Petra a Alexandra

Dovolená na Maledivách je nejlepší volbou pro dokonalý odpočinek.

Komunikaci s Agenturou zařídila moje kamarádka a společně vybraly ostrovy, na které chceme jet. Řešily jsme velikost ostrova, dostupné bikini pláže a možnost výletů a zážitků.

Agentura nám v pořádku zajistila veškeré transfery a zodpověděla všechny vyčerpávající dotazy.

Kombinace Dhangethi Dhigurah

Letíme na Maledivy

Cesta na Maledivy trvala téměř celých 24 hodin, ale rozhodně stála za to. Nejnáročnější část pro nás byla při příjezdu do Male, kde jsme musely čekat asi 1,5 hodiny na pasovou kontrolu.
Ujel nám spoj, ale byl nám zajištěn nový transfer. Pro cestu z Male na ostrov jsme zvolily tedy letadlo a ještě malý speedboat. Při cestě zpět jsme využily větší speedboat, který jezdí v pravidelných intervalech a vychází o něco levněji. Pro citlivější žaludky určitě doporučujeme kinedryl. 

Kombinace Dhangethi Dhigurah

První 4 dny jsme strávily na ostrově Dhangetti, další 4 dny na ostrově Dhigurah. Každý ostrov je opravdu jiný a má něco do sebe. Dhangeti nás oslnil úžasnou atmosférou, rodinným přístupem skvělého hotelu a krásným barem s shisa dýmkami poblíž. Na ostrově bylo pár obchůdků a potkávaly jsme i místní, kteří byli velmi milí a vstřícní. Pokoje měly nádherný výhled a jídlo bylo velmi dobré, využily jsme plnou penzi, což bylo praktické, jelikož na tomto ostrově nebylo mnoho restaurací. Využily jsme také možnost výletu a vybraly jsme šnorchlování a „sandbank“, písečný jazyk, který byl opravdovým kouzlem okamžiku a jeho návštěvu doporučujeme.

Druhý ostrov: Dhigurah

Druhý ostrov Dhigurah byl oproti prvnímu téměř džunglí. Ostrovu vévodila velmi dlouhá pláž, která přeházela v sandbank. Na tomto ostrově ale kromě pár restaurací nebylo („kromě“ nádherného ráje a palem) opravdu nic. Restaurace jsme využívaly, jelikož jsme na hotelu měly objednanou pouze snídani. Zajímavé bylo, že měly všechny od 14-18:30 opravdu striktně zavřeno. Měly jsme štěstí na příliv a pláž se tím pádem dosti zúžila, proto se nám o něco více líbilo na Dhangetti. Při návštěvě Dhigurah jsme využily výletu šnorchlování se žraloky. Všechny výlety vždy zajišťují přímo hotely. Tento výlet rozhodně stál za to a vyšel nás na osobu na 45 dolarů.

Oba ostrovy byly opravdovou oázou klidu a skvělým relaxem. Tím, že možnosti wi-fi jsou často velmi vrtkavé a nenajdete tam ani kapku alkoholu, vše utíká tak nějak pomaleji a o mnoho více si odpočinete. Velmi příznivé jsou i ceny, celá dovolená nás vyšla na osobu 43 tisíc korun, což by se v resortu určitě zdaleka nestalo. Kdyby jsme mohly, dovolenou bysme si prodloužily ještě o jeden ostrov, také na 4 dny.

Moc děkujeme za možnost krásné dovolené – určitě máme v plánu se vrátit.

Petra a Alexanndra

Kam dál: