Jara, Romana, Kamča

Poprvé jsme navštívili Maledivy v lednu 2020. Níže popsané hodnocení bude si trochu odlišné od většiny ostatních recenzí. Hlavním důvodem pro náš 9-denní pobyt byl totiž příslib skvělého rybaření na ostrově Ukulhas. Co se týká rybolovu, tak naše očekávání byla zcela splněna a co se týká ostatního, tak i překročena 😊.

Recenze rybaření na Maledivách

Nejprve k rybolovu. Společnost, která organizuje na Ukulhas sportovní rybolov mohu jednoznačně doporučit. Posádka je naprosto kompetentní, kapitán zná perfektně lokalitu, poradí s nástrahami, případně technikou a zbytek je na Vás.

recenze rybaření na Maledivách

Vyjížděli jsme často až 50 km od ostrova, takže bonusem kromě rybolovu byly i obhlídky okolních ostrovů a pozorování zvířat (delfíni, želvy, ptáci…) Nejedná se o klasický big game fishing, kde posádka lodi udělá vše za Vás a vy jen při popíjení nápojů (na Maledivách nealko 😊) čekáte až Vám dají do rukou prut s rybou. Jde o lov přívlačí, resp. poppingem  z driftující lodi. Loví se z 10m otevřené lodi, kde je jen konzole pro kapitána a trojsedadlo u motorů. Pak už jen velká plošina bez překážek umožňující pohodlné nahazování pro 2-3 rybáře.

Doporučuji spíše pro rybáře, kteří mají s lovem přívlačí už nějakou zkušenost, protože 8-9 hodin neustálého nahazování a práce s nástrahami 100-120 gramů je celkem dřina. Odměnou jsou nezapomenutelné záběry ryb. Pro pány rybáře to může být vítané zpestření rodinné dovolené, kdy na den nebo půlden nechají své protějšky aby si od nich trošku odpočnuli.

Co se týká ostatního, tam už bych jen zopakoval pozitiva z jiných recenzí. Organizačně vše na výbornou, transfery, ubytování, prostě nula komplikací.

Ostrov Ukulhas

Ubytování na Ukulhas na místní poměry ve větším hotýlku, díky čemuž je solidní výběr velmi dobré stravy formou švédských stolů. Pitná voda , věci na šnorchlování neustále k dispozici. Lidé milí, ochotní, prostě super. Doporučuji zvláště pro lenochy, protože na Ukulhas je bikini pláž téměř všude a na koupání přejdete asi 20m na pláž u hotelu, která je zároveň nejlepší na ostrově. Na hotelu byly v době našeho pobytu ubytovány rodiny s dětmi nebo páry, nikde nebylo nic co by narušovalo klid na dovolené. Ještě jednou díky za perfektní organizaci.

Ostrov Omadhoo

Rodinná dovolená – únor 2020. Pro nás jedna z nejhezčích dovolených vůbec. Na Maledivy jsme zaskočili na 6 dní po 8 dnech na Srí Lance. Tuto kombinaci mohu doporučit. Na Srí Lance jsme najezdili cca 1000 km poznávacích a pak jsme se přesunuli asi 1,5 hodiny trvajícím letem na Maledivy. Je to fajn přiletět na Maledivy odpočatí, aklimatizovaní a téměř bez časového posunu.

překrásný ostrov na Maledivách

V krátké době druhá návštěva na Maledivách proběhla už tak nějak podle očekávání, organizačně zcela bez problémů. Na letišti nás po příletu vyzvednul člověk, který nás přepravil taxíkem do Male na stanoviště lodí, kde podle plánu vyjela loď a za cca 1,5 hodiny nás přepravila na ostrov Omadhoo.

Tam si Vás vyzvednou z hotelu, odvezou Vám zavazadla na hotel, dají Vám uvítací občerstvení a můžete si užívat. Hotel je maličký, 3 dny jsme byli ubytováni pouze 4 osoby, pak nejvíce 9 lidí. Výběr stravy není tak velký jako u hotelů s více hosty, ale nevadilo to, kvalita jídla byla výborná.

Na ostrově je nevelká bikini pláž, která je umístěna celkem daleko od hotelu. Kdo nerad chodí a chce mít koupání hned u hotelu, tak nic pro něj. Jinak koupání super a při šnorchlování potkáváte želvy, rejnoky, spousty ryb. Kousek od hotelu je molo, ze kterého při podvečerních procházkách můžete pozorovat rejnoky a žraloky jak Vám jezdí přímo pod nohama.

Jara, Romana, Kamča

Fotky k recenzi

Přečtěte si i další recenze pobytů na Maledivách.