Ludmila a Zdeněk

Kombinovaný pobyt Maledivy.

Hned na úvod moc děkujeme Lucce za zprostředkování a veškerou pomoc při naší dovolené na Maledivách.

Dlouho jsme se rozhodovali, zda vybrat v této „covidové“ době lednovou dovolenou na Zanzibaru či na Maledivách. Nakonec nás Lucka přesvědčila. Rozhodli jsme se tedy pro Maledivy. Zajistila nám pobyt na dvou lokálních ostrovech Omadhoo a Dhigurah, na každém na pět nocí.

Protože jsme chtěli poznat život i na některém z resortů a náhodou se naskytla, zrovna v našem termínu, veliká sleva na pobyt v resortu Sun Island, prodloužili jsme si tedy pobyt ještě o dalších šest nocí v tomto resortu. Rozhodně jsme nelitovali.

Měli jsme velkou kliku, že za celou dobu pobytu na Maledivách nás nepotkal žádný případ Covidu-19, takže jsme celý pobyt, veškeré přejezdy mezi ostrovy i odlet domů zvládli bez problému. Na ostrovech bylo pouze pravidelné měření teploty.

Také veškerá pomoc a spolupráce na dálku ze strany Lucky byla perfektní. A to nejenom proto, že neovládáme anglický jazyk. Na druhou stranu na všech ostrovech funguje wifi, takže se dá využít i překladač.

K námi navštíveným ostrovům:

ostrov Omadhoo

Hezký malý ostrov. Ubytování v penzionu bylo velmi příjemné, čisté a pečlivě udržované. Měli jsme pěkný pokoj s malou teráskou. Strava, podávaná venku pod pergolou byla velmi chutná a na místní poměry i bohatá. Nebyla nouze o nápoje a ovoce, všechno v ceně, včetně kávy. Ryby byly skvěle připravené, máme je moc rádi.

Ostrov má nevelkou krásnou „bikiny“ pláž s lehátky a slunečníkem. Je tu velmi příjemné koupání a velký prostor pro šnorchlování, které jsme si oba velmi oblíbili. Obrovskou pochvalu si zaslouží všichni zaměstnanci místního penzionu, kteří nám po celou dobu pobytu věnovali svou péči.

V případě další návštěvy Malediv bychom tento ostrov a toto ubytovací zařízení určitě nevynechali.

ostrov Dhigurah

Na rozdíl od minulého ostrova je tento větší, je úzký a velmi dlouhý. Krásná bílá písečná pláž je skoro tři kilometry dlouhá a končí krásnou písečnou mělčinou. Část této pláže tvoří bikiny pláž, kde jsou k dispozici lehátka. Slunečníky zde nejsou nutné, protože místní hustá vegetace – především palmy, rostou až k pláži, takže částečně tvoří příjemný stín. Je tu krásné pohodové koupání, i velké možnosti šnorchlování.

Ubytování jsme byli v hotelu. Příjemné bylo přivítání a představení všech možností využití pobytu. Obsluha a personál byl přívětivý. Pokoj v hotelu byl malý (menší než na Omadho), jediné vylepšení byla malá lednička. Bohužel jsme v ní mohli chladit pouze vodu, kterou jsme dostali v PET lahvi jako součást oběda nebo večeře. Do obchodu jsme díky koronaviru nesměli. Malý balkon, sice dlouhý jako pokoj, ale široký jen asi půl metru, pro jednu stoličku a malý stoleček. Jinak nevyužitelný s nevyužitelnou houpací sítí.

Na pobyt jsme měli objednanou celodenní stravu. Jídla byla podávána v místní restauraci, hezké, prostorné a propojené s venkovním prostorem. Pouze ve večerních hodinách kazili atmosféru kousající mušky a komáři. Personál restaurace byl sice velmi pomalý, ale příjemný. Jídelníček na oběd obsahoval výběr z osmi jídel a na večeři výběr z jedenácti jídel. Byl na celý týden stejný; takže se dá říci, že při pobytu jeden týden, co jeden den jedno jídlo. Jídla byla ale velmi dobře připravená a velmi chutná.

Mezi drobné nedostatky musíme zmínit ranní kávu bez lžičky a cukru. Také o džus ke snídani, což považujeme za standard na hotelu, jsme museli požádat. Po požádání bylo vše rychle napraveno.

V případě další návštěvy Malediv a tohoto ostrova bychom řešili ubytování pouze se snídaní a na jídlo využívali místní restauraci např. Long Beach. Ta nabízí velké množství jídel a pití za mnohem nižší ceny.

Sun island resort & spa

Jako poslední ostrov jsme navštívili Sun Island Resort and Spa, a to, jak jsme zmínili výše, především proto, že se nám naskytla veliká sleva na pobyt v tomto našem termínu, a ještě k tomu s all inclusive. Měli jsme prostě štěstí. Samozřejmě jsme také byli zvědaví na pobyt v resortu, a rovněž se těšili na posezení u moře se sklenkou dobrého vína.

Ostrov je krásný, a křišťálově čistá modrá voda a bílé písečné pláže jsou kolem všech ostrovů Malediv velmi podobné. Ostrov je veliké, dobře udržované letovisko s vynikajícími službami a velmi přátelským personálem. Ubytování bylo krásné, pohodlné, perfektně vybavené. Stojí za to se na některý z resortů na Maledivách podívat. Doporučujeme zvolit kombinovaný pobyt Maledivy.

Moc děkujeme manželům Michalakovým a především Lucce za zajištění a organizaci naší krásné dovolené. Obdivovali jsme, jak se dají zařídit a domluvit, takto na dálku, všechny služby i přesuny mezi jednotlivými ostrovy. Všechno klapalo neuvěřitelně a místní byli velmi milí a vstřícní.

Ludmila a Zdeněk

Kam dál?