Yveta a Míla | Dva ostrovy jižního Ari atolu

S myšlenkou odletět na Maledivy jsme si pohrávaly dlouho. Ale nabídky cestovních kanceláří se nám zdály přece jen trochu drahé. Tak jsme se rozhodly, vydat se soukromě na lokální ostrovy.

recenze Omadhoo a Hangnaameedhoo

Výběr

Našla jsem pár kontaktů na agentury nabízející ubytování, ale když jsme přičetly cenu letenky, byla cena stejná jakou nabízely cestovní kanceláře. Pak jsem našla kontakt na Maledivy-levně a hned zkusila zavolat.

Paní Lucie byla velmi milá a vstřícná, domluvily jsme se, že když ji zadám naše požadavky, ona nám vybere ostrovy, které by pro nás byly vhodné.

Jedním a největším požadavkem byl podmořský život, já i kamarádka moc rády šnorchlujeme. Paní Lucie nám nabídla pár ostrovů a my jsme vybraly Hangnaameeedhoo a Omadhoo.

Hangnaameedhoo

Ostrov Hangnameendhoo nás úplně nadchl. Malý ostrůvek s přátelskou atmosférou nás úplně okouzlil. Ubytování jsme byly v hotelu jen pár kroků od oceánu.

Menší hotel, kde se o nás úžasně staral zaměstnanec hotelu, původem z Bangladéše. Dokonce s námi chodil i šnorchlovat, aby nám ukázal co všechno lze pod vodou vidět.

Pláž před hotelem byla úžasná, plná života ,tolik ptáků a krabů běhajících po pláži jsme nikdy neviděly. Podmořský život byl také nádherný. Na korálový útes to bylo kousek a byla to nádherná podívaná. Každý den jsme potkávaly baby shark.

Pláž bikiny beach byla vzdálená asi 5 min od hotelu, byla krásná, ale nám se víc líbilo na pláži před hotelem. Byly jsme tam úplně sami.

Na celém ostrově jsme napočítaly asi jen 6 turistů, takže kdo hledá klid, tak doporučuji.

Fotky k ostrovu Hangnaameedhoo

Omadhoo

Přišel den, kdy jsme se přemisťovaly na ostrov Omadhoo. Vůbec se nám z našeho ostrůvku nechtělo, ale bylo to v plánu. Ubytování na Omadhoo bylo také krásné, celý den byla k dispozici, voda, džus, čaj a káva.

Pláž byla na druhém konci ostrova, tak jsme se trošku prošly, ale asi jen 10 min. cesty

Lokální pláž i bikiny beach byly hned vedle sebe a obě moc krásné. Na šnorchlování to tu bylo trochu horší, k reefu to bylo kousek dál a když byl odliv, tak se tam přes korály nedalo dostat. Ale i tak jsme si to tam užily.

Ostrov Omadhoo je turisticky známější, turistů tam bylo mnohem víc než na Hangnameedhoo.

Každý den po večeři jsme chodily na blízké molo, pozorovat žraloky a rejnoky. To byl zážitek, vidět tahle velké tvory hezky z blízka.

Na obou ostrovech jme měly polopenzi a na oběd chodily do místních hospůdek.

Přesun do Male

Poslední den našeho pobytu jsme strávily v Male, nakoupily jsme tu plno suvenýrů, kokosové tyčinky a tuňákové konzervy, které byly za hubičku. Určitě stojí za to navštívit ovocný a zeleninový trh. Je to pastva pro oči. Domů jsem vezla čerstvou papáju.

Místní lidé na ostrovech i v Malé byly úžasní. V Male v obchodech se suvenýry nám dokonce pán nabídl , aby jsme si u něho nechaly kufry, toho jsme rády využily. Potom nám ještě stopl taxi a vyjednal cenu na letiště.

Recenze Omadhoo a Hangnaameedhoo

Tím naše úžasná dovolená skončila a i když máme s kamarádkou dost nacestováno, shodly jsme se na tom, že toto bylo to nejkrásnější, co jsme kdy viděly.

Nezbývá než poděkovat paní Lucii za trpělivost, kterou s námi měla i po té, co jsme ji ráno v 5 hod ráno vzbudily, protože nás na letišti nikdo nečekal. Vše nám dokonale zařídila a my se dostaly na náš ostrov.

Pokud Vám zbyde v kufru kousek místa, přibalte s sebou do pytel granulí pro kočky, které to jistě ocení. Na ostrovech je jich hodně pohublých, ale přátelských.

Yveta a Míla

Pár fotek k recenzi

Kam dál: