Eva a Laura

Vysněná dovolená Maledivy, ostrovy Thoddoo a Fulhadhoo

Na Vysoké škole jsme si s kamarádkou slíbily, že pokud ji dokončíme, tak si splníme sen a vydáme se na Maledivy. Ale přišlo nám to dost nereálné, kvůli cenám co nabízí CK. Ale našla jsem maledivy-levně a už jsme se začaly těšit, že se náš sen splní. A bylo to tak.

 Stačilo vybrat si termín, 2 měsíce předem jsme začaly hledat letenky. Zvolily jsme zlatou střední cenovou cestu, Praha- Zurich-Male, let 9 hodin, cena 16700., paráda. Napsala jsem paní Lucii, jaké ostrovy máme vybrané, a termín příletu a odletu. Paní Lucie nám ubytování a přesuny na ostrovy zařídila a zarezervovala úplně perfektně, vše klapalo.  

Dovolená začala na ostrově Thoddhoo

Na letišti nás čekal doprovod, který nás zavedl ke speedboatu, plavba na ostrov trvala asi hodinu. Na ostrově nás již vyhlížel majitel guesthousu. Vše naprosto úžasné, krásný čistý pokoj, usměvavá obsluha, plná penze naprosto skvělá volba, no vše na jedničku.

Na Thoddhoo jsou 2 bikiny pláže, na obě to trvá pěšky asi 10 minut. Cesta přes plantáže a s palmami nad hlavami. Před každou pláží je stánek místních obyvatel a nabízí ovoce, něco k pití. Na hlavní bikini pláži nás teda zarazilo, že je tam tolik turistů, ale pohled na tak azurovou barvu oceánu a zářivě bílý písek, nám tyto malé chmury rozehnal. Ten pocit kdy jsem poprvé viděla oceán a bílou pláž s palmami, byl neuvěřitelný, každému to přeji zažít.

A začal ráj a klidná dovolená. Slunce je teda opravdu ostré, 50 UV pro nás světlé fototypy byl stejně nízký 😀 Opravdu se pořád mažte a chraňte první dny trikem, nebo šátkem.  Na druhé pláži byl příchod do oceánu trošku komplikovanější, asi za 5m od břehu byly ve vodě ostré kameny, takže rozhodně nezapomeňte boty do vody, ať můžete dojít ke známým houpačkám I love Thoddhoo.

Na Thoddhoo jsme strávily 4 noci. Poslední den jsme se měly přesunout do Male, počkat 4-5 hodin na speedboat na Fulhadhoo. Ale majitel ubytování na Thoddoo nám nabídl speedboat jen pro nás dvě, za 300 dolarů. Tak jsme si dovolenou vlastně o den prodloužily, protože přesun na druhý ostrov naší dovolené trval 40 minut. Super, den ráje navíc 🙂

Fulhadhoo

Tak jestli chcete absolutní ráj a klid, tak Fulhadhoo je pro vás. Byly jsem nadšené, a na tento ostrov se chci vrátit. Ubytování, opět na jedničku, jídlo jak ze 4*hotelu. Cesta na pláž vede džunglí, chodily jsme až na konec ostrova, tak 20 minut pěšky. Bohužel není na ostrově k zapůjčení kolo, ale to je opravdu jediné malé bezvýznamné minus.

Tak jak nás okouzlil první ostrov Thodooo, tak z Fulhadhoo jsme nemohly ani popadnout dech. Tolik odstínů modré jsme nikdy neviděly. Pláž, 3 km dlouhá, a 6 turistů. Co víc si přát, celý den jsme nikoho nepotkaly. Opravdu odpočinek a relax. Nemám ani slov jak byl ostrov nádherný a klidný.

Na tomto ostrově jsme byly 5 nocí a vůbec se nám nechtělo odjíždět. Konec dovolené poznamenala pandemie COVID. Už 2 dny před odletem jsme věděly, že se dostaneme pouze do Vídně, a dál musím po vlastní ose, ale dovolenou jsme si tím nenechaly zkazit. A už se nemůžu dočkat, až Svět otevře hranice a pojedu na Maledivy znovu.  Už nechci jet nikam jinam. 

Moc bychom chtěly poděkovat paní Lucii. Děkujeme za všechno, mockrát děkujeme za splnění našeho snu.

Eva a Laura

PS: Paní Lucie, mnohokrát Vám děkujeme za nádhernou dovolenou. Hned jak otevřou hranice, tak se na Vás opět obrátím a vyrazím na Maledivy opět. Přeji krásný den a moc Vám děkuji, že jsem si splnila sen. 

Eva

Fotogalerie k recenzi

 

Přečtěte si i další recenze pobytů na Maledivách.