Let hydroplánem na Ukulhas

Let hydroplánem patřil mezi vrcholné zážitky z Malediv. Chvíli jsme zvažovali, (samozřejmě kvůli ceně), zda poplujeme lodí nebo zvolíme pohodlnější variantu. Vzhledem ke vzdálenosti ostrova od Male jsme se nakonec rozhodli pro let hydroplánem a byli jsme nadšeni!!!

Návaznost byla perfektní – hned z letiště nás odvezl autobus na speciální terminál , kde nás velmi rychle odbavili – pozor na těžká zavazadla, příruční batohy už byly přes váhu a museli jsme je za námi poslat lodí…V odletové hale se můžete usadit do pohodlných křesel a sledovat odlety a přílety hydroplánů přímo před vámi. I několikaminutové zpoždění pro vás znamená kompenzaci v podobě pití a sendviče zdarma. (Nás zdržela průtrž mračen asi o 45 minut. , čekání však bylo tak pohodlné, že nám to vůbec nevadilo.)

Let na Ukulhas má jedno mezipřistání, proto celý let trvá cca 45 minut , ale aspoň si vše pořádně užijete. Pokud máte štěstí a sednete si k okýnku, můžete se kochat neskutečnými výhledy, které znáte jenom z pohlednic. Azurově modré pásy korálového reefu a mezitím poházené ostrůvky jsou úplnou pastvou pro oči…Přistáli jsme na nejbližším sousedním ostrově, kde už na nás čekal člun a po cca 10 minutách nás vyložil na Ukulhas.

Vše plynule navazovalo, příruční zavazadla připlula téměř současně s námi. V porovnání se zpáteční cestou z ostrova, kdy jsme se hodinu a půl pařili v přeplněném speedboatu, (doslova namačkáni jeden na druhého, navíc kvůli vlnám byla zavřená okna..), hydroplán jednoznačně vede a za tu cenu to stojí.

Můžeme vřele doporučit.

Zdraví Kovačičovi