Oldřiška, Petr a Jakub: dva lokální ostrovy na Baa atolu a resort

Děkujeme paní Lucii za úžasnou dovolenou na Maledivách, za trpělivost s našimi dotazy a perfektní organizaci, všechno nám klaplo na výbornou.

Maledivy v létě

Maledivy v létě

Dovolenou na přelomu července a srpna jsme strávili na 2 lokálních ostrovechDharavandhoo – hotel Kiha Beach, Maalhos – hotel Thundi Village a v resortu Reethi Beach Resort.

welcome drink

První zastávka

Dharavandhoo – oproti Maalhosu větší ostrůvek s letištěm, na pláži vlnolamy. Kiha Beach má bikini pláž přímo před hotelem. Servis v hotel na 1*. Večer v přístavu je možnost vidět rejnoky a žraloky.

Druhý ostrov

Maalhos – menší ostrov, s krásnou džunglí, obydlená část a džungle jsou půl na půl. Nádherná dlouhá pláž s bílým pískem. Thundi Village – menší útulný hotel, výběr jídel menší než v Kiha Beach, ale vůbec to nevadilo. Bikini pláž opravdu kousek od hotelu – cca 100 m. My jsme byli jak na bikini pláži, tak před hotelem. Viděli jsme i delfíny.

Resort na závěr

Reethi Beach Resort – resort s krásnou lagunou, všude možnost bikini a alkohol. I když drinky jsme moc nevyužili, v tom horku to ani nešlo. Tady jsme skoro každý den viděli jak žraloka, tak želvy.

Každý korálový útes byl jiný. Jsme rádi, že jsme se rozhodli dovolenou strávit na více místech. 5 dnů na jeden ostrov bohatě stačí. Jsou opravdu malé a ochudili bychom se o spoustu zážitků.

bar v resortu

Výlety

Byli jsme na výletě s mantami – nádhera, úžasné, ani to nejde popsat. Pak jsme šnorchlovali se želvami. Byli na nočním rybaření. Každý výlet stál za to. Jediné, co se nám nesplnilo, bylo vidět Whale Sharka, ale to je o náhodě, o důvod víc vrátit se zpátky.

romantika na výletě

Recenze pobytu

Všude bylo krásně, lidé příjemní, strava výborná, jen na nás možná víc curry. Ale zase jsme byli rádi, že jsme zažili domácí stravu. Dezerty v Thundi Village – vynikající, na to že manžel není na sladké, tak to si i přidal. Co bylo super, na každém ubytování je standardem dávat pitnou vodu na pokoj.

Na plážích jsme byli skoro sami, nejvíc nás tam bylo 11 a to bylo moc. Vždycky když jsme se dívali na fotky z Malediv, tak jsme si říkali, že to není možné, že je to Photoshop. Opak je pravdou, Maledivy jsou nádherné, pláže bílé, písek jemný, moře tyrkysové, rybičky všech barev. Šnorchlovali jsme každý den.

Pokud, a doufám že ano, pojedeme příště tak bychom jeli jen na lokální ostrovy. Resort byl hezký, ale pro nás to není to pravé ořechové. Líbilo se nám podívat se po lokálních ostrovech, posedět v místních barech. Vidět, jak se opravdu na Maledivách žije. Byl tam úžasný klid, ticho a opravdu jsme vypnuli, nemysleli na práci. 

Ještě jednou díky, opravdu se mi splnil sen 🙂 

Oldřiška, Petr a Jakub

Další fotky k recenzi

Kam dál: