Maledivy podruhé – pobyt na ostrově Fulhadhoo

Pro náš druhý pobyt na Maledivách jsme zvolili opět agenturu www.maledivy-levně.cz a tentokrát pobyt na jednom ostrově a vybrali jsme si ostrov Fulhadhoo.

Chtěli jsme si pobytem vyčistit hlavu a duši a nechtěli přejíždět z ostrova na ostrov jako jsme udělali minule. Současná dovolená na Fulhadhoo předčila naše očekávání.

pobyt na ostrově Fulhadhoo

Doprava

Po příletu na letiště v Male nás vyhledal delegát a odvedl na místo, kde jsme se nalodili na speed-boat a dvě hodiny „letěli“ na vlnách oceánu k ostrovu Fulhadhoo.

Jen bych podotkl, že při příletu na Maledivy hustě pršelo, takže jsem lehce zapochyboval, zdali je to takhle OK. Ale hned druhý den krásné sluníčko, které vydrželo až do posledního dne. Nicméně, při přesunu letištním busem k letadlo na cestu zpět se rozpršelo znovu…….

Ubytování

Po příjezdu na ostrov nás čekal majitel penzionu Simbe a dovedl nás na místo pobytu. V penzionu nás již očekávala spolumajitelka Elvíra a seznámila nás se vším důležitým.

Ubytování bylo ve standardním pokoji s koupelnou , WC, lednicí, TV, klimatizací a bylo naprosto super. Každý den krásně uklízeno, všude čisto a plno květin.

Strava   

Stravu jsme zvolili plnou penzi a vůbec jsme neprohloupili. Já rád ochutnávám všechny místní speciality kam přijedu. Jídlo bylo jedním slovem delikatesní. Hodně ryb, nějaké drůbeží maso, jako příloha rýže a hlavně vše skvěle ochucené a servírované. Prostě v kuchyni byli velcí profesionálové. O večerních dezertech nemluvě. Prostě nebe v hubě. K dispozici samozřejmě voda, čaj i káva.

výborné jídlo

Ostrov

Náš první pobyt na Maledivách jsem strávili na ostrovech Huraa a Gaafaru. To byla ještě taková divočina. Nyní již Maledivy a pobyty mimo resorty objevilo hodně lidí a na ostrovech se budují stále nové penziony. Tak bylo i na Fulhadhoo. Ale i přesto patří tento ostrov k nejkrásnějším. Na šířku tak cca 300 metrů a na délku asi 2 km.

Žije zde asi 250 místních Maledivců a všichni jsou nesmírně milí. Jsou zde dvě menší samoobsluhy s nejnutnějším zbožím a jeden obchod se suvenýry. Všichni si turisty dost považují, poněvadž ti jim nesou práci a výdělek. Nikde jsem neviděl natahovat ruce pro peníze jak je zvykem třeba na ostrově Zanzibar. Musím říct, že tady jsme se cítili velmi bezpečně. I za tmy, kdy jsme se ostrovem po západě slunce procházeli.

cesta na nejkrásnější pláž na světě

Pláž  

No, tak to je úplně do nebe volající nádhera. Jedním slovem ráj. Dočetl jsem se , že pláž patří mezi 30 nejkrásnějších na světě a opravdu nepřeháněli. Z penzionu na cípek pláže se jde asi 15 minut cestou nádhernou džunglí a potom se před vámi objeví dechberoucí scenérie. Neskutečná tyrkysová barva moře, jemný bílý písek jako mouka a…..nikde nikdo. Potkáte tak max. 10- 15 lidí , ale to ani nevíte, že tam jsou. Na sandbank se dostanete chůzi přes oceán a prožíváte dovolenkovou euforii. Pozor – opalovací krémy s nejvyšším faktorem naprostou nutností.

pláž Fulhadhoo

Výlety

Ano, byly. Šnorchlování je možno i u ostrova, ale my jsme jednou vyjeli i na otevřený oceán. Nádhera. Krása. I když….musím přiznat, že Rudé moře u Egypta je o trochu výše.

Vydal jsem se s majitelem Simbem a místními chasníky i na večerní rybolov. Manželka miluje ryby na talíři , ale nemá ráda jakýkoliv lov, takže jsem vyrazil sám. Po asi třech hodinách jsme dovezli 16 mořských ryb a místní kuchtík nám jednu z nich připravil druhý den k obědu. No, řeknu Vám, že jsme měli s ženou co dělat, abychom to spořádali. A že byla ryba připravena báječně – to si pište.

No a vrchol byla romantická večeře na pláži. Během pobytu mě potkalo výročí narození, tak mi penzion připravil ranní blahopřání a večerní posezení na pláži s vybranými lahůdkami. To prostě nezažiješ !!!!

Celé osazenstvo penzionu, majitelé, servírka, kuchtíci, uklízečky –  všichni byli nesmírně milí, usměvaví, pozorní, přátelští. Velká poklona a poděkování.

úlovek

Nejkrásnější pobyt na ostrově Fulhadhoo

No, nevím, co tohle může ještě překonat, ale už nyní se koukám a vybírám , který ostrov na Maledivách vyberu pro příští pobyt.

A jasně, že s agenturou www.maledivy-levne.cz

Jirka a Hedvika

Fotky k recenzi pobytu na ostrově Fulhadhoo

Kam dál: