Jitka a Michal

Poprvé jsem našla informací o šikovné slečně (mladé paní), která dokáže sjednat a uskutečnit dovolenou na Maledivách mimo luxusní resorty již před rokem. Ale přišel covid a vše bylo komplikované a bohužel se nám všechno protáhlo o  celý rok. Dvakrát jsme museli překládat letenky, neboť jsme měli odlet z Frankfurtu a jak se měnila celá situace kolem covidu, už jsme ani nevěřili, že vůbec odletíme. Dnes jsme rádi, že jsme vydrželi. 

Thoddoo

Rozhodli jsme se pro ostrov Thoddoo. Překrásný ostrov, neskutečné barvy oceánu, plantáže plné papáji  a dozrávajících melounů. Upozorňuji, že jsme postarší lidé a vůbec neumíme anglicky. Mluvíme pouze Německy. 

Nejdřív po příletu nás posadili na speedboat na ostrov Thooddo. Bohužel jsme zažili rozbouřený oceán. Ale nechci nikoho odrazovat, byla to spíše náhoda. Takže cesta zrovna příjemná nebyla. Když nás vyzvednul zástupce hotelu, mile nás potěšil pozitivní náladou a ÚSMĚVEM.

Po celou dobu pobytu, nic nebyl problém, zapůjčil nám talíř, nůž na ovoce, vysoušeč vlasů. Skvěle funguje wifi a překladač. Jídlo, no super. Každý den čerstvé smoothie, plný talíř ovoce, polévka a hlavní jídlo (většinou steak z tuňáka či kuře). Plno zeleniny a většinou rýže. A každý den desert. Pláže čisté, upravené. Místní děvčata každý večer jdou zamést a uklidit celou cestu k pláži. Na pláži lehátka a každý má své soukromí. Před pláži stánek s čerstvým ovocem.

Moře blankytně modré  průzračné. Měli jsme zaplacenou plnou penzí a to byla skvělá volba. Už když jsme měli odjet na Dhigurah, tak se můj muž začal domlouvat, že se sem určitě vrátíme. Nelhal, Thooddo je neskutečný ráj na zemi a určitě se sem vrátíme. 

Dhigurah

Druhý ostrov Dhigurah je úplně jiný. Je dlouhý a hodně zarostlý palmami. Když jsme chtěli soukromí, šli jsme sice 3,5 km džungli, ale procházka se nám vždy vyplatila. Klid a nikde nikdo, nám byl skvělou odměnou. Ubytování jsme měli  na hotelu Athiri. Jídlo bylo o poznání skromnější, ovoce málo a stále stejné. Lucie nám poradila, abychom si nekupovali plnou penzí, a opět skvělá rada. ÚSMĚVEM šetřili. A trochu zlobila wifi.

Paní Lucie řešila nad rámec skoro všechno za nás. Zařizovala všechny doklady na odlet. PCR testy byli přímo na hotelu, což bylo velmi pohodlné.

Závěr

 A jestli můžu doporučit??? Jasným důkazem je , že objednáváme další letenky na únor…. a už se zase těšíme. A myslím si, že pokud si objednáváte další dovolenou ihned po příletu domu, pak je to jasný důkaz, že dovolená byla skvělá. 

NESKUTEČNĚ DĚKUJEME!

Jitka a Michal z Liberce

Fotogalerie

Kam dál: