Tereza a Honza

Na Maledivy-levně jsme náhodou narazili při vybírání naší dovolené. Rozhodli jsme se pro kombinaci ostrovů Thoddoo a Ukulhas. Paní Lucie nám poradila s výběrem, dopravou na ostrovy a zarezervovala ubytování. Po příletu do Male jsme se měli dopravit sdíleným speedboatem na ostrov Thoddoo. Speedboat nejel úplně na čas, a tak jsme si hodinku a půl počkali na letišti (informace o odjezdu jsme zjišťovali na informacích na letišti, kde nám půjčili telefon a mohli jsme zavolat na ubytování).

Thoodoo

Překrásné pláže, kde najdete houpací sítě zavěšené pod palmami. Cesta na pláž vede přes plantáže, které tamní lidé obdělávají. Rostou zde papáje, kokosy, melouny, které si můžete koupit od místního prodavače (papája byla výborná, doporučujeme). Pozvolné písčité pláže Vám umožní dovádět ve vodě bez obuvi do vody. Kousek dál od břehu se nachází korály, nejsou tak barevné a ohromné jak na ostrově Ukulhas, ale rybiček je tady spousta, a viděli jsme i mořskou želvu.

Určitě nezapomeňte přibalit opalovací krém s vysokým faktorem, my se i přes 5O faktor pěkně první den spálili. V obchodech na ostrově zakoupíte základní potraviny, něco sladkého a slaného na mlsání, opalovací krémy, sprcháče a repelenty (pěkně voní a jsou účinné).

Zvolili jsme polopenzi a bylo to dostačující, na snídani bylo téměř vždy stejné jídlo (placky, volské oko, tuňák s kokosem, káva) a večeře často ryby z grilu nebo kuřecí, rýže. Poslední večer nám majitelé uspořádali velkou večeři, a mohli jsme tak ochutnat tradiční maledivské pokrmy. Ubytování bylo čisté, skromné a každý den proběhl úklid. Na pokoji jsme měli k dispozici vodu každý den. Bylo možné si půjčit věci na šnorchlování a také jsem si za poplatek půjčili kola. Z výletů, které nabízelo naše ubytování jsme zvolili návštěvu resortu. Bylo to pěkné, ale zjistili jsem, že to není nic pro nás a určitě bychom tak nechtěli trávit celý pobyt na Maledivách.

Dopravu mezi ostrovy jsme zvolili místní hromadnou “ferry” a udělali jsme dobře, je to mnohonásobně levnější než speedboat. Ferry jela na čas a za necelé dvě hodiny jsme byli na ostrově Ukulhas.

Ukulhas

V přístavišti nás nikdo nečekal a tak jsme pomocí navigace trefili na náš hotel. Tam se nám omlouvali a dostali jsme lepší pokoj, než jsme měli mít a také snídani zdarma. Co se týče hotelu, tak pokoje jsou krásné a čisté. Jídlo je podáváno formou švédských stolů, takže jsme si vždy vybrali a chutnalo to výborně (hlavně dezerty). V hotelu jsme si půjčovali vybavení na šnorchlování a vyrazili na pláž pár kroků od hotelu. Pláž má oproti ostrovu Thoodoo korály hned u břehu, takže jsou lepší boty do vody. Určitě doporučujeme šnorchlování na korálovém útesu cca 30 metrů od břehu. Korálový útes je plný podmořského života a dokonce jsme viděli i několik želv a metrové žraloky. Pokud chcete vidět velké žraloky, tak u přístaviště je místo, kde místní chodí krmit velké třímetrové žraloky a jdou pozorovat přímo ze břehu.

Pokud bychom si měli vybrat ze dvou ostrovů, tak Thoodoo měl krásnou pláž, kterou jsme si zamilovali. Co se týče šnorchlování je vítězem Ukulhas se svým nádherným korálovým útesem. Každý z ostrovů je jiný a nabízí jiné zážitky, proto bychom určitě volili kombinaci ostrovů.

Děkujeme za rady paní Lucii, dovolená byla nádherná a jednou se třeba zase na Maledivy rádi podíváme.

Tereza a Honza

Fotky k recenzi z ostrova Thoddoo a Ukulhas

 

Podívejte se i na další recenze pobytů na Maledivách.