Lenka a Verča 

Již po druhé a přesně po roce opět na Maledivách, jen s jednou změnou, tentokrát bez přítele, ale s kamarádkou. Po loňské bezvadné zkušenosti s Luckou jsem i tentokrát nevolila jinak a pokud někdy ještě Maledivy navštívím a já věřím že jo, tak opět přes Lucku. Je úžasná, příjemná a vždy se snaží pomoct a poradit.

Zvolily jsme kombinaci ostrovu Omadhoo, Mathiveri a Ukulhas.

Omadhoo

Na letišti na nás  čekal doprovod a dovedl nás ke speedboadu, který s náma uháněl na Omadhoo, kde už nás očekávali a doprovodili do krásného malého hotýlku pouze se čtyřmi pokoji. Byli jsme tam po dobu tří nocí sami, což byla výhoda i nevýhoda. Výhoda, že tam byl krásný klid a nevýhoda ve výběru jídla. Asi neměli potřebu kvůli dvěma lidem připravovat větší výběr, takže po celou dobu pobytu jsme se každý den u snídaně musely spokojit vždy se čtyřmi toustovými chleby, volské oko a jeden párek…..tak nějak nás to zarazilo, ale dojem z ostrova nám to nezkazilo a cestou k moři, kde se  pláž nachází až na druhé straně ostrova,jsme si  v obchůdku nakoupily zeleninu,ovoce a sušenky  a tak  přežily  až do večeře, kterou jsme si každý večer dopřály  v místní restauraci.

Vše vykompenzovala nádherná pláž s bílým pískem a s korálovými útesy na šnorchlovaní a i cesta krásnou zelení. Z hotýlku nám na pláž každý den přinesli slunečník, což jsme vzhledem k prudkému slunci s radostí přivítaly. Ostrůvek je malý s příjemnými místními lidmi a měly  jsme pocit, že se tam jako turisté nacházíme sami. A ačkoliv je ostrov pro turisty zpřístupněn teprve chvíli, problém chodit v tílku a šortkách jsme neměly.

Mathiveri

Na Mathiveri z Omadhoo jsme nejdřív měly domluvený sdílený speedboad, který nás měl odvézt do Male a z Male na Mathivery, ale při představě celodenní cesty jsme se domluvily s personálem hotýlku na soukromém speedboadu ……no a už po hodině jsme vystupovaly  v přístavu na Mathivery. Tam nás opět očekávali, naložili batohy a my jsme se s majitelem hotelu vydali  po ostrově, kde nám bylo vše ukázáno. Ubytování bylo velmi pěkné  – není co vytknout ,jen o výměnu ručníku a o vodu jsme si musely denně říkat.

Co se týče jídla, už bylo s mnohem lepším výběrem – jen pro nás opět smůla, tentokrát zase kvůli většímu  počtu lidí. Náš pobyt s námi sdílelo 13 Italů, kteří vždy už tak půl hodiny před podáváním jídla byli připraveni a nám nezbývalo než být opravdu hodně rychlé, pokud jsme chtěly od všeho ochutnat a hlavně se najíst – jídlo už totiž nedoplňovali. Večeři jsme opět řešily v místních restauracích a nikdy jsme vybraného výběru nelitovaly.

Na ostrově se také nenachází moc turistů, i zde je spousta zeleně a krásná pláž hned u hotýlku, ale my jsme denně jezdily půjčenou kánoí na sandbank, který se nacházel velmi blízko ostrova a dalo se tam i doplavat a nebo při odlivu dojít. Pro turisty z Mathivery byl vstup na sandbank zdarma. My tam trávily skoro celý den a většinou byl ostrůvek jen náš. Menší nevýhoda byla pro nás evropany nutnost zahalených ramen, ale nadšení z Malediv nám to nevzalo .

Ukulhas

A už následovala poslední cesta na ostrov do hotelu na ostrově Ukulhas. I zde jsme byly očekáváni v přístavu a po příchodu do hotelu, jako i v těch předchozích dostaly studený kokos s brčkem a studený ubrousek, který opravdu byl ve vedru velmi příjemný. Ostrov i hotel známé z minulého roku, personál  přesně jako vloni, ochotný …vstřícný …cítily jsme se tam velmi dobře a co se týče jídla – úplně super. Velký výběr a nemusíte mít strach, že na vás nezbyde .Po téhle stránce není co vytknout ,a le po té druhé už jsme byly zklamané. Za rok se tam mnoho změnilo. Turistů už na ostrově potkáváte víc než místních, na pláži máte pocit, že jste v Bibione, jak je přeplněná a všude se postavilo spoustu hotelů a i jeden  hotel, který už vidíte z dálky po příjezdu do přístavu jak se tyčí vysoko nad palmama. Tohle vše (teda v našich očích) nám  na tomhle ostrově vzalo to kouzlo maledivského ráje.

Každý ostrov je jiný, každý ostrov má jiné kouzlo, ale všude je krásně a pro nás Maledivy určitě poslední nebyly.

Lenka / Verča 

Fotky k hodnocení

Přečtěte si i další recenze pobytů na Maledivách.