Iveta a Honza

Recenze Ukulhas – Dovolená na Maledivách.

Snad poprvé v životě, co jsem uviděla nějakou fotku či obrázek Malediv, jsem si přála se tam alespoň jednou podívat, jenže jsem si myslela, že je to finančně nesplnitelné… Ale my s přítelem tam letěli! Letěli jsme na Maledivy jen díky agentuře Maledivy-levně ❤️. Paní Lucie vše zařídila a kdykoliv jsme něco potřebovali, pohotově reagovala. Pokud je pro někoho vysněná dovolená letět na Maledivy, ať neváhá a napíše do agentury. Pak už jen zatne zuby při překonání náročné cesty a splní si svůj sen, stojí to za to!

Byli jsme na ostrově Ukulhas, který je tedy považován za turistický, ovšem v covid době (dle nás) tomu tak není. Pláž jsme měli skoro jen pro nás dva a v hotelu moc turistů také nebylo. Letěli jsme v červenci a počasí nám vyšlo na jedničku. Kromě jednoho dne, kdy pršelo skoro celý den, nám jinak každý den svítilo sluníčko. Někdy se schovalo za mraky, ale to bylo příjemné, protože tady to opravdu pálí. Během dvaceti minut jste červení i s faktorem 50 😁.

Hotel je krásný, útulný s nádhernou zelení okolo a s perfektním personálem. Služby hotelu jsou opravdu výborné, mohli se pro nás rozkrájet, dokonce jsme dostali lepší pokoj (s balkónkem a výhledem do krásné zeleně) než jsme si objednali. Výborné jídlo – měli jsme plnou penzi, snídaně a večeře formou bufetu a oběd jsme si domlouvali. Pokrmy byli výtečné – ryby, kuře, těstoviny, rýže, plno zeleniny a ovoce a vždy i nějaký sladký dezert. Na pití k jídlu vždy výborný, čerstvý džus a neomezeně během pobytu voda ve skleněných lahvích. Číšníci moc milí a přátelští, občas s námi i vtipkovali.

Říkali, že jsou rádi, že mají turisty na hotelu, protože kvůli covidu zájem poklesl. Úklid pokoje jsme měli dvakrát denně, takže služby opravdu perfektní. Obrovskou výhodou je pláž hned u hotelu a to je teda pláž!! Je nepopsatelně krásná. Opravdu jako z těch fotek na internetu, ale ještě lepší, protože to zažíváte na vlastní kůži.  Oceán je teplý jako čaj, voda je průzračně čistá a má nejkrásnější barvy modré. Jen bych doporučila boty do vody. Sice je všude písek, ale při vlnách i malé úlomky korálů. Pláž se táhne skoro přes celý ostrov a na procházky při západu slunce je jako dělaná. Kousek dál od vstupu na pláž narazíte na stánek s ovocem a čerstvými kokosy, takže se můžete i osvěžit chlazeným nápojem. 

Ostrov Ukulhas je také perfektní na procházky, dá se projít za hodinku a je zde spousta malých obchůdků s potravinami i se suvenýry, potápěčská centra a všude moc milí lidé.

Maledivy jsou prostě nádherné a budou Vás svou krásou udivovat jen co vystoupíte z letadla. Proto opravdu moc děkujeme paní Lucii a agentuře za splněný sen.

Iveta a Honza

Kam dál: