Co nevíte o Maledivách

Zajímavosti Maledivy: Maledivy jsou u nás stále tak trochu neznámá země. Maledivy nabízí i to co jinde nezažijete. Maledivy povětšinou návštěvníky ohromí ještě než jejich letadlo dosedne na přistávací plochu. Pohledy z výšky na tyrkysové moře s malými ostrůvky jsou dechberoucí. 

Kde leží Maledivy

Tato ostrovní země ležící přibližně 7500 km od Prahy nabízí mnoho zajímavého. Jedná se opravdový tropický ráj jako z obrázků cestovních kanceláří. V poslední době se Maledivy staly velmi oblíbenou dovolenkovou destinaci pro nejen pro turisty z Evropy.

zajímavosti Maledivy

Mapa Maledivy

Co zažít na Maledivách

Nevěříme tomu že by se o nějaké zemi na světě dalo říct že je nudná a nezajímavá. Každá země má své kouzlo, kulturu a možnost zažít něco neobvyklého. Maledivy nabízí zejména vodní aktivity. Maledivy patří mezi TOP destinace na světě pro přístrojové potápěče.

Korálové útesy

Na Maledivách se nachází jedny z nejkrásnějších korálových útesů s bohatým podmořským životem. Mezi nejoblíbenější zážitky patří pozorovaní mořského života – šnorchlování. Vidět můžete neobyčejně barevné korálové rybičky, mořské želvy, elegantní manty ale i obra mořských hlubin – žraloka obrovského. Z lodě je možné pozorovat dovádějící a předvádějící se hejna delfínů. Nevšedním zážitkem také může být návštěva podvodní restaurace. Na své si přijdou také sportovní rybáři.

podmořský život na Maledivách

Který ostrov vybrat

Maledivy mají okolo 1200 ostrovů sdružených do 19 administrativních atolů. Jen ale malá část ostrovů je trvale obydlených. Hlavní město Male leží přibližně ve středu souostroví. Ostrovy se rozdělují na lokální a resorty.

resort Maledivy

Lokální ostrovy jsou primárně určené pro místní obyvatele Malediv s tím, že i zde můžete strávit Vaši dovolenou. Oproti tomu jsou resorty postavené na celém pronajatém ostrově. Resorty mají benevolentnější pravidla oproti lokálním ostrovům (zahalování, konzumace alkoholu). Mezi nejkrásnější lokální ostrovy na Maledivách patří: Ukulhas, Thoddoo, Fulhadhoo nebo ostrov Dhigurah s 3,5 km dlouhou písečnou pláží. Téměř neobjevený ostrov je Thinadhoo. Oblíbené a známé ostrovy jsou Dhiffushi a Rasdhoo.

Na Maledivách vyrostly ty nejluxusnější resorty na světě. Svůj resort Velaa Provate Island tam vystavěl i český miliardář Jiří Šmejc.

Podívejte se naši nabídku resortů na Maledivách.

Zajímavosti Maledivy

  • žádná jiná země na světě není níž položená
  • maximální výška nad mořem je pouhé 2 metry
  • 99% plochy Malediv tvoří oceán
  • v dávných dějinách se na Maledivách jako platidlo používaly ulity mekkýšů
  • státní znak tvoří palma, dvě maledivské vlajky a půlměsíc
  • některé ostrovy mají jen jeden účel: věznice, skládka
  • na Maledivách se natáčela jedna epizoda Star Wars, konkrétně Rouge One: Star Wars Story
  • většinu sladké vody získávají Maledivy desalinizací mořské vody
  • Maledivy jsou jediným místem na světě kde se Coca Cola vyrábí z odsolené mořské vody

Video Maledivy

Nejkrásnější fotky Maledivy


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov