Karel, Bára, Barborka a Julinka

Dovolená byla plánována na 14 dní včetně cesty. S Maledivami jsme již zkušenosti měli, ale tentokrát jsme chtěli poprvé vyrazit s dcerami 3 a 6 let. Termín byl jediný možný – přelom dubna a května, tedy s rizikem období dešťů a tedy i případných bouřek.

Pobyt na Maalhos a Dharavandoo

Pobyt na Maalhos a Dharavandoo

Vybrali jsme 2 ostrovy – Maalhos, jelikož jsme chtěli něco klidného, malého a komornějšího a pak Dharavnadhoo, kde jsme chtěli i občas procházku a možnost vlastního „šopingu“. Obojí naprosto splnilo očekávání.

rodinná fotka u nápisu Dharavandhoo

První ostrov

Maalhos a ubytování v penzionu – čisté klidné ubytování, takové rodinné prostředí. Velmi milý a ochotný personál, denně úklid a voda. Jako bonus byla večeře na pláži, což opravdu stálo za to. Na pláž krátká procházka skrz ostrov nebo podél pláže.

dvě děti na pláži

Pláž na ostrově

Samotná pláž byla krásná, příjemný vstup do moře, minimální vlny…tedy děti byly naložené ve vodě neustále. Nebyl problém zároveň najít stín. Krásné bylo i šnorchlování ihned z pláže – užily si i holčičky. Delfíni plavající kolem pláže byl hezký bonus.

bikini pláž

Druhý ostrov

Dharavandhoo a ubytování v hotelu s bazénem se slanou vodou – při výběru jsem si říkal, že mít bazén u pláže je zbytečnost. Nakonec jsme byli rádi, jelikož děti potřebují změnu a proto jsme každý den střídali bazén, pláž, bazén, pláž atd 😊

Ubytování v hotelu bylo na 1 s hvězdičkou! Personál absolutně TOP, milý, ochotný, vstřícný. Jídlo nemělo chybu (plná penze). Pláž díky valům krásně čistá a moře neskutečně teplé – děti naložené neustále ve vodě. Každý den zároveň hned u pláže plavali malinkatí žraloci. Jinak každý večer je možné pozorovat v přístavu velké žraloky a rejnoky (hned u rybího trhu).

Ostrov je větší, krásný na procházky s možností kaváren, restaurací a obchodů. I koupit nějaké „cetky“ domu není problém. Využili jsme výlet na pozorování delfínů a taktéž doporučuji šnorchlování s mantami – pro děti i manželku mega zážitek!

v bazénu na Maledivách

Dovolená na jedničku

Děkujeme moc paní Lucii za zprostředkování krásné dovolené! Komunikace, informace a vše okolo bylo na jedničku a s čistým svědomím mohu určitě doporučit!

Karel, Bára, Barborka a Julinka

s dětmi u oceánu

Kam dál?