoo který je nedaleko. Zde jsme si po příjezdu připadali jako v jiném světě. Přivítala nás přátelská hostitelka Ana a představila nám ostrov. Na celém ostrově jsme byli jediný turisté, jinak zde žije pouze zhruba 60 místních. Připadali jsme si jako na líbánkách. Skvěle se tu o nás starali, jídla bylo extrémně hodně, ale bylo výborné, každý den byly připraveny místní speciality. Pláž nebyla tak krásná jako na Fulhadhoo ale za to jsme zde byli vždy jediní, což pobytu dodávalo kouzlo.

Výlet nám byl doporučen šnorchlování v korálové zahradě „Rose Garden“ a byl to krásný zážitek. Poslední večer nám penzion připravil jako překvapení večeři na pláži.

Závěr

S komunikací s agenturou jsme byli spokojeni a byli jsme příjemně překvapeni cenou, za kterou se dá na Maledivy vyrazit.

Děkujeme. Petra a Štefan

Kam dál: