Dominika a Vojta

Webové stránky paní Lucie jsme našli čirou náhodou, když jsme zkoumali kam poletíme, rychle srovnali ceny, našli letenky a po bleskové domluvě s paní Lucii, kde nám doporučila spoustu variant jsme se zvolili kombinaci Omadhoo a Dhigurah a mohli se těšit na skvělou dovolenou.

Naše dovolená bohužel nezačala jak jsme si představovali. Přiletěli jsme kolem 8 ráno unavení z cesty, kde nás měl čekat někdo z guesthousu. Bohužel se tomu tak nestalo, naštěstí nám pomohli zaměstnanci jiných resortů, kteří se nakonec dovolali pánovi z guesthousu a asi po hodině na letišti nás posadili do taxíku a bez vědomosti cíle jsme vyrazili. Všechno dobře dopadlo a u přístavu nás čekal pán z Guesthousu, který pro nás měl další špatnou zprávu a to, že speedboat pojede až ve 4 odpoledne. 6 hodin v Male jsme tedy nějak přečkali a pak konečně vyrazili směr Omadhoo.

Omadhoo

Krása, klid a pohoda. Takhle bychom jednoduše shrnuli Omadhoo. Po příjezdu už nás čekali v přístavu, kde nám odvezli kufry a po cestě na guesthouse nám majitel ukázal , kde co na ostrově je (netrvalo to dlouho).
Když jsme dorazili na guesthouse, bylo nám vše vysvětleno (kde se potápět, kde je bikini beach, základní pravidla na ostrově apod) Ostrov je maličký, útulný, čistý. Šnorchlovat se dá přímo z pláže a vzhledem k tomu, že jsme jeli mimo sezonu (konec září) tam skoro nikdo nebyl. za 5 dní na ostrově jsme na bikini beach nepotkali jediného turistu. 5 dní uteklo jako voda a přesunuli jsme se na ostrov Dhigurah.

Dhigurah

Na tomto ostrově je na první pohled poznat, že zde jezdí více turistů. Spousta rozestavěných hotelů větší ruch a jiný přístup k turistům. Tím samozřejmě nechci říct, že by bylo něco špatně. Jen to bylo jiné. Ubytování bylo hezké a přístup personálu byl skvělý. Stále se ptali jestli nám něco nechybí nebo něco nepotřebujeme. Někdy jsme až nevěřícně koukali, když jsme si jen poškrábali štípanec od komára a už nám nesli repelent s tím, že turisté místním komárům moc chutnají. Jelikož jsme měli rozpočet bylo nám doporučeno mít hotel jen se snídaní, obědy a večeře si dávat jinde.

Restaurace na hotelu je opravdu pro náročnější klientelu. Bohužel jsme měli smůlu a na ostrově byla otevřena už jen jedna restaurace , kde se dalo najíst za rozumné peníze, ale po 2-3 návštěvách taky změnili ceny a dali nám jiné menu to je asi jediné mínus.

Pláž na tomto ostrově je snová. S kombinací dlouhé procházky, sluníčkem a křišťálově čistou vodou je to prostě paráda. Šnorchlování na Dhigurah už není tak pestré jako na Omadhoo, ale na druhou stranu je to lokalita, kde se vyskytují žraloci obrovští, manty a delfíni.

Dovolená na Maledivách je prostě krása a vše je jak z pohlednice. Určitě doporučuji kombinovat ostrovy, každý má své kouzlo a hlavně toho více poznáte.

Dalším cestovatelům dám ještě tip než si koupíte letenky, domluvte se s Lucii v kolik hodin jezdí speedboaty a pokud máte tu možnost zkuste si naplánovat přistání a odlet, aby jste netrávili zbytečně moc hodin v Male. A i když tam nějakou malou rezervu mít budete, vyrazte do Male na rybí a ovocný trh je to cca na hodinku.

Lucii děkujeme a doporučujeme, kudy chodíme.

Vojta a Dominika

Fotky od Veroniky a Vojty

Podívejte se i na další recenze pobytů na Maledivách.