ostrov Vashafaru

Nádherný ostrov Vashafaru leží na Haa Alifu atolu. Ten je nejsevernějším atolem Malediv. Ostrov je sedmým nejsevernějším ostrovem celých Malediv.

Letecký pohled na pláž a ostrov Vashafaru

Vashafaru je překrásný ostrov plný zeleně. Je 2 km dlouhý a jen 200 metrů široký. Jedná se o nedotčený ostrov, není zde masový turismus, jen pár malých penzionů. Bikini pláž na ostrově je přesně ta kterou hledáte. Je asi 2 km dlouhá, má jemný bílý písek a krásný, pozvolný vstup do moře.

Najdete zde množství stínu. K dispozici jsou bezplatná plážové lehátka a houpací sítě. 

Ostrov je vhodný zejména pro klienty kteří hledají klid a pohodu, místo k odpočinku, kontaktu s přírodou a sami se sebou. Ostrov nabízí skvělá místa pro meditaci, jógu, fotografování a podobné aktivity. Z bikini pláže je přímý přístup na korálový útes.

Základní data ostrova

  • velikost ostrova: délka 2 km, šířka 350 metrů v nejširším místě
  • vzdálenost od letiště Male je 300 km

Fotogalerie ostrova

Ubytování

Na ostrově nabízíme velmi dva velmi útulné penziony patřící pod jednoho majitele.

První penzion se nachází na východní straně –  má 4 pokoje, 2 z nich jsou rodinné pokoje (až pro 4 osoby), je zde pěkná zelená zahrada se stíny, venkovní jídelnou a pohodlnými křesly na posezení. Uvnitř je obývací pokoj s pohovkou, velkou televizí s mezinárodními kanály, malou knihovnou a kávovým koutkem.

Druhý penzion je na západní straně ostrova, přímo u pláže a jen minutu od pláže v bikinách. Má 3 pokoje, všechny jsou dvoulůžkové s možností jedné přistýlky nebo dětské postýlky. Penzion je zcela nový, s opravdu pěkným venkovním prostorem.

Doprava na ostrov

K dopravě na ostrov je nutné využít letadlo + speedboat. Létá se několikrát denně (v sezoně 4 lety každý den).

Let trvá přibližně 40 min, poté se jede 20 min speedboatem který navazuje. Doprava z a na letiště je zahrnuta v ceně ubytování.

  • let z Male každý den: 8.00, 11.30, 16.30, 19.30, 23.00
  • let z Hanimaadhoo (letiště nedaleko ostrova) každý den: 5.30, 8.30, 13.00, 17.00, 20.00

Potápění 

K dispozici je potápěčské centrum s instruktory patřící pod ubytování. Nabízí všechny PADI potápěčské kurzy, potápění pro začátečníky (discover scuba diving), ale i pack ponory pro zkušené certifikované potápěče. V oblasti je více než 30 potápěčských lokalit. Ceník potápění máme na vyžádání.

Video ostrova Vashafaru

Mapa ostrova

Podívejte se na naše další ostrovy: