Lenka a Petr

Naše první společné moře 😊. Když jsme se v této nelehké době dívali, kam se může a kam ne, tak na přítelkyni vyskočila fotka Malediv …..volba byla jasná ( 😁tedy né tolik jasná, protože ještě na nás čekal výběr ostrova, na kterém chceme strávit naši vytouženou dovolenou).

Popravdě, bez pomoci by to nešlo tak hladce, proto obrovské DĚKUJEME paní Lucii, která pomohla kdykoliv bylo třeba, reagovala rychlostí blesku a opravdu vždycky se snažila najít řešení. Covid doba vyžaduje nespočet opatření, papírů, registrací a jistých časových návazností a s tím vším nám lidé z MALEDIVY-LEVNĚ.CZ pomohli. Hlavně komunikace s majitelem hotelu a delegátem na Maledivách byla pouze na paní Lucii a tím vlastně bylo zařízeno to nejdůležitější  (ve srovnání s jinými zprostředkovateli se to nedá vůbec srovnávat). 

Určitě nám pomohli stránky maledivy-levne.cz s popisem jednotlivých ostrovů, co se na nich nachází a hlavně, jaké zážitky můžeme kromě koupání v moři zažít.  Pro nás se stal absolutní vítěz ostrov THODDOO, který se pyšní titulem nejzelenější ostrov. Věřte, když je stále pocitově přes 30 stupňů, tak stín palmy uvítáte 😁 a že jich na ostrově je. 

Cesta: vlakem z Pardubic – letadlem z Prahy do Dubaje – letadlem z Dubaje do Male – speedboatem na ostrov Thoddoo – místní autíčko až ke dveřím hotelu . (určitě si vezměte kraťasy do příručního zavazadla, protože pokud letíte v kalhotech, tak na letišti v Male těch 33 stupňů bylo nic moc 😁. Celková doba cesty cca 16 hodin. 

Ostrov Thoddoo

Jak jsem již zmiňoval  – jeden z nejzelenějších ostrovů, ten pohled po ostrově a všude palmy, to je ta pravá dovolená. Na ostrově Thoddoo je super, že máte možnost vidět místní obyvatele při jejich běžném životě. Zde na ostrově to je převážně starání se o úrodu (vodní melouny, okurky, papáji, aj.). Hlavní cesta a cesty na pláž jsou krásně zameteny, takže není problém chodit po ostrově bez bot (po celý pobyt a bez úrazu 😁) .

Co se týče obchodů potravin – tak jich je na ostrově spoustu, sice nedisponují takovým sortimentem jako jsme zvyklí v ČR, ale stačí to. Připravte se na 2 krásně čisté  pláže se sametovým pískem. Obě disponují lehátky, houpačkami, místy ve stíny a hlavně jsou na nich sprchy a záchody. Připravte se na ruské turisty, kteří jsou v dnešní době asi všude. Trošku štvalo, že si nechávali ručníky na lehátkách, přitom lehátka byly všech a my si pak neměli kam lehnout, ale kdo je odvážnější, tak jim ručníky může dát pryč 😉. U obou pláží jsou stánky s čerstvým ovocem (kokosy, manga, ananasy a vodou). Určitě nečekejte stánky se vším, co vás napadne. Můžete převážně koupit to, co ostrov nabízí a co se vypěstovalo.

Ubytování

Skromný, ale krásný hotel v samém srdci ostrova, všechno uklizené, písek každý den několikrát hrabají a zalévají veškeré rostlinky. Majitel sympatický a personál to samé.  Vždycky se snaží se vším pomoct a poradit, pokud teda všem slovům rozumí, ale většinou jsme se bez problémů dorozuměli (anglicky).  Připravte se na ložnici s oddělenou sprchou a záchodem, která disponuje klimatizací, která je OPRAVDU  nezbytná.  Od hotelu máte ručníky a osušky na pláž. Každý den, co odejdete na pláž, Vám zaměstnanci hotelu uklidí pokoj a vymění ručníky, takže servis perfektní. Co se týče vody, tak je pitná (teda neptali jsme se, ale žádné problémy nebyly 😁). Cesta na pláž z našeho ubytování je cca 500 metrů, i když většina turistů jezdila na kole ( 5 dolarů na den), tak věřte, že to není nějak daleko a poloha hotelu je takřka ideální. Hotel disponuje bezproblémovou wifi. 

Strava

My jsme si zvolili plnou penzi a určitě to byla správná volba. Na pláži celý den to je opravdu jen pro velké vyznavače sluníčka, takže 3 krát za den si zajít na parádní jídlo vždycky bodlo. Restaurace není součástí hotelu, ale nachází se cca 200 metrů od hotelu. Trošku jsme se báli ať se najíme, ale při našem pobytu v restauraci vařil mladý rus, který preferoval spíše evropskou kuchyni, takže jídlo za nás LUXUSNÍ. Nevím, zda je mínus, že si nemůžeme vybrat z několika pokrmů, ale nám to vyhovovalo. Jíme všechno a vždycky to překvapení co Vám přinesou, bylo super 😋. Určitě pokud je někdo vegetarián, tak nahlásí a bez problémů se vaří bezmasé jídlo. Nejlepší byly  nealko drinky z čerstvě vymačkaného ovoce.

Výlety

Náš hotel nabízel spousty zážitků a výletů jak na ostrově, tak v okolí, ať už šnorchlování, kurz potápění, rybolov, trip do hlavního města nebo výlet na opuštěný ostrov spojený s piknikem, který jsme si vybrali my. Je to něco nádherného, když jedete lodí a uprostřed moře, je ostrůvek, u kterého Vám řekne „tady skočíme do vody a jde se šnorchlovat“. Krásné korály, hejna ryb a neskutečně čistá voda. Všechno tohle jsme zažili ve společnosti majitele hotelu, který nám řekl i spousty jiných informací. Poté se jede na ostrov, kde jsou písečné pláže, které jsou vidět pouze při odlivu, to se nepoštěstilo, ale i tak sami na ostrově byl zážitek. Druhý vybraný výlet byl po ostrově  -Argriculture trip, jelikož nás zajímalo, jak to funguje ohledně zemědělství, takže Vás nabere vozítko u hotelu a proveze Vás po celém ostrově a ukáže všechny plodiny, které se pěstují + ochutnávka (tady bylo menší zklamání, protože náš průvodce asi moc neuměl anglicky 😀) , ale i tak super zážitek. 

Tipy, rady, poznatky

Určitě si toho sebou neberte moc, stačí pár triček a plavky. Ohledně žen, tak spíše delší šaty, sukně atd. (jen na pláži se může chodit více odhaleně). Všechno se dá platit dolary, většinou Vám vrátí taky dolary, ale stalo se, že i rupie, a ty se nedají zpětně v ČR směnit. Hodně opalovacích krémů, olejů, sprejů a panthenolů 😀. Zásuvky mají evropské,  1 dolar je u nich 15 rupií, to znamená, když si chcete koupit třeba zmrzlinu, tak jeden kopeček byl za 15 rupií. Dobré je mít batoh, do kterého si dáte věci, když jdete na pláž. 

A to je asi tak vše, co nás tak napadá.  Zážitků a věcí je tolik, že to sem vypsat ani nejde. Ale co musíme říct, že VŠECHNO proběhlo bez problémů a dovolenou jsme si maximálně užili.

Děkujeme ještě jednou maledivy-levne.cz a paní Lucii, díky které byla naše dovolená dovolenou ! 🙂 

Lenka a Petr

Kam dál: