Nikola a Mirek

Když jsem na začátku listopadu 2020 kontaktovala Lucku z maledivy-levne.cz, jestli by byla ochotná pomoci nám s organizací svatby na Maledivách na přelomu roku, moc jsem si od toho neslibovala. Přece jen to bylo dost na poslední chvíli, navíc v nelehké covidové době, ale Lucka se toho nebála. Přes WhatsApp mi doporučila ostrovy, které by na konání svatby byly vhodné a začala vše zařizovat. Hned druhý den jsem měla v emailu potvrzené rezervace, včetně cen a důležitých informací, a nic nám nebránilo vyrazit. Lucka nám na svatbu doporučila tři ostrovy, ale nás dle fotek a recenzí nejvíc zaujal Omadhoo a musím říct, že lépe jsme si vybrat nemohli.

Po příletu do Male jsme měli trošku potíže, protože nás na letišti nikdo nečekal a nedalo se dovolat ani nikomu z hotelu, ale to byla opravdu jediná maličkost, která nám úsměv na tváři rozhodně nepokazila. Stejně nám měl speedboat na ostrov jet až v 16 hodin, takže nebylo potřeba hned stresovat. Nakonec jsme se s klukama z hotelu spojili ještě dopoledne prostřednictvím WA a ti byli tak skvělí, že nám zařídili dřívější speedboat už v 11 hodin. Ovšem hned na první zastávce, kterou byl ostrov Rasdhoo se ukázalo, že se na loď nevejdeme, protože přistupovala spousta místňáků, takže nás tam jednoduše vysadili. Naštěstí se nás ujal jeden moc hodný místňák, který nám dal napít, celou dobu si s námi povídal, ukázal nám pláž a hodinka a půl na ostrově utekla jako voda. Někomu by to možná vadilo, ale my to brali jako bonus, kdy jsme měli možnost poznat další ostrov. Tam už nás pak vyzvedli přímo kluci z hotelu a odvezli nás jejich soukromou lodí na ostrov Omadhoo.

Ostrov Omadhoo

Přivítání bylo klasicky kokosovým drinkem a protože jsme přijeli v době oběda, nachystali nám hned pořádný oběd, přestože vlastně vůbec nemuseli. Ubytování bylo jedním slovem úžasné. Krásný nový hotel, vkusně zařízený, s příjemným venkovním posezením. Dostali jsme pokoj s malou předzahrádkou a venkovní koupelnou, kterou si prostě musíte zamilovat. Hned nám ukázali, kde je pláž, jak to funguje na ostrově, kdy a kde je nejlepší šnorchlovat, nabídli nám výlety a prostě se nám věnovali od začátku až do konce. Na Silvestra nám pak zařídili výlet na opuštěný ostrov, kde jsme při svitu spousty světýlek večeřeli, tančilo se, byla možnost vykoupat se v osvětlené laguně….prostě dokonalý vstup do nového roku.

Strava byla skvělá, té nemám absolutně co vytknout. Z počátku jsme v hotelu byli 4 páry a vařili nám formou švédských stolů. Později, když jsme zůstali jako jediní hosté, ptali se nás, co bychom rádi uvařili. Všechno jídlo bylo naprosto luxusní, zejména jejich dezerty, na které budu ještě dlouho vzpomínat. Vždy byl dostatek ovoce, zeleninové saláty s výbornou zálivkou, rýže, těstoviny, ryba, čerstvé ovocné šťávy a na závěr vždy dezert. Jeden večer nám udělali grilované ryby a kdo chtěl, mohl si za 20USD přikoupit čerstvého grilovaného humra – neskutečná lahůdka. Pláž byla na druhé straně ostrova, ale bylo to pár minut chůze příjemnou procházkou. Na pláži byly k dispozici lehátka a hned po našem příjezdu nám k nim přivezli ještě slunečník. Samotná bikini pláž nebyla příliš velká, ale protože na celém ostrově bylo minimum turistů, byli jsme tam téměř vždy sami, společnost nám dělali pouze místní krabi. Na šnorchlování úplně nejsme, ale podmořský život zde byl bohatý, dala se vidět spousta rybiček, želvy, žraloci.

Svatba na Maledivách

My se na ostrov Omadhoo vypravili kvůli svatbě, pro kterou jsme se zde rozhodli. A přestože se jednalo pouze o symbolický obřad, nelitujeme a bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsme mohli udělat. O všechno se postarali kluci z hotelu – pro nás to bylo od začátku až do konce jedno velké překvapení.

Byl to náš den, absolutně bez stresu a bez nervů. Dopoledne jsme si ještě zašli na pláž a v 17 hodin nám kluci přistavili motorky, které nás odvezli na pláž. Tam nás za zvuku bubnů doprovodili k oltáři, kde už na nás čekal náš oddávající. Společně jsme odříkali slib v angličtině, který měl oddávající připravený, vyměnili si prstýnky, první manželský polibek, ťukli si nealkoholickým mojitem, rozkrojili dortík a bylo. Místní fotografka nám udělala cca 100 fotek a za mě musím říci, že v docela dobré kvalitě, když vezmu v úvahu, že zde příliš žen nepracuje. Kluci nám dali prostor, abychom se prošli po pláži, abychom to vstřebali, na tajňáka nám udělali na mobil cca dalších 100 fotek a nachystali nám plážovou večeři při svitu zapálených loučí. Prostě neskutečný, úžasný, dokonalý zážitek, na který budeme do smrti vzpomínat.

Přesun na ostrov Mathiveri

Týden na ostrově utekl jako voda a my měli přejíždět na ostrov Mathiveri. Před odjezdem nám pouze změřili teplotu a podepsali jsme vyplněný formulář, že nemáme příznaky covidu a jelo se.

Ostrov Mathiveri

Přivítání bylo klasické – kokosový drink. V hotelu jsme byli po celou dobu sami, takže veškeré jídlo bylo servírované, ale to nám nevadilo – vždy bylo pestré, chutné a bylo ho hodně. Pokoje nové, se spoustou světýlek a obrovskou moderní koupelnou. Bikiny pláž byla krásnou procházkou skrz ostrůvek pár minut chůze, případně se cesta dala zkrátit a dojít tam po pláži.

Pláž byla oproti Omadhoo o mnoho větší a za nás i hezčí. Lemována byla zelení a apartmánovými domy, které nebyly dostavěné a zely prázdnotou. Nevím, zda za to mohl covid a nedostatek turistů, ale na pláži byla absence slunečníků a lehátek. Slunečníky byly na celé pláži cca 4 a ne v úplně nejlepším stavu, lehátka tam byla různě poházená v křoví, ale povětšinou v rozpadajícím se stavu.

Nám to ovšem nevadilo, protože hotel nabízel zdarma zapůjčení kajaků, takže jsme si každý den zabalili věci do nepromokavého vaku, kterým disponoval každý pokoj. Půjčili jsme si malý slunečník, kajak a odpádlovali si to na nedaleký sandbank, který jsme měli téměř vždy sami pro sebe. Z jedné strany sandbanku bylo úplně klidné koupání, kde ale byly úlomky korálů, takže člověk musel opatrně našlapovat, pokud neměl boty do vody, z druhé strany pak byl krásný písek a příjemné vlny. A dalo se jít daleko a daleko a člověk pořád stačil – pro někoho mínus, pro nás válecí typy ideál :-)Trošku nás překvapil bordel na sandbanku, ale usoudili jsme, že je to nejspíš naplavený nepořádek vlivem přílivu, za který místní nikterak nemůžou.

Jako velký bonus bereme malinkatou pláž přímo u hotelu, která sice nebyla oficiálně bikiny, ale turisté v plavkách tam místní tolerovali a nikdo neřešil, jestli má někdo plavky nebo hábit. Prostě tam byla taková přátelská atmosféra, stejně jako po celém ostrově.

Závěrečné zhodnocení

Na závěr bych ráda zhodnotila oba ostrovy, jak jsme je viděli našima očima. Přestože oba ostrovy byly podobné velikostí, tedy cca 1000 obyvatel, řekla bych, že větší kontrast jsme si vybrat nemohli. Oba hotely byly vedle fotbalového hřiště. Zatímco na Omadhoo se každý večer sešlo pár chlapečků a chlapců, aby si zakopali fotbal na písku a hlíně, na Mathiveri měli pořádné fotbalové hřiště s umělou trávou a pořádným osvětlením.

Zatímco na Omadhoo jste po šesté hodině večer neviděli prakticky nikoho venku, na Mathiveri to žilo od rána do večera. Ráno v šest ženy hrály házenou a každý večer kolem deváté hodiny se to začalo scházet na fotbalovém hřišti, aby si všichni mohli zahrát fotbal. Bez nadsázky mohu říci, že tam byla většina ostrova. Oba ostrovy byly čisté, udržované, jen na Omadhoo byla vidět mnohem větší chudoba, kdy lidé žili v různých podivných chýších, kdežto na Mathiveri byly normální domy, většinou krásně barevné. Bylo vidět, že tu s turisty do budoucna počítají v mnohem větším měřítku, protože na celém ostrově byla spousta rozestavěných staveb, které do budoucna budou sloužit jako hotely. I přes značné rozdíly ale mohu říci, že oba ostrovy byly kouzelné a jsme moc rádi, že jsme měli možnost je navštívit.

Už teď víme, že jsme lokální ostrovy rozhodně nenavštívili naposledy a že příště zase moc rádi využijeme služeb Lucky, která je nejen profesionál, ale hlavně moc milý a ochotný člověk, který je vždy ochoten Vám poradit a pomoci.

Ještě jednou moc děkujeme.

Nikola a Mirek

Doplnění od maledivy-levne.cz:

Nevyzvednutí na letišti bývá způsobeno jen o neshledáním. V takovém případě se stačí zastavit na informacích, předložit naše rezervační potvrzení a za chvíli je u vás zástupce penzionu nebo hotelu 🙂

Přečtěte si i další recenze pobytů na Maledivách.