Putování po Baa atolu – Vendula a Patrik

Na Maledivy jsme s Maledivy-levně vyrazili v první polovině září. Zprvu jsme si nebyli jisti počasím, ale jak jsme poté zjistili, bylo to úplně v pohodě. Počasí je na Maledivách v září poměrně proměnlivé, ale za nás to bylo ve finále více než příjemné a naopak nás to vybízelo k různým typům aktivit, než pouze ke slunění se na lehátku u moře (nebo pobývání ve stínu).

Průměrná teplota vzduchu se pohybovala kolem příjemných 27° C, některé dny i kolem 30° C. V září se na Maledivách vyskytuje severozápadní monzum a zhruba každý druhý den tam přišel déšť. Většinou se však jednalo o krátký, ale za to intenzivní déšť, který krásně pročistil vzduch a prostředí. 

pobyt na Baa atolu

Pobyt na Baa atolu

Celkem jsme navštívili pět lokálních maledivských ostrovů. S výběrem nám po celou dobu pomáhali Marek a Lucka Michalakovi, byli moc vstřícní a se vším nám ochotně poradili. Maledivy byly vždy náš velký sen, a tak jsme opravdu nadšeni, že jsme si ho mohli splnit!

Navštívili jsme ostrovy Male, Maalhos, Dharavandhoo, Kamadhoo, Kudarikilu

Male

Zde jsme byli velmi krátce, jen po příletu a před odletem. Je to zároveň i hlavní město a je zde větší centrální letiště. Pro nás to bylo jedno z nejrušnějších měst, které jsem zatím doposud navštívili.

Maalhos

Jeden z ostrovů ležící na Baa atolu jenž se řadí do rezervace UNESCO. Jedním z největších lákadel tohoto ostrova je zátoka Hanifaru. Jedná se o chráněnou mořskou oblast, které je typická vysokou koncentrací mant a nebo velrybích žraloků.

My měli to štěstí a viděli jsme jak manty, tak velrybího žraloka, což řadíme k tomu nejúžasnějšímu zážitku z Malediv. Ubytování jsme měli ve velmi útulném penzionu. Byl moderně a příjemně vybaven. Hostitel byl velice laskavý a ochotný. 

Dharavandhoo

Krásný zelený ostrov, který je dostupný jen krátkým 30 minutovým letem z hlavního města Male. Ostrov má rozlohu 1500 m x 650 m, patří tedy spíše k těm větším Maledivským ostrovům. Zde jsme navštívili ubytování v penzionu u pláže, kde byl moc milý personál, který se nám snažil vyjít ve všem maximálně vstříc.

Kamadhoo

Na ostrově je potřeba v první řadě vyzdvihnout nádhernou pláž s výborným šnorchlováním na korálovém útesu přímo ze samotné pláže.

Ubytování patřilo na naší cestě k jednomu z nejlepších. Měli jsme stravování ve formě plné penze, což můžeme určitě doporučit. Jídla bylo dostatek a bylo velmi chutné. Pokoje čisté a majitelé i ostatní personál byli velmi příjemní a obětaví. 

Kudarikilu

Po celou dobu našeho pobytu jsme na ostrově byli jako jediní turisté. Na ostrově se nachází pouze náš hotel. Ubytování bylo čisté, nabízené jídlo bylo dobré, personál byl snaživý. Ostrov působil neobyčejným dojmem. Již z pláže můžete pozorovat pestrý podmořský život. 

Pár slov na závěr

Všechny ostrovy které jsme navštívili byly krásné. Nejvíce se nám z celého pobytu líbily ostrovy Kamadhoo a Maalhos. Jednotlivé ubytování nás učarovaly nabízenými službami a výborným přístupem jednotlivých majitelů.

Moc děkujeme Maledivy-levně za veškerou komunikaci a zprostředkování! Doporučujeme všema deseti. 

Vendula a Patrik

Fotky pobytu na Baa atolu

Kam dál: