Svatba na Thoddoo a líbánky v resortu Amaya

Na úvod bych chtěla říct, že ze zařizování dovolené přes cestovku jsem měla trochu obavy, které se ale po výměně několika e-mailů s Luckou rozplynuly. Líbila se mi rychlá komunikace a měla jsem pocit, že nic není problém zařídit, takže jsme se v dubnu s nastávajícím manželem a kamarády vydali ve skupince celkem 6 lidí na obydlený ostrov Thoddoo, abychom si řekli své “I DO”.

svatba a líbánky

Cesta a první dojmy

Po dlouhém letu a cestě lodí nás uvítali neskutečně příjemní zaměstnanci hotelu čerstvým kokosem a klimatizovaným pokojem.

Ostrov jsme si vybrali kvůli slibovanému pestrému podmořskému životu a byli jsme nadšeni! Na ostrově jsou dvě velké bikini pláže. Na jihozápadní pláži jsme každý den šnorchlovali se želvami, srandovními unicornfish a pokaždé se setkávali s novými druhy ryb.

U pláže jsme si v místním stánku kupovali kokosy a výborné ananasy. Po západu slunce se nám po cestě na hotel mezi papájovými plantážemi naskytla neskutečná podívaná v podání kaloňů. Na východní straně byla bikini pláž rozdělená na příjemná zákoutí mezi zelení. Na této straně se útes nachází poměrně blízko pláže a po překonání mělké části jsme se ocitli na hranici útesu a hlubiny, což byl úžasný pocit.

penzion na ostrově Thoddoo

Svatba a líbánky

Svatbu na pláži jsme si vymysleli v lednu a nadchla nás představa, že nemusíme nic zařizovat a jen si užijeme krásné okamžiky na břehu moře. V balíčku jsme měli krásně vyzdobenou pláž, samotný obřad při západu slunce, bubeníky, fotografa i romantickou večeři pro celou skupinu přímo na pláži.

Během pobytu jsme ještě využili možnost výletu na manty, žraloky, sandbank, coralgarden i potápění u ostrova. Skvělá byla ochota a organizační schopnosti místních.

V hotelu jsme měli polopenzi, která byla skromnější, ale vždycky bylo si z čeho vybrat. Nejlepší byly čerstvé ryby na grilu podávané k večeři.

Líbánky v resortu

Na líbánkovou část pobytu do resortu Amaya Kudarah jsme přeletěli hydroplánem z Male. Nezapomenutelným zážitkem bylo už jen samotné přivítání, nádherná vodní vila a neskutečná pohoda a klid, který na ostrově panoval.

resort Amaya Kuda Rah z letadla

V resortu o nás bylo královsky postaráno, užili jsme si relax, výborné jídlo, spa a opět šnorchlování okolo celého ostrova. Každý den jsme hned pod vodní vilou a hlavně za vlnolamem potkávali menší žraloky černo i bělocípé, spícího žraloka fouskatého, olihně a celkově krásný podmořský svět.

terasa s bazénem ve vodní vile

Poděkování

Moc díky Lucce, která byla stále dostupná na WhatsApp a zařídila nám jedinečnou a nezapomenutelnou dovolenou snů:)

Tereza a Filip

vodní vily v noci

Další fotky k hodnocení

Kam dál?