Anna a David

Dovolená byla jednoznačně krásná.

Měla jsem obavy, ale úplně zbytečně všechno bylo na 1*. Takže moc děkujeme za skvělou organizaci.

Jednání s paní Lucií bylo naprosto perfektní, vše bylo tak jak bylo domluvené a spousty věcí jsme řešili ještě přímo z místa, když jsme si nevěděli úplně rady.

Vybrali jsme si ostrovy Thoddoo a Fulhadhoo a byla to skvělá volba.

Náš první ostrov byl Thoddoo

Ubytování bylo krásné, čisté nic nám nechybělo. Každý den probíhal úklid pokoje a vždy jsme měli na posteli připravené okvětní lístky. Co se týče stravy, tak ta se skládala hlavně z ryb a ovoce. Ke každému jídlu byl výborný fresh drink a voda. Obsluha byla moc milá vždycky jsme se na jídlo těšili i díky nim.

Co se týká pláže, tak nádhera. Kousek od pláže plavaly želvy a různé rybky. Na pláži byl dostatek lehátek a houpacích sítích. U pláže je i stánek, kde místní domorodec prodával ovoce, kokosy a jejich speciální tyčinky Bondi což jsou kokosové tyčinky. Většinou tam pán byl do 12:30 odpoledne.

Na ostrově si také můžete zapůjčit kola, my jsme si je půjčovali každý den, protože to byla rychlejší a příjemnější přeprava na pláž. Také si můžete u místních domorodců zakoupit suvenýry, ale náš postřeh co se týče suvenýrů je takový, že tyčinky Bondi, koření, sušené ryby se vyplatí koupit u domorodců nebo v Malé na trhu, ale magnetky, rámečky na fotky, sošky a tak dále byl lepší výběr za stejné peníze na letišti v odletové části.

Druhý ostrov byl Fulhadhoo

Tam nás přivítal Simba a jeho manželka Elvíra. Byli hrozně vstřícný a milý. Ubytování a jídlo bylo bez chyby. Pláž byla krásně dlouhá, ale podmořský život byl lepší na Thoddoo. I co se týče lehátek a houpacích sítích, tak Thoddoo vede. Na plážích nebylo dostatek ukrytí před sluníčkem, ale za pomocí palmových listů se dal postavit přístřešek.

Na Fulhadhoo nebylo tolik místních lidí jako na Thoddoo, takže tam byl zase větší klid.

Zaplatili jsme si výlet na Big Game Fishing což byl super zážitek a moc se nám to líbilo a další den jsme si zaplatili šnorchlování s mantami a to byl taky super zážitek. Výlety doporučujeme oba dva bylo to příjemné zpestření dovolené.

Navštívili jsme i hlavní město Male, kde byl šílený chaos. Hrozně moc lidí a dopravních prostředků. Ovocný market byl super, místní vám hned dávají ochutnat jejich místní speciality. Pak jsme se byli podívat v místním Sultan parku, který se nám taky moc líbil.

Každý ostrov byl něčím jiný a nedokážeme říct jaký byl pro nás lepší.

Děkujeme za skvělou dovolenou.

Anna a David

Přečtěte si i další recenze pobytů na Maledivách.